CANLI YORUMLAR
GÖZDE IŞIK
GÖZDE IŞIK

AYNA AYNA SÖYLE BANA!

Nee?! Kalçam mı büyük??!
16.11.2011

Şöyle depderin bir nefes çekiyorum ki karnımı uzunca bir süre “içine çekili” tutabileyim. Ellerim boşta olsa yanlardan çektirip dümdüz yapacağım. Ama onları her zamanki gibi vücudumun en kritik bölgesine tayin etmişim... 

Aynanın karşısında durmuş bedenimi inceliyor; geriyor, sıkıştırıyor, kaşıyor, bir kızıyor, bir okşuyorum. Gözüm gene basenlerimde. Başka bir deyişle; yağ hücresi denen teröristlerin kurtarılmış bölge ilan ettiği o lanetli tepelerde. Bu engebeli coğrafya, bu ılık, yumuşak iklim, gizlenmeleri ve daha da kuvvetlenip işgal sınırlarını genişletmeleri için özel olarak dizayn edilmiş sanki. (fona bi “Kayahan - Allahım Neydi Günahım” alabilir miyim?) Ellerimle fazlalıkları arkaya itip, kontur ayarı çekmeye çalışıyorum...

Takribi 14-15 yaşlarımdan beri süregelen bir dert bu... Yumruk kadar popocuğumun, durmaksızın büyüyen, genişleyen ve sonunda belden aşağımı tümden ele geçiren; bıngıl bıngıl, kımıl kımıl, benden bağımsız bir organizmaya dönüşmesi süreci, nasıl onulmaz yaralar açtı o pamuk helvadan pamuk ergen yüreciğimde, bilir misin ey sevgili okur? (Hislerimi paylaşan kimi orta yaş bağyan okurların, yazının tam burasında Hülya Koçyiğit edasıyla yatak odalarına koştuklarını görür gibiyim. Ağlayın anacım, açılırsınız. Benim de gözler yaşardı gibi sanki...)

Bu kalça mevzuuyla ilgili farklı bakış açıları da var. Evet, her türlü ağır koşulda varlığını sürdürebilen, susuz ve yemeksiz uzun süre dayanabilen, masrafsız bir uzuv olabilir. Ya da su geçirmez, leke tutmaz, asla yassılmayan ithal sünger dolgulu; “minderimi kıçımda yaradana gurban” şükürleri ettirecek faydalı bir eşya... Hatta hatta, kolları göğüs hizasında kırıp, elleri sıkıca yumruk yapmak suretiyle; düşmana doğru yanlamasına savurduğunda ölümcül bir silah! Ne var ki tüm bu avantajlar, konu vücudu olduğunda nefsine her daim yenik bir havvakızı olarak ne avutuyor, ne de su serpiyor...

Öte yandan, malum; sözlü tarihimize baktığımızda görüyoruz ki, bizim kaytan bıyıklı atalar yüzyıllar boyu etli butlu kadınlara meyletmişler. “Yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı” demişler lafı dolandırmadan, açık açık. E bugün baktığımızda, en salçalısından bir musakkanın, efendime söyliim bir etli kuru fasulyenin gönüllerdeki tahtı, elin; boğaz dırmıklayan pizzasıyla yahut iki parça sünger arası köfteden mütevellit hamburgeriyle kati surette sarsılmadığına göre, fişın tivideki krakerden bozma sarı benizli karıların da bizim dolgun kalçalı al yanaklı yerli hatunların tahtını sarsması beklenemez. Bizim bir erkek arkadaş var idi, ismi lazım değil. Ağzı da pek bozuktu hani, benden bozuk olmasın. Bir keresinde “Ulen kadın dediğin etine dolgun olur. Ne bu böyle şimdiki karılar(mankenleri kastediyor); tahtaya *m çakmışsın gibi!” dediydi de, artık nasıl hoşuma gitti, nasıl gururumu okşadıysa, herkesten çok ben güldüydüm anıra anıra...

Belki de diyorum, benim henüz keşfedemediğim başka bir hikmeti vardır? Hm, ne dersin sevgili okur? Bir gün, yine böyle ayna karşısında basenlerimi kötü kötü süzerken cinnet geçirip, kesmece karpuz manavları gibi bıçağı iki yanımdan daldırıp, çektiriveriyormuşum aşağı mesela? Anaa, bir de ne görelim??? Çilll çil altın dökülüyor açılan yarıklardan! Efsane bu ya, benim yağ keseleri zannettiğim şeyler meğerse altın keseleriymiş?! Sonra ileride torunlarımın torunlarımın torunları beni anlatacaklarmış; “bizim bi altın g*tlü nenemiz varmış” diye, böyle kurum kurum kurumlanarak. Kuşaklar boyu konuşulacakmışım. Nikel entarili, uçan ayakkabılı sulbüm bebeleri her gece benim hikâyelerimle uykuya dalacaklarmış.

O değil de, o altınları eteğime sardığım gibi liposakşıncıya koşmazsam bana da Gözde demesinler!

İki elimle yanlardan sıkıca bastırıp tek bacağımı mis törki kızları gibi kırıyorum. Göbeğimi içime çekeyim derken gabırgalarımın iki sivri ucu, arasındaki toparlak kemikle birlikte kürek gibi dışarı pörtlüyor. Ama olsun. “Kemik” dediğin zayıflık nişanesi son tahlilde. Daha dik dur Gözde! Daha dik. Haaah... Salma sakın göbeği. Tut içerde tut tut tut. Omuzlar az geri. Memeler tam yol ileri. Evvet!

- Direeenç! Bak hele bak!

- (başını bilgisayar ekranından çevirmeden) Hm?

- Bi beş* kilo verdim mi nassı güzel olcam var yaa. Kalçayı görme tamam mı, görme onu, bildiğin viktoryas sikrıt kızıyım!

- (başını bilgisayar ekranından çevirmeden) Hıhı, tabii...

Beş* Namıdiğer “sihirli rakam”. Kadınların yegane ortak fazlası. Dört değil. Altı da değil. Beş! Verip de güzelleşmeyecek, kilosu ne olursa olsun 90-60-90 gorükmeyecek kadın yoktur!

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
nilgun
Cevapla nilgun
10.09.2012 13:43:51
bir bes kilo versem tum hayatim degisecek:-)
Cevap Yaz
gonci
Cevapla gonci
19.11.2011 12:14:47
Gözdem sen o bıçağı basenlere dayayıp altınları çıkarmayı düşünmeden önce, ben, başka bir plan yaptım :) senin ve benim basenleri buluşturup tokuşturarak altınları toz haline getiriyoruz, sonra kozmetikçilere pazarlıyoruz , malum ,artık kozmetik ürünlerinde altın ışıltıları moda :))
Cevap Yaz

Cevaplar

Gözde Işık 21.11.2011 11:58:34

ahhahahhaaa :D Fikrin parlaklığı karşısında gözlerim kamaştı gonci bacım! Mıtteşemsin! Tokuşturma operasyonu için yer ve saat söyle yeter.. ;D
Sedef
Cevapla Sedef
16.11.2011 23:19:25
Oldu mu şimdi arkadaşım...Kanayan yaramıza tuz bastın resmen :)) Ama Gönül, Derya ve Sen hiç sesinizi çıkartmasanız iyi olur...Büyüteçlemi ayna karşısına geçiyorsunuz siz anlamadım ben...
Cevap Yaz

Cevaplar

Gözde Işık 22.11.2011 11:08:58

ahahaha :D O diil de, küçülteç diye bişii olsa mesela! :D Yok di mi öyle bi alet? :D Şöyle goççücük gostertse bizi; inceltse, uzatsa.. Valla ne hoş olurdu! :D Ah ben senin o kanayan yarana oksicenli su, tentürdiyot, sanitabant oliim e mi! Aşçıların en güzeli! :* :))))
Derya Keşci 17.11.2011 20:30:59

lenslerlede, gözlüklerlede aynı görünüyor Sedefcim yahu :))))
bûya
Cevapla bûya
16.11.2011 16:29:28
bende var fazladan 25 kilo:)) beşer beşer vericem hepsini:) tahta gibi olmaktansa etli butlu olurum daha iyi. valla bir beş kilo versem süper olucak:)))
Cevap Yaz

Cevaplar

Gözde Işık 22.11.2011 10:40:28

Gönül haklı Buyacım; telaşa mahal yok, verirsin yavaş yavaş. :) Kilo dediğin eninde sonunda gitmeye mahkum. Ama birer birer, ama beşer beşer.. ;) Akça pakça, fıstık gibi kadınsın valla. Rahat ol.. ;)))
ŞAM ŞEYTANI :) 17.11.2011 07:15:37

Aceleye gerek yokkk 5 kilo olarak değil 5gr olarak ver sen böyle güzelsin yavrummmm kadın işte kadın gibi kadın kuru g*t olmaktan iyidir :)))
Derya Keşci
Cevapla Derya Keşci
16.11.2011 10:56:29
Ah o bes kilo yok mu Gözde, yok mu o bes kilo... ahhh ahhhh!!!! Ama ne var ki, bu sene kalin bacaklar modaymis, kalin kalcalar falan, artik bizim dönemimiz basliyor sankim? Gerenk kalmiyacak bes kiloya belkide?
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 17.11.2011 13:35:16

Anne Boyutunda okumustum Gözde hahahahahahahha Biuuuooonnsenin resmini koymuslardi, referans olarak. O modaci olacak seref mahsunlari cikip "sivrisineklere hayir biz kadini giyidirecegiz" deseler mesele kalmiyacak zaten, ancak kumas fazla gidiyor sanirsam!Barock döneminde böyle miydi?? hayret bisi
Gözde Işık 16.11.2011 14:33:55

Deme gıııı? :D Artık kalın bacak mı modaymış? Ne kadar kalın mesela? Santim vermişler mi? :D Dombul kalça da mı öyleymiş??! :D Du bakalım, çıkar kokusu 3-5 aya.. Kız dalga geçiyo olmasın bu modacı olacak şerefsizler bizlerle? O_o (Barbaros Bey'i tenzih ederekten tabi.. öhö.)
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :