Okunma Sayısı: 7319
CANLI YORUMLAR

ÖDEVLERE YARDIM EDERKEN

Eğitime geçişin işaretleri

 

  • Çocuğunuzun ödevini yapması için buna belli bir zaman ayırmasını sağlayın ve bu zaman zarfında ona destek olmak için evde olmaya çalışın.
  • Ödevi günlük yaşamının bir parçası haline getirin. Örneğin her gün 1,5 saat oyun oynadıktan sonra uyumak ya da okuldan eve gelir gelmez hiç dinlenmeden ödevleri bitirmek gibi…
  • Çocuğunuzun ödev yapması için bir yer hazırlayın. Sessiz, kimse tarafından rahatsız edilmeden rahatça çalışabileceği bir ortam olsun.
  • Ödev yapmanın keyifli ve eğlenceli bir aktivite olması için siz de onu teşvik edin. Ona yiyecek veya içecek bir şeyler hazırlayın, yararlanması için kaynaklar bulun.
  • Ödevler çok çeşitli olacaktır, ama özellikle Matematik ve Türkçe ödevleri daha yoğun bir şekilde veriliyor olabilir. Siz de diğer dallarda farklı şeyler öğrenmesi için ona fırsatlar yaratmaya çalışın.
  • Matematik öğrenimini desteklemek için evde sayılarla ilgili bulmacalar, yap-bozlar ve farklı kutu oyunları bulundurun ve bunları birlikte oynayın.
  • Matematik dersi sadece dört işlemden ibaret değildir. Aynı zamanda ölçme, çekil boşluk gibi konuları da içerdiğinden yemek yapmak çocuğunuza matematiği öğretmek için mükemmel bir fırsattır. Kullandığınız malzemeleri, ölçme kaplarını, tartıları kullanarak çocuğunuzun sayılarla ilgili bir şeyler öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KOKULU MALZEMELERE YASAK
BAKANLIK GENELGE YAYIMLADI
E-OKUL ÇOCUKLARI AYIRDI
VELİLER ŞİKAYETÇİ
HARÇLAR KALKIYOR
ÖĞRENCİLERE MÜJDE
AİLELERİN BÜYÜK TELAŞI
O ŞİMDİ OKULLU OLDU
İLKOKUL ÇOCUKLARI NE YEMELİ
AİLELERE ÖNERİLER
BAŞARININ SIRRI:ÖNCE SAĞLIK
KONTROLLERİ İHMAL ETMEYİN
ÇOCUĞUNUZ VE SORUNLARI
NE KADAR HABERDARSINIZ?
ÇOCUĞUNUZ OKULA HAZIR MI?
OKUL OLGUNLUĞU NEDİR?
SEÇMELİ KOMİSYONU KURULDU
ÇOCUKLARIN HALİ NE OLACAK
VELİLERİN KAFASI KARIŞIK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
İLKOKULDA MİNİĞİNİZE ...
SÜT İÇMEK İSTEMİYORSA
ÇOCUĞUNUZ OKULA HAZIR MI?
LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :