Okunma Sayısı: 11744
CANLI YORUMLAR

KONTROLDE HASTA OLURSA!

Diğer bebekler hastaysa

 

Annelerin karşı karşıya kaldığı en tuhaf durumlardan biri, sağlıklı bir şekilde devam edebilsin diye, kontrole götürdüğü sağlıklı bebeğinin hastaneden mikrop almadan eve geri götürmeye çalışması herhalde. Düşünseniz, bebeğiniz sağlam, sadece rutin kontrolü ya da aşısı için hastaneye gidiyorsunuz ve bir bakıyorsunuz sizin bebeğinizden biraz daha büyük, ateşli, öksüren, aksıran çocuklar var.  Çocuğunuzu hasta etmeden hastaneden nasıl çıkaracaksınız? Hastanede nelere dikkat etmeniz lazım? Gelin size yardım edelim:

Çocuğunuzu götürdüğünüz hastanenin mümkün olduğunca çok kalabalık olmayacağı saatleri seçmeye çalışın. Günümüzde anne-babalar çalıştığından genellikle doktora hafta sonu gidiliyor. Unutmayın, hafta içi, iş saatlerinde çocuk doktorları Cumartesi günlerinden çok daha tenha olacaklardır.

Randevunuza sadık kalın ve dakik olun ancak gereksiz yere 30 dakika önce de gitmeyin. Hastanede ne kadar az kalırsanız o kadar iyi.

Bebeğinizin etrafa, yerlere, asansörün düğmelerine dokunmasına izin vermeyin.

Bebeğinizin kontrol edileceği odanın mümkünse önceden havalandırılması iyi olur. Mümkün değilse (yüksek binalarda camlar açılamıyor) yatacağı yere tek kullanımlık örtüler olduğundan ve o an serili örtüye ilk sizin bebeğinizin yattığından emin olun.

Hekimi temizlik kurallarıyla ilgili ikaz etmekten çekinmeyin.

Çocuk bölümlerindeki oyuncaklar gerçekten mikrop yuvası bu oyuncaklarla oynamasına izin vermeyin, bebeğinizin oyuncağını yanınızda götürün ve eve dönünce de oyuncağı temizleyin.

Unutmamanız gereken iki şey var. Birincisi; hastaneler sağlık merkezleri olduğu kadar mikrop yuvalarıdır. İkincisi; her şeyi kontrol edemezsiniz. Yukarıda altını çizdiğimiz konular olmazsa olmazlar ama çocuğunuz hasta da olacak, ateşi de çıkacak, kusacak da… bağışıklık sisteminin güçlenebilmesi için bu hastalıklar da çok önemli. Bu yüzden titizlik konusunda “delirmeden” mevcut hijyen kurallarına dikkat etmek en iyisi.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DOĞAL EMZİRME
EN İYİ BAŞLANGIÇ
BEBEKLERDE İLK YILDA UYKU
ONA UYGUN BİR RUTİN OLSUN
BEBEKLER VE DİFTERİ
NASIL ANLAŞILIR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
BEBEĞİNİZE DOKTOR SEÇMEK...
EŞ SEÇMEK KADAR ZOR!
RAHİMDEKİ BEBEĞİN DUYU VE HAREKETLERİ
ANNE KARNINDAKİ BEBEK NE DUYAR, ...
BEBEKLERDE DİŞ BAKIMI
DİŞLER ÇIKMADAN ÖNCE
ANNELERİN KAFASI KARIŞMASIN
HANGİ AYDA NE YEMELİ
YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI
NASIL YAPILMALI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GÜNEŞTEN KORUNMA REHBERİ
TASARIM BEBEKLER YOLDA
EMZİK NE ZAMAN BIRAKILMALI
İNEK SÜTÜ VERMEYİN!
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
BİR KADININ ÇANTASINDA
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :