CANLI YORUMLAR
DERYA KEŞCİ
DERYA KEŞCİ

BEN, ARKADAŞIM OLMAZDIM

Sadece görlfrend'lerim için
22.11.2011

Hani diyorlar ya, nasıl arkadaşlara sahip olmak istiyorsan sen de öyle bir arkadaş ol diye (yalan, öyle bir deyim yok, ben uyduruyorum), bana arkadaşlarım benim onlara davrandığım gibi davransalar herhalde savaş çıkar. Yani ben benim gibi bir akadaşa tahammül edemezdim. Allah'a yakın benden uzak dursun derdim, o sebepten benim hâlâ nasıl arkadaşlarım var ben onu anlamıyorum.

Hayırsızımdır bir kere. Sabah akşam arayan, her şeyini anlatan, her an arkadaşlarıyla olması gerektiğini düşünen bir insan değilim. Çok ukalayımdır. Bilmişimdir. İnatçıyımdır. Her şeye mutlaka söyliyecek bir şey bulurum, bir de çok fazla eleştiririm. Yani her olayın her yönünü düşünmeye çalışır "lap" diye yüzlerine söylerim. Hatta‚ "gerizekâlı mısın, görmüyor musun" gibi hafiften, sert eleştiriye kadar gidebilirim. Açık açık da söylerim. Kırılırmış, darılırmış, üzülürmüş, duymak istemezmiş diye düşünmem. Eğer arkadaşımsa gerçekten ben her şeyi yüzüne olduğu gibi vururum. Diyorum ya, sinir bozucuyum; benim gördüğüm kadarıyla.

Ama benim arkadaşlarım! Benden, benim olduğum kadar rahatsız değiller sanırsam.

Geçenlerde Fahroş'a ‚ "ya pazar pazar ne işin var bende, evim derli toplu değil, gelmeni istemiyorum, git evine" dedim mesela, kadın beş dakka sonra kapıma dayandı.

Eda'ya‚ "Eda sesin çok kötü kızım, ne diye şarkı söylüyorsun, nasıl söyliyebiliyorsun hâlâ" dedim mesela, Eda‚ "ben her gece sarhoşum" şarkısına asıldı.

Her ne kadar kendimi önemsesem de, onlar beni kale almamakla bu işi yürütüyorlar galiba. Şimdi bunu önemsesem mi, önemsemesem mi açıkçası?

Öte yandan, her zaman yanlarında olurum. Bunu bilirler.

Hiçbir şeyi esirgemem ve samimiyimdir. Neyi, nasıl hissediyorsam, düşünüyorsam öyledir. Bu yüzdendir ki çoğu arkadaşım bana güvenir. "Ben bir insanım, her an her şey olabilir" diyorum anlamıyorlar, şaka yaptığımı sanıyorlar.  Ama ciddi, ben bir insanım. Her ne kadar güvenseniz de bu bir gerçek. İnsanoğlunun inanılmaz bir "abukluk potansyeline" sahip olduğunu düşünüyorum. Anneme de hep derdim bunu. "Ben sana güveniyorum kızım" derdi her zaman, ben de ona‚ "güvenme anne, açık ve net söylüyorum, sen benden her şeyi bekle" derdim. Hem onun için büyük bir hayalkırıklığı olurum güvenini yıkarsam, hem de ben o beklentinin altından kalkamam diye düşünürdüm. Gerçi şu bencil damarım sayesinde "ben seni uyardım, güvenirsen bu senin sorunun" ile durumu hafifletiyordum ancak yine de insanların insanlardan fazla beklentili olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Aslına bakarsanız arkadaşların birbirine benzemesi gerekli de değildir. Her ilişkide olduğu gibi, birbirini tamamlamaktır esas olan. Eşiniz, dostunuz, çocuğunuz, iş ortamınız, hiç fark etmez, her ilişki bir takım oyunu gibidir, her bireyin kendine öz özellikleri ve ilişki içersine getirebilecek kalitesi vardır, olayın bütünü ve tamamıdır ilişkiyi sağlam tutan. Siz her ne kadar farklı olursanız olun, iyi bir ilişki için, farklılıklarınızın aslında bir şans olduğunu bilin. Farklılıklar her zaman eksikleri tamamlama potansyeline sahiptir çünkü.

Son olarak ise; sana sesleniyorum arkadaşım! İsmin ne olursa olsun; ister Gönül, ister Maşife, ister Açelya olsun, hiç fark etmez, eğer "arkadaşım ya da sevdiğim insan" sıfatına giriyorsan, ben sana diyorum:

Bugün birbirimize belki çok ihtiyacımız olmuyor. Görüşemiyoruz. Çocuklarımız var, zamanımız dar, hayat çok hızlı ilerliyor, hata yapıyoruz, farklılıklarımızı şans olarak değerlendiremiyoruz, belki birbirimizi kırıyoruz, belki arada kızıyor, öfkeleniyoruz, uzak duruyoruz; belki bazen saç baş yolmak istiyoruz, olabilir, sorun da değil benim için; no problem; pas de probleme; kein Problem; ancak ben senden bir şey istiyorum!

Bana söz vermeni istiyorum.

Her türlü farklılığınla, beni bunaltmanla, hayatı bana zindan etmenle (kim kime ediyor acaba?) hayatımda kalmanı ve hep varolmanı istiyorum!

Ve bir gün geldiğimiz zaman altmış yaşına, yüzümüz kırış kırış olursa da, gözlerimiz görmez, dizlerimiz tutmaz, dişlerimiz kalmazsa da; aynen böyle, bu renklerle, bu duruşla, hayata bu bakışla, dünyaya bu sırıtmayla puromuzu tüttüreceğiz birlikte sokakta!

 

Ve geçmişe bakıp kıkır kıkır güleceğiz. Ben sana yine‚ "sen önceden de gerizekâlıydın ha" diyeceğim, sen de bana‚"sen önceden de böyle ukalaydın ya" diyeceksin...

Söz mü?

Tamam küfür de edebilirsin... Söz bişi demicem!

 

 

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1 2
BELGİN
Cevapla BELGİN
28.11.2011 20:05:29
iki yorum yazdım,ikiside yok:))yorum repertuarım tükendi yahu:)))senin dünya tatlıs bir arkadaş olduğundan hiç şüphem yok Deryacığım,kemdine haksızlık etmesen diyorum:))Annene bile''benden herşeyi bekle''diyebilmişsin ya helal sana(anneler kızları konusunda pek bi kuralcı,pek katı ve de prensipli olurlar;bakma sen''ben sana güveniyorum''dediğine,kimbilir ne fırtınal kopmuştur içinde,ne korkular ne telaşlarla büyütmüştür seni el memleketinde:(sende anne olunca anlamışsındır zaten:))az konuyu saptırdım pardoonnn...
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 29.11.2011 14:36:35

Duruya söyledik, sanirim simdi yorum olayini hal etti. Aslan Duru:-) Belgincim fazla tevazu kibirden gelirmis ya, kibir yapiyorum bakma :-)))) bence sende dünya tatlisisin, ciddi cooook sevdim ben seni cok! sagolasin. Annem icin hersey cok daha zordu beni yetistirirken el memleketinde, ben hani bir nevi daha burda yetistim ve o yollarin adami (hangi yollar acaba, ne yolu yahu?) oldugumdan kizimdan büyük hayallerim yok acikcasi :-)) Ancak bir anne olarak, evet fena bu korkular... öffff büyümesin bu cocuk, büyümesin :-)))) cok öptüm cok, tesekkür ederim!!
bûya
Cevapla bûya
25.11.2011 13:46:48
Derya yorumların devamı nerde? uçtu mu? ben mi göremiyorum sayfada?
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 25.11.2011 16:45:01

Canım hiç bir fikrim yok? Duruya sormak lazım????? yoklar bende de görünmüyorlar
nunu
Cevapla nunu
22.11.2011 20:40:30
yerim seniii yerimmm valla bak :))
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 23.11.2011 00:46:19

Sen beni yersinde ben buna bayılmam mı ya??? Bayılırım hemde bayılır!!! seviyorum seni çok!
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
22.11.2011 16:38:54
Harikasın... :)
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 23.11.2011 00:45:32

Sende öylesin Nurcancım, sende!!!!
Acelya
Cevapla Acelya
22.11.2011 11:57:22
sen iste böyle oldugun icin cook özelsin benim icin! senin bu karakterini cok seviyorumm =) nerde bulabilirsinki böyle acik sözlü arkadas ;)? Ben tabiki söz veriyorum, senin hayatinda hep var olacagim!! I love youuuuuuuuuuu
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 23.11.2011 00:45:01

Sende aynen benim için öylesin birtanem! bende seni love youuuuu hemde en maçındannnnn!!!!!!bebeğim benim!
bûya
Cevapla bûya
22.11.2011 10:30:35
haa guven konusuna gelince :) evet kim olursa olsun karsındaki kişiye yüzde yüz güvenme, mutlaka bir güvensizlik payı bırak ki seni hayal kırıklığına uğrattığında şaşırmayasın. E boşuna dememişler insanoğlu çiğ süt içmiş diye:D
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 23.11.2011 00:43:41

peki o halde 'hata işleme kredisi' tanıyalım herkese ve af edici olmaya çalışalım... nasıl olsa herkes aynı maldan :))))
1 2
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :