Okunma Sayısı: 5820
CANLI YORUMLAR

"OKULDA NE YEMELİ?

Uzman önerileri

Çocukları okul kantinlerinden ya da okul sonrası hamburgercilerden uzak tutmanın yolu, onlara sağlıklı ve keyifli beslenme çantaları hazırlamaktan geçiyor. Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger, sağlıklı ve eğlenceli bir beslenme çantasının, sağlıklı gelecek için büyük bir adım olacağını belirtiyor.

Özger, beslenme çantasının önemini şöyle anlatıyor: “Çocuklarınızın daha dengeli öğünler tüketmesi için, beslenme çantasına konulacak besinlerin doğru seçilmesi çok önemli. Protein, karbonhidrat ve yağ dağılımı; yeterli vitamin ve mineral içerip içermediği; besin gruplarının dengesi beslenme çantası menülerini planlarken, dikkat ettiğimiz noktaların başında geliyor.”

Beslenme çantaları, çocuklar için keyifli, kolay taşınabilir olduğu kadar, anne babalar için de pratik olmalı. Beslenme çantasının önemini bilip de beslenme çantasına ne koymanız gerektiğini bilmiyorsanız, işte size hem besleyici hem pratik beslenme çantası önerileri:

Pazartesi:

  • Cam kasede neşeli yoğurt (Yoğurdu, marketten almak yerine, evde mayalanmış 3 kaşık yoğurdun içerisine 2 adet badem ve 1 adet şeftaliyi dilimleyerek bu neşeli yoğurdu hazırlayabilirsiniz. Şeftali yerine, 1 avuç çilek de kullanabilirsiniz.)

Salı:

  • 5 renkli mini sandviç (Peynirli, kuru domates, marul ve cevizli mini sandviç) 1 adet taze kayısı

Çarşamba:

  • Yulaflı elmalı ev kurabiyesi
  • Kutu Süt

Perşembe:

  • Sebzeli mini börek,
  • Cherry domatesler
  • Kutu Ayran

Cuma:

  • 2 adet yavrulu kayısı (2 adet kuru kayısı içinde 1/2 ceviz)
  • Kutu Süt  
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BURUN TIKANIKLIĞINA DİKKAT
ÖĞRENMESİNİ ENGELLEYEBİLİR
HALA ALTINI ISLATIYORSA
5 YAŞTAN SONRA NORMAL DEĞİL
Gençler arasında tehlike!
ÇAKMAK GAZI BAĞIMLILIĞI!
EPİLEPSİ NEDİR?
NASIL BAŞEDEBİLİRİZ?
OKULLAR AÇILIYOR
BESLENME ÇANTASI ÖNEMLİ
TÜMÖRLERE DİKKAT
ÇOCUĞUNUZ RİSK ALTINDA MI?
ÇOCUKLARDA YUMURTA ALERJİSİ
ARTIK YİYEBİLECEKLER
ÇOCUK CAM FANUSTA BÜYÜMESİN
ARADA PİS ORTAM İYİDİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DÜZENLİ EV ÖDEVİ
LYS BAŞVURULARI BAŞLADI
ÇOCUKLARDA GELİŞİM
ÇOCUKLAR VE SOSYAL MEDYA
OJENİZ NE RENK OLSUN
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :