Okunma Sayısı: 6769
CANLI YORUMLAR

A'DAN Z'YE YURTDIŞI EĞİTİMİ

Fuarı kaçırdıysanız

Dünya genelinde 3 milyonun üzeri:nde öğrenci kendi ülkesi dışında başka bir ülkede eğitim alıyor. 2020 yılında yıllık yabancı öğrenci sayısının 8 milyonu geçmesi bekleniyor. Türkiye'den de yurtdışında eğitimi tercih edenlerin sayısı her geçen yıl artıyor. Yurtdışında eğitim yapan Türk öğrenci sayısı yılda 100 bini buluyor. Gençleri ve öğrencileri yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan, imkanlarını, burs seçeneklerini tanıtan  IEFT (International Education Fairs of Turkey) Fuarları, 18 Mart'ta Ankara'da başlattığı fuar serisini 25 Mart'ta İstanbul'da tamamladı. 

Her yıl yaklaşık olarak 50  bin öğrencinin ziyaret ettiği eğitim fuarı, bu yıl da çok büyük ilgi gördü. 

Lisanstan yaz okuluna bol seçenek

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları'na 25 farklı ülkeden 150'nin üzerinde üniversite ve kolej katıldı. Fuarlarda üniversiteler ve kolejlerin uluslararası ofis yetkileleri ziyaretçilere doğrudan bilgi verdi. 

Fuarda şu konularda bilgi verildi:

  • Lisans Eğitimi
  • Yüksek Lisans 
  • MBA Programları
  • Ön lisans eğtimi
  • Yurtdışı Üniversitelerine Transfer Olanakları
  • Yurtdışındaki üniversitelerin burs imkanları
  • Çocuklar ve gençler için yaz okulları

Yurtdışında ekonomik eğitim mümkün

Burs elde edebilecek kadar akademik başarıya sahip olmayan ve kendi olanaklarıyla yurtdışında okumak isteyenler için yıllık eğitim ücretleri üniversitelerde 700-30 bin euro arasında değişiyor. Özellikle Avrupa üniversiteleri, düşük harç ücretleri ile Türk öğrencilere linsans veya yüksek lisans programlarının kapılarını açıyor. Fuarda; Belçika, Almanya, Fransa, Hollanda, Bulgaristan, Norveç, Estonya, Macaristan, Letonya, İspanya üniversitelerinin temsilcileri uygun ücretlerle öğrencilerin eğitim alabileceleri programlar hakkında bilgi verdi. 

Amerika devlet üniversiteleri ise 5 bin 500 Amerikan dolarından başlayan yıllık eğitim ücretleriyle öğrencileri kabul ediyor. Eğitim ücretleri 15 bin dolara kadar değişiyor. Özel üniversitelerde ise ücretler, 14 bin-40 bin dolar arasında. İngiltere'de yıllık eğitim ücretleri 8 bin sterlinden başlıyor. Avustralya'da yıllık 10-20 bin Avustralya doları arasında değişiyor. Kanada'da eğitim maliyeti ise yıllık 7 ile 15 bin Kanada doları olarak belirtiliyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BİLGİSAYAR KULLANICILARI
BU HABERİ DİKKATLİ OKUYUN!
YAĞIŞLI HAVA GELİYOR
SICAKLIKLAR AZALACAK
MEDİTASYONLA SAĞLIK
ZİHİN SESİNİZİ SUSTURUN
18 SORUDA 4+4+4
CİDDİ RİSKLER TAŞIYOR!
GÖZ TEDAVİSİNDE BOTOKS
GÖZ KURULUĞU VE DİĞERLERİ
KARAKOLDA TACİZE
POLİSE EN ALT SINIRDAN CEZA
EŞİM NORMAL DOĞUMA ZORLANDI
"SEZARYEN BELKİ KURTARIRDI"
SİZİN GÖZDE ÇOCUĞUNUZ KİM?
İTİRAF EDEBİLİYOR MUSUNUZ?
BASİT MUTFAK TÜYOLARI
YOK YOK! BAYILACAKSINIZ...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ARKADAŞI NE DERSE YAPIYOR!
BU MESLEKLER HEP MODA
ÇOCUKLARDA GELİŞİM
YGS'YE NEREDE GİRECEKSİN
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
BİR KADININ ÇANTASINDA
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :