Facebook'ta paylaş Twitter'da Paylaş
Ann Boyutu
KURU CİLTLERE EVDE BAKIM

Avokado Maskesi

Bu maske kış mevsiminin sert etkisini yüzünüzden silebilmek için ideal çözüm. 
Püre haline getirilmiş avokadoya bir iki damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyin. Yüzünüze sürüp on dakika bekleyin. Avokado maskesi yüzünüzdeki pürüzlü tabakayı yok etmekle kalmayıp ayrıca sağlıklı bir cildin ihtiyacı olan vitaminleri de sağlayacak ve cildi besleyecektir. 

Gül Maskesi

Pul pul dökülen kuru bir cilde sahipseniz bu görünümden kurtulmanızı sağlar. 
Kurutulmuş gül yapraklarını ufalayarak süt, mısır nişastası ve bir parça bal ile karıştırın. 15 dakika beklettikten sonra bu karışımla yüzünüze yavaş yavaş masaj yapın. Bu masajla cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşacaktır.

Çilek Maskesi

Bir avuç taze çilek ezilip, yulaf unu ile karıştırılır. Bir adet yumurta sarısı ile iki çorba kaşığı yoğurt çırpılır, krem kıvamına getirilir. Kuru ciltler için besleyici olan bu maske 20 dakika ciltte kaldıktan sonra ılık su ile yıkanır. Çilek maskesi özellikle gözaltlarındaki kırışıklıkların azalmasında önemli rol oynar. 

Salatalık Maskesi

Rendelenmiş salatalığa birkaç damla limon suyu damlatılır. Yüz ve boyuna sürülür. 20 dakika sonra bir mendil veya bir bezle iyice temizlenir. Salatalık yüzden temizlendikten sonra, ılık su yıkanır.