Okunma Sayısı: 6455
CANLI YORUMLAR

GELİR TESTİNDE İLK SONUÇ

Kayıtlar alınıyor

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası ile başlayan "gelir testi" uygulaması devam ediyor. Gelir testi yaptırması gerekenlerin üçte birinden fazlasının kaydı alındı. Teste giren her dört kişiden üçünün sağlık primini devlet ödeyecek.

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası, 10 milyondan fazla kişiye "gelir testi" şartı getirdi. Yeşil kartlılar ve hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar için test süreci Ocak ayında başladı.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında yapılan testlere, başvuranlardan 885 bin 830 ailenin kayıt işlemleri tamamlandı.

Yetkililer aile bireyi sayısını ortalama beş olarak öngörüyor. Bu ortalama baz alındığında, teste girmesi gerekenlerin üçte birinden fazlasının kaydı tamamlandı. 232 bin 530 ailenin test işlemleri ise sonuçlandı. Sonuçlar dikkat çekici.

İTİRAZ ETMEK İSTEYENLERİN 15 GÜNÜ VAR

174 bin 689 ailenin, yani yaklaşık 875 bin kişinin geliri düşük çıktı. Bu kişilerin sağlık primini devlet ödeyecek. Yani test işlemi tamamlananların yüzde yetmiş beşinin hiçbir maddi geliri yok. 52 bin 326 ailenin ise en düşük düzeyden yani 35 lira 46 kuruş prim ödemesine karar verildi. 931 aile ise en üst seviyeden yani 212 lira 76 kuruş sağlık pirimi ödeyecek.

Test sonuçları ailelerin adresine gönderilmeye başladı. Sonuca itiraz etmek isteyenlerin tebligatı aldıktan sonra 15 gün süreleri var.

İtiraz dilekçeleri gelir testinin yapıldığı kuruma verilecek.

 

ntv

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TAPUDA YENİ DÖNEM
TÜM KAYITLAR SANAL ORTAMDA
AİLE HEKİMİNDEN MESAJ
"TEBRİKLER, KIZINIZ HAMİLE"
DAMACANA ALIRKEN DİKKAT
NELERE DİKKAT ETMELİ?
BAYRAMDA DA İŞ BAŞINDALAR
ACİLLER HİZMET VERECEK
MAÇO'YA DÖNÜŞ
HOŞÇA KAL ROBERT! MERHABA..
OKUL SERVİSİNDE YENİ KARAR
ÇOCUKLAR MAĞDUR EDİLMESİN
ANKETTE EŞCİNSELLİK SORUSU
CEVAPLAMAYAN CEZALI!
ACİL'DE EK ÜCRET ALINIRSA
HASTA KABULÜ DURDURULACAK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇANAKKALE ZAFERİ KUTL...
DAYAKTAN KORUNMA KLAVUZU!
DOĞUM SONRASI ANNE ES...
TÜRKİYENİN İLK KADIN ...
İLGİLİ VİDEOLAR
ÇOCUK GELİNLER
İŞ YERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ
BİZDEN HABERLER 12.07.2011
BİZDEN HABERLER 18.07.2011
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :