Okunma Sayısı: 8990
CANLI YORUMLAR

HEPATİTE KARŞI FARKLI EYLEM

28 Temmuz'da Taksim'de

Dünya Hepatit Günü'nde, Türk Karaciğer Vakfı (TKV), Hep Yaşam Derneği, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği (VHSD) organizasyonuyla Taksim'de “Duymuyorum, görmüyorum, konuşmuyorum” demeyin temalı ''3 maymun'' eylemi yapılacak.

Dünya Sağlık Örgütü'nün kararıyla, hepatit B virüsünü keşfeden ve hepatit B aşısının geliştirilmesinde büyük katkısı olan Nobel Tıp Ödülü sahibi bilim insanı Baruch S. Blumberg'in doğum tarihi olan 28 Temmuz, Dünya Hepatit Günü olarak kutlanıyor. 

''DUYMUYORUM, GÖRMÜYORUM, KONUŞMUYORUM''

Dünya Hepatit Birliği'nin işbirliğinde, bu yıl dünyada kapsamlı ve ortak temalı etkinlikler gerçekleştirilecek. Bunlardan biri de "3 maymun" eylemi. Eylemde, hepatit gibi büyük sorunları görmezden gelmenin, bu sorunlara kulakları tıkamanın ve bu sorunlar hakkında konuşmamanın, yeterince bilgi sahibi olmamanın, o sorunların olmadığı veya çözüldüğü anlamına gelmediğini vurgulamak amacıyla katılımcılar, önceden belirlenmiş hareketleri bir rehber eşliğinde 12 kez tekrarlayacak. Böylece, ''duymuyorum, görmüyorum, konuşmuyorum'' tavrı yerine, bilgili, bilinçli ve duyarlı olmanın gerekliliğine dikkat çekilecek.

Dünya Hepatit Birliği’nin organizasyonunda bütün dünyada aynı etkinlik gerçekleştirileceği için, eylem, Guiness Dünya Rekoru ekibi tarafından da izlenecek. Taksim’deki etkinlikte de Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Nail Güreli ve İstanbul Tabip Odası başkanı Prof. Dr. Taner Gören gözlemci olarak aktiviteleri izleyecekler ve hazırlayacakları raporları “Guiness Dünya Rekoru Girişimi” olarak ilgili kuruma iletecekler.

 

ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ASLI VE GAMZE
ALTIN VE GÜMÜŞ...
Eurovision için Can Bonomo
GENÇ ŞARKICI BAKÜ YOLCUSU
25 GÜNDE 48 KADINA KORUMA
KAYMAKAMA 'SÜPER YETKİ'
TEK DERSTEN KALANLARA MÜJDE
SINAV HAKKI GELİYOR
SAĞLIK BAKANINDAN AÇIKLAMA
VAKALAR HAFİF SEYİRLİ
ÖLÜ BEBEK HAPLARI
TEHLİKE SAÇIYOR
Kadın beyni empatik
ERKEK BEYNİ SİSTEMATİK
KENE SEZONU AÇILDI
PİKNİKLERE DİKKAT!
EŞİM NORMAL DOĞUMA ZORLANDI
"SEZARYEN BELKİ KURTARIRDI"
HAYVAN SEVERLER ŞOKTA
CAN ATAKLI'NIN YAZISINDAN..

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"HOBİMLE MUTLUYUM"
KÜÇÜK HANIMEFENDİLER
KARTLARDA BU ŞİFRELER...
ZEHİRLEYEN TEMİZLİK
İLGİLİ VİDEOLAR
ÇOCUK GELİNLER
İŞ YERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ
BİZDEN HABERLER 12.07.2011
BİZDEN HABERLER 18.07.2011
YAŞLANMAK GÜZELDİR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :