CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

GEL PİSİ PİSİ, GEL

Beklemek
16.03.2012

İstanbul karanlık ve kasvetli. Sanki yönetmenliğini David Fincher’in yaptığı, “Se7en” filminden kalma bir hafta yaşıyoruz. Yağmur bardaktan boşanırcasına yağıyor. Hava da soğuk. İçeridense müzik sesleri geliyor. Radyoda Yeni Türkü’nün, “Yağmurun Elleri” şarkısı çalıyor. “Hiç kimsenin yağmurun bile/ Böyle küçük elleri yoktur…”

Facebook, hayatımın ayrılmaz bir parçası oldu desem yeridir. Facebook’da her gün düzenli olarak takip ettiğim bir kişisel sayfa var: “Bohemya”. Duvarında filmler, düşünürler ve sanatçılardan çok güzel alıntılara yer veriyor. Geçenlerde orada okudum; Katalanca’da “Anımsamak” anlamına gelen “Recordar”, Latince’de kalbi delip geçmek manasına gelen “Recordis”den geliyormuş. Suzanne’de benim kalbimi delip geçti. Ama ben, İstanbul’da aynı askerde gibiyim. Bir gün içerisinde, iki gün yaşıyorum. Zaman geçmek bilmiyor.

Gün sayıyorum. Suzanne Fransa’ya gideli daha sadece 11 gün oldu. İstanbul’a gelmesine daha 34 gün var. Say say bitmiyor. Hâlbuki cep telefonumun ajandasında, gün ve haftaları nasıl da bir çırpıda geçiyorum. Neyse ki geceliğini bende bırakmıştı. Ama geceliğindeki kokusu da azalıyor. Şimdi ben neye sarılıp uyuyacağım.

Aynı ruh halim gibi, İstanbul da hala karanlık ve kasvetli. Üstelik, yağmur kara çeviriyor. Bu arada Yeni Türkü’nün “Yağmurun Elleri” şarkısını yeniden dinliyorum. Şarkıda, “Hiç kimsenin yağmurun bile/ Böyle küçük elleri yoktur” dizelerinden sonra gelen, “Bütün güllerden derin/ Bir sesi var gözlerinin” dizelerini kaçırdığımı fark ediyorum. Dışarıdaki havaya rağmen içime bir güneş doğuyor. Galiba aynı askerdeki gibi sayılı gün çabuk geçecek.

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :