Okunma Sayısı: 8856
CANLI YORUMLAR

HEPATİTE KARŞI FARKLI EYLEM

28 Temmuz'da Taksim'de

Dünya Hepatit Günü'nde, Türk Karaciğer Vakfı (TKV), Hep Yaşam Derneği, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği (VHSD) organizasyonuyla Taksim'de “Duymuyorum, görmüyorum, konuşmuyorum” demeyin temalı ''3 maymun'' eylemi yapılacak.

Dünya Sağlık Örgütü'nün kararıyla, hepatit B virüsünü keşfeden ve hepatit B aşısının geliştirilmesinde büyük katkısı olan Nobel Tıp Ödülü sahibi bilim insanı Baruch S. Blumberg'in doğum tarihi olan 28 Temmuz, Dünya Hepatit Günü olarak kutlanıyor. 

''DUYMUYORUM, GÖRMÜYORUM, KONUŞMUYORUM''

Dünya Hepatit Birliği'nin işbirliğinde, bu yıl dünyada kapsamlı ve ortak temalı etkinlikler gerçekleştirilecek. Bunlardan biri de "3 maymun" eylemi. Eylemde, hepatit gibi büyük sorunları görmezden gelmenin, bu sorunlara kulakları tıkamanın ve bu sorunlar hakkında konuşmamanın, yeterince bilgi sahibi olmamanın, o sorunların olmadığı veya çözüldüğü anlamına gelmediğini vurgulamak amacıyla katılımcılar, önceden belirlenmiş hareketleri bir rehber eşliğinde 12 kez tekrarlayacak. Böylece, ''duymuyorum, görmüyorum, konuşmuyorum'' tavrı yerine, bilgili, bilinçli ve duyarlı olmanın gerekliliğine dikkat çekilecek.

Dünya Hepatit Birliği’nin organizasyonunda bütün dünyada aynı etkinlik gerçekleştirileceği için, eylem, Guiness Dünya Rekoru ekibi tarafından da izlenecek. Taksim’deki etkinlikte de Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Nail Güreli ve İstanbul Tabip Odası başkanı Prof. Dr. Taner Gören gözlemci olarak aktiviteleri izleyecekler ve hazırlayacakları raporları “Guiness Dünya Rekoru Girişimi” olarak ilgili kuruma iletecekler.

 

ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
17 AĞUSTOS'UN YILDÖNÜMÜNDE
DEPREME KARŞI HAREKETE GEÇ
OKULLAR AÇILIYOR
İLK GÜN ULAŞIM ÜCRETSİZ
DÖVEN ERKEKLERİN BAHANELERİ
"YEMEK TUZLU OLMUŞ!"
YİNE İÇİMİZ YANDI
BEYTÜŞŞEBAP'TA 10 ŞEHİT
4+4+4'ÜN KOBAYLARI
TEKLİF VE KAYGILAR
VİAGRA HAYAT KURTARDI
BEBEK, SAĞLIĞINA KAVUŞTU
4+4+4 İPTAL EDİLEMEZ
HİÇBİR MERCİ DENETLEYEMEZ
DÜNYANIN SONU MU GELDİ
BİRÇOK SENARYO VAR
EE, BU YAZ NE OKUYORUZ?
TÜM KİTAPLARA SELAM EDEREK!
KADINA ŞİDDET KİME EMANET
BARDAK DOLU MU BOŞ MU?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
O ATLADI, TWİTTER SALLANDI
ÇALIŞMAK İSTİYORSUNUZ...
KADINA DİZİ İZLEMEME ...
ARTIK EVE HACİZ YOK!
İLGİLİ VİDEOLAR
ÇOCUK GELİNLER
İŞ YERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ
BİZDEN HABERLER 12.07.2011
BİZDEN HABERLER 18.07.2011
BİR KADININ ÇANTASINDA
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :