Okunma Sayısı: 6397
CANLI YORUMLAR

GELİR TESTİNDE İLK SONUÇ

Kayıtlar alınıyor

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası ile başlayan "gelir testi" uygulaması devam ediyor. Gelir testi yaptırması gerekenlerin üçte birinden fazlasının kaydı alındı. Teste giren her dört kişiden üçünün sağlık primini devlet ödeyecek.

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası, 10 milyondan fazla kişiye "gelir testi" şartı getirdi. Yeşil kartlılar ve hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar için test süreci Ocak ayında başladı.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında yapılan testlere, başvuranlardan 885 bin 830 ailenin kayıt işlemleri tamamlandı.

Yetkililer aile bireyi sayısını ortalama beş olarak öngörüyor. Bu ortalama baz alındığında, teste girmesi gerekenlerin üçte birinden fazlasının kaydı tamamlandı. 232 bin 530 ailenin test işlemleri ise sonuçlandı. Sonuçlar dikkat çekici.

İTİRAZ ETMEK İSTEYENLERİN 15 GÜNÜ VAR

174 bin 689 ailenin, yani yaklaşık 875 bin kişinin geliri düşük çıktı. Bu kişilerin sağlık primini devlet ödeyecek. Yani test işlemi tamamlananların yüzde yetmiş beşinin hiçbir maddi geliri yok. 52 bin 326 ailenin ise en düşük düzeyden yani 35 lira 46 kuruş prim ödemesine karar verildi. 931 aile ise en üst seviyeden yani 212 lira 76 kuruş sağlık pirimi ödeyecek.

Test sonuçları ailelerin adresine gönderilmeye başladı. Sonuca itiraz etmek isteyenlerin tebligatı aldıktan sonra 15 gün süreleri var.

İtiraz dilekçeleri gelir testinin yapıldığı kuruma verilecek.

 

ntv

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
7 AKTİVİST KADININ HİKAYESİ
KADIN HAKLARI İÇİN...
SEVGİLİYLE ÖZEL BİR YEMEK
UNUTULMAZ BİR AKŞAM
İLETİŞİM BOZUKLUĞU
TEMEL BOŞANMA SEBEBİ
BEBEKLER DE EĞİTİM İSTER!
OYUNLA SOSYALLEŞİR, GELİŞİR
REZAN KİRAZ SİZİ BEKLİYOR!
MALTEPE PARK AVM'DE
OTİZM
EVDE TUTMA
KANSERE KARŞI BİLİNÇLENİN!
"ELLER BU KEZ SAĞLIK İÇİN"
ASİ VE ERKEKSİ
HER BEDENE UYGUN...
CİDDİ BİR FACİADAN DÖNÜLDÜ
42 KATLI GÖKDELENDE YANGIN
ÖZEL OKUL MESELESİ
DEVLET TEŞVİK ETMELİ Mİ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YAVRU BALIK SATMA
KADIN KATLİAMI
AB İLE EĞİTİM PROGRAMLARI
KAN BAĞIŞI TARİHE KAR...
İLGİLİ VİDEOLAR
ÇOCUK GELİNLER
İŞ YERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ
BİZDEN HABERLER 12.07.2011
BİZDEN HABERLER 18.07.2011
ROBOT SEVGİLİLER
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :