Okunma Sayısı: 6180
CANLI YORUMLAR

ÇOCUK SANAT ATÖLYELERİ

Etkinlik

AÇIK DİYALOG İSTANBUL’DA ÇOCUK SANAT ATÖLYELERİ DEVAM EDİYOR!

 

Teşvikiye’de bulunan kültür sanat merkezi Açık Diyalog İstanbul, çocukların sanatla büyümeleri ve birbirinden farklı sanatı öğrenmeleri amacıyla Mart ayında da birçok çocuk atölyesine ev sahipliği yapıyor. Tüm atölye çalışmalarına başvurular info@opendialogueistanbul.com adresi ve 0212 232 7662 nolu iletişim numarasından yapılacak.

 

İstanbul Satranç Derneği Başkanı Garabetyan Çocuklarla Buluşuyor

Açık Diyalog İstanbul’un Mart ayındaki eğitici atölye çalışmaları satranç atölyesi ile başlıyor. 9, 16, 23 Mart tarihlerinde İstanbul Satranç Derneği Başkanı Arno Garabetyan ile düzenlenecek olan atölye çalışmaları 11.30-13.00 saat aralığında gerçekleşecek. 7-16 yaş grubundaki çocuklar Garabetyan ile satrançta mantık yürütme, hafıza geliştirme ve risk yönetimi konusunda kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.

 

Elçin Ekinci ile Göbeklitepe’ye Yolculuk: Kil Atölyesi

Sanatçı ve deneyimli eğitmen Elçin Ekinci ile 16 Mart Cumartesi günü saat 14:00-16:00 arasında Açık Diyalog İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Göbeklitepe’yi Keşif: Kil Atölyesi’nde, çocukları kültürel mirasların büyülü dünyasında yolculuğa çıkaracak. Atölyede katılımcılar, incelenen yapı ve eserler üzerine birlikte düşünme, araştırma ve  beraberinde yaratıcı üretimler yapma fırsatı sunacak.

6-15 yaş grubu çocuklar, atölyede Göbeklitepe’nin derinlikli dünyasında yolculuğa çıkarken, bu süreçte malzemenin deneyim imkanlarıyla düşünerek üç boyutlu yaratım, ifade zeminine sahip olacaklar.

 

Çocuklar Heykelin Dev İsmini Giacometti’yi Tanıma Fırsatı Bulacak

Açık Diyalog İstanbul’da, sanatçı ve eğitmen Pınar Yıldız ile çocuklar ünlü heykeltıraş ve ressam Alberto Giacometti’nin hayatı, sanatı ve çalışmalarını dinleyecek bir yandan da  Giacometti’nin çalışmalarından ilhan aldıkları ile iki ve üç boyutlu atölye çalışmaları yapacak. 17 Mart Pazar günü 15.00-16.30 saatleri arasında gerçekleşecek atölye çalışmasına 5-10 / 11-15 yaş grubundaki tüm çocuklar katılabilecek.

 

 

Çocuklara Üç Boyutlu Heykel ve Sanat Atölyesi

 

Çocuklar, 23 Mart Cumartesi günü Açık Diyalog İstanbul’da optik ve kinetik sanata katkıları ile bilinen sanatçı Yaacov Agam’ın agamograf adı verilen farklı açılardan görünen üç boyutlu resim ve heykellerini fotoğraf sanatçısı ve eğitmen Tuğba Özer önderliğinde inceleme fırsatı bulacak. 14:00-15:30 saatleri arasında gerçekleşecek atölyede 6 ile 10 yaş arasındaki çocuklar kendi agamograf çalışmalarını yapacak.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SAATİNİZİ GERİ ALDINIZ MI?
KONTROL ETMEYİ UNUTMAYIN
NEDEN ARKADAŞ OLAMIYORUZ?
ERKEK-KADIN SAVAŞLARI
DİKKAT BUGÜN GREV VAR
SADECE ACİLLER...
SICAKTA BUNLARI YAPMAYIN
10 YANLIŞ HAREKET
ÇANLAR ÇALIYOR
YILBAŞI İNDİRİMLERİ...
Eurovision için Can Bonomo
GENÇ ŞARKICI BAKÜ YOLCUSU
LYS BAŞVURULARINDA SON 1GÜN
YARIN SONA ERİYOR
SİZE ÖZEL ŞARKILAR
LİSTEYE MUTLAKA GÖZ ATIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DİJİTAL CÜZDAN İN
HAVUZ - DENİZ SEZONU
"SANSÜR KABUL EDİLEMEZ"
DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE İLK
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
EN İYİ YAZ KOKULARI
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :