CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

?GÜZEL LAFLI İSTANBULLU?*

Rakı sofrası
29.03.2018

Sanki hikâyelerini anlatırken küçük bedeninde onları yeniden yaşıyor, gözlerinin içi parlıyor. 

 

Adını Kurtuluş semtinin eski kadim ismi Tatavla’dan alan “Tatavla Meyhanesi”. Sanki meyhane yitip gitmiş Tatavla’yı kendisinde yaşatmak istiyor. Duvarlarına asılı siyah beyaz İstanbul fotoğrafları eski kartpostallardaki resimleri çağrıştırıyor. Küçük iç mekânı ve ahşap sandalyeleri ise semtin dar sokakları ile tarihi evlerini, kim bilir.   

 

Dışarıda bir masaya oturuyoruz. Mezeler geliyor, rakılar koyuluyor. Kediler, siyaset ve eğitimden söz ediyoruz. Hayvan ile insan sevgisini önce hissediyor sonra bunlar hakkında konuşuyor. Sanki onlara dair hikâyelerini paylaşırken küçük bedeninde onları tekrar yaşıyor, gözlerinin içi parlıyor. Konuştukça bir yanlışı düzeltircesine açan bir çiçek gibi duruyor**. Gülümseyerek dinliyorum.

 

* Cemal Süreyya-“Aşk…” şiirinden.

 

**Cemal Süreyya-“Bir Çiçek” şiiri, “Bir çiçek duruyordu, orda, bir yerde,/Bir yanlışı düzeltircesine açmış;”

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :