Okunma Sayısı: 5465
CANLI YORUMLAR

MİLLİ ŞAMPİYONUMUZ

SÜMEYYE BOYACI

TARİHTE BİR İLK!

MİLLİ ŞAMPİYONUMUZ SÜMEYYE BOYACI AMERİKA DÜNYA SERİSİNDE TÜRKİYE’Yİ TEK BAŞINA TEMSİL ETMEK ÜZERE YOLA ÇIKTI

 

Paralimpik Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı, ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları’nın desteği ile 4 – 6 Nisan tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük spor kompleksinde yapılacak dünya serisi için İndianapolis’e uçtu. Ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları’nın değerli destekleri ile Türkiye’yi Amerika’da temsil etme fırsatı bulan milli yüzücü, bu destek sayesinde şampiyonada yarışacak tek Türk sporcu olacak. Aynı zamanda İndianapolis Dünya Paralimpik Yüzme Serisi’ne katılan ilk paralimpik sporcu da olan Sümeyye Boyacı, 50 metre sırt, serbest ve kelebek, 100 metre serbest ve 200 metre serbest yarışları olmak üzere toplam 5 müsabakaya girecek. Dünya Paralimpik Yüzme ve Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından düzenlenen bu seri, Sümeyye’nin dünya serileri içinde girdiği en zorlu sınavı olacak.

 

İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’ndaki derecesiyle altın madalya kazanan Avrupa Şampiyonu, 2019’da dünya şampiyonluğunu ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda olimpiyat şampiyonluğunu hedefliyor. Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan dünya şampiyonası öncesinde Amerika, Singapur, İtalya, Finlandiya ve Almanya gibi ülkelerde düzenlenecek olan dünya serilerine katılması gereken Sümeyye Boyacı, kendisi için ilk ve en zorlu dünya serisi olan Amerika yarışına ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları’nın desteği ile gitti. Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat ve Paralimpik Komitesi ev sahipliğinde düzenlenen seriye geçtiğimiz yıl yaklaşık 17 farklı ülkeden 200 sporcu katıldı ve daha önce bu yarışta Türkiye’yi temsil eden bir sporcu olmadı. Milli yüzücümüz bu seriye Türkiye’den giden ilk ve yarışta Türkiye’yi temsil eden tek paralimpik yüzücü olacak.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BESLENMEYE DİKKAT!
ARTIK İKİ CANLI DEĞİLSİNİZ
KADINLAR FACEBOOK'A İNAT
ÇOCUK EMZİRECEKLER
GÜNEŞ ÇARPMASI
KENARDA DURSUN
TÜRKLER NEDEN BENİ EKLİYOR
GOOGLE'DA FACEBOOK İSYANI
CEM YILMAZ BABA OLDU
BEBEĞE KEMAL İSMİ VERİLDİ
İSTANBUL'DA PATLAMA
CANLI BOMBA ŞÜPHESİ
EGE'DEKİ SESSİZLİK
HAYRA ALAMET DEĞİL...
GENÇ VE SICAK
YAZIN CİLDİNİZ BOZULMASIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"61-66 AY ARASI BEKLESİN"
EGE'DEKİ SESSİZLİK
ÇOCUKLARIN GÖZ SAĞLIĞI
BAKAN DİNÇER'DEN AÇIKLAMA
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :