Okunma Sayısı: 6896
CANLI YORUMLAR

A'DAN Z'YE YURTDIŞI EĞİTİMİ

Fuarı kaçırdıysanız

Dünya genelinde 3 milyonun üzeri:nde öğrenci kendi ülkesi dışında başka bir ülkede eğitim alıyor. 2020 yılında yıllık yabancı öğrenci sayısının 8 milyonu geçmesi bekleniyor. Türkiye'den de yurtdışında eğitimi tercih edenlerin sayısı her geçen yıl artıyor. Yurtdışında eğitim yapan Türk öğrenci sayısı yılda 100 bini buluyor. Gençleri ve öğrencileri yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan, imkanlarını, burs seçeneklerini tanıtan  IEFT (International Education Fairs of Turkey) Fuarları, 18 Mart'ta Ankara'da başlattığı fuar serisini 25 Mart'ta İstanbul'da tamamladı. 

Her yıl yaklaşık olarak 50  bin öğrencinin ziyaret ettiği eğitim fuarı, bu yıl da çok büyük ilgi gördü. 

Lisanstan yaz okuluna bol seçenek

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları'na 25 farklı ülkeden 150'nin üzerinde üniversite ve kolej katıldı. Fuarlarda üniversiteler ve kolejlerin uluslararası ofis yetkileleri ziyaretçilere doğrudan bilgi verdi. 

Fuarda şu konularda bilgi verildi:

  • Lisans Eğitimi
  • Yüksek Lisans 
  • MBA Programları
  • Ön lisans eğtimi
  • Yurtdışı Üniversitelerine Transfer Olanakları
  • Yurtdışındaki üniversitelerin burs imkanları
  • Çocuklar ve gençler için yaz okulları

Yurtdışında ekonomik eğitim mümkün

Burs elde edebilecek kadar akademik başarıya sahip olmayan ve kendi olanaklarıyla yurtdışında okumak isteyenler için yıllık eğitim ücretleri üniversitelerde 700-30 bin euro arasında değişiyor. Özellikle Avrupa üniversiteleri, düşük harç ücretleri ile Türk öğrencilere linsans veya yüksek lisans programlarının kapılarını açıyor. Fuarda; Belçika, Almanya, Fransa, Hollanda, Bulgaristan, Norveç, Estonya, Macaristan, Letonya, İspanya üniversitelerinin temsilcileri uygun ücretlerle öğrencilerin eğitim alabileceleri programlar hakkında bilgi verdi. 

Amerika devlet üniversiteleri ise 5 bin 500 Amerikan dolarından başlayan yıllık eğitim ücretleriyle öğrencileri kabul ediyor. Eğitim ücretleri 15 bin dolara kadar değişiyor. Özel üniversitelerde ise ücretler, 14 bin-40 bin dolar arasında. İngiltere'de yıllık eğitim ücretleri 8 bin sterlinden başlıyor. Avustralya'da yıllık 10-20 bin Avustralya doları arasında değişiyor. Kanada'da eğitim maliyeti ise yıllık 7 ile 15 bin Kanada doları olarak belirtiliyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
4+4+4'ÜN KOBAYLARI
TEKLİF VE KAYGILAR
KÜRTÇE SEÇMELİ EĞİTİM
DERSİ KİMLER VERECEK?
ŞİDDETE SİYAH ÇELENK
DOKTOR DAYAĞINA TEPKİ
TALHAM BUTİK KURABİYE
KİŞİYE ÖZEL ONLİNE SİPARİŞ
BU TEDAVİLERE ÜCRET YOK
HANGİ HALLERDE GEÇERLİ?
BESLENMEYE DİKKAT!
ARTIK İKİ CANLI DEĞİLSİNİZ
2012 HAYALLERİ TWİTTER'DA
KİMİ SOSYAL, KİMİ KOMİK
SAĞLIK BAKANINDAN AÇIKLAMA
VAKALAR HAFİF SEYİRLİ
UTANÇ DAVASINA İTİRAZ
BAKANLIK YAKIN TAKİPTE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇALIŞAN AİLELERE MÜJDE
EĞİTİMDE HER ŞEY SİL ...
SBS ÖNCESİ RAPOR UYARISI
AKRAN BASKISI VE ZORBALIK
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
YAŞLANMAK GÜZELDİR
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :