Okunma Sayısı: 8558
CANLI YORUMLAR

YÜKSEK ATEŞTEN KORKMAYIN

Basit önlemler alın

Yüksek ateş, her anne babanın çocuk yetiştirirken kabusu haline gelir. Peki çocukları her ateşlendiklerinde doktora götürmeli miyiz?

Çocuğunuz ateşlendiğinde, doktora götürmeden önce evde alınabilecek basit önlemler de var. İlk olarak ortam sıcaklığının azaltılması, kıyafetlerin daha ince şekle dönüştürülmesi ve sıvı alımının arttırılması, yüksek ateşin önüne geçmek için ilk olarak yapılacaklar arasında.

Her ateş yükselmesinin antibiyotikkullanımına geçilmesi anlamına gelmediğini belirten uzmanlar, basit ateş düşürücü ilaçlarla bunun önüne geçilebileceğini belirtiyorlar. Ayrıca uzmanlar her çocuğun yılda ortalama 8 kere ateşli enfeksiyon geçirmesinin de normal sayılabileceği görüşündeler.

Ateş tek başına ciddi bir hastalık değil!

Yüksek ateşin tek başına ciddi bir hastalığı işaret etmediğini her anne-babanın bilmesi gerekiyor. Öncelikli olarak çocukta başka bir bulguya rastlanıp rastlanmadığına bakılması en önemli tetkik yöntemi.

Çocuğun aktivitesi, beslenmesinde kötüye giden bir durum olup olmadığı, vücudunda bir döküntüye rastlanıp rastlanmadığının cevapları verildikten sonra, doktora danışmakta fayda var. Ateşe eşlik eden bulgular eğer çocuğunuzda fazlaysa mutlaka acile başvurulması gerekiyor. Eğer çocuk ateş ile birlikte kusup sıvı kaybediyorsa bu, hemen acile gidilmesi ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Ateş eğer 48 saati geçerse yine doktor kontrolü şiddetle gerekiyor demektir.

Çocuğunuzun ateşini belirli tekniklerle ölçebilirsiniz. Dil altından, kotluk altından, kulaktan ve popodan ateş ölçme teknikleri ateşin yüksekliğine göre tercih sebebi olabilir. 37,3 dereceye kadar olan ateş, koltuk altından ölçülebilirken, 38 dereceye kadar olan ateş dil altından ölçülebiliyor.

Kaynak: milliyet

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YASAĞI NASIL ANLATIRSINIZ
SABİHA PAKTUNA ANLATIYOR
ÇOCUKLARDA MASTÜRBASYON
GÖRDÜĞÜNÜZ ANDA KIZMAYIN
KIZ VE ERKEK ÇOCUKLARINDA
BÜYÜMEDE FİZİKSEL FARKLILIK
İŞTE MEB KRİTERLERİ
60-72 AY MESELESİ
OYUN VE OYUN TERAPİSİ
ÇOCUĞUN EN MÜHİM İŞİ OYUN!
SEÇMELİYE SANATÇI HOCA
YENİ SİSTEMİN AYRINTILARI
LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI
ADRESE GÖNDERİLMEYECEK
AİLELERİN BÜYÜK TELAŞI
O ŞİMDİ OKULLU OLDU
ÇOCUK OYNARKEN ÖĞRENİR
AİLELER NE YAPMALI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BU HASTALIĞA DİKKAT
AY DEDİĞİN NE Kİ?
KONUŞMA GECİKMESİ
ARKADAŞIM DİYABET KAMPI
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
2013 BAROK DESENLERİN YILI
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :