CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

GÜVENİ SORGULARSIN YENİDEN

Yıkılmış, yenilmişsindir...
21.12.2011

Güven, insanların ihtiyaç duyduklarında hissetmek istedikleri bir duygu fakat insanlar neden bunu yaparlar, ne yapmak isterler, bunun altında yatan duygu nedir, bunu yaptıran duygu nedir?

Ego neden insanları bu kadar esir alıyor? Kıskanmak, hazmedememek, egonun fazlasıyla baskın olması yıkıcı olabiliyor. Tek dayanak, tek tutunacağın şey Tanrı’ya olan inancın; ancak o yardım edebilir böyle durumlarda, ne olduğunu nasıl olduğunu bilemezsin…

Hiçbir şey bilemezsin, “sadece Tanrı yardım edebilir bana” dersin o durumdasındır, yani kaldığın noktadır. Güveni sorgularsın yine yeniden…

“Neden?” dersin, isyan edersin. Yıkılmışsındır, yenilmişsindir. Hayal kırıklığına uğramışsındır. Bir yandan bir şey vardır içinde, bir duygu, çok da anlamlandıramadığın.

Sadece şunu hissedersin: “Güveniyorum” dersin, “ güveniyorum içimde olup bitenlere…”  tek dayanak noktasıdır senin için o an. Dolayısıyla içinde bir huzur vardır, sıcak, samimi, güven dolu. İçinde bunlar olurken dışarıda bambaşka şeyler olur. Sen yine güveni sorgularsın yine yeniden… İsyan edersin. Sonra bu iki dünya, yani iç dünyan ve dış dünyan birbiriyle karşılaşırlar. İkisi de güçlü, ikisi de meydan okur, birbirleriyle savaşır. Onların egoları da; “Hayır ben varım, yok hayır ben  varım”! Onlar varlık savaşı verirken sen artık yorgun düşmüşsündür. Hâlsizsin, bitapsın, yorgunsun… Kimsin sen, hangisisin? Ne oluyor, ne oldu böyle..?

Sonra kendini tüm bunlardan soyutladığında, bunların hiçbirinin sen olmadığın gelir aklına, daha önce bunu öğrenmişsindir. Şimdi uygulama zamanı dersin.

“Evet bu duygular ben değilim, ben tüm bu duygulardan olup bitenden bağımsızım.” Sonra izlemeye başlarsın her şeyi çünkü geçmişsindir içinden güvensizliğin, hayal kırıklığının, güvenin, huzurun, her şeyin, her durumun, her olayın, her duygunun içinden geçip özüne dönmüşsündür. Sen o duygular değilsin, o duygular sana ait değiller…

Sen Tanrı’nın, seni daha doğmadan, daha var olmadan  sevdiği kişisindir. Hatırlarsın tüm bunları; o yüzden için gerçek huzurla, gerçek mutlulukla dolar.

Sadece var olduğun için, değerli olduğun, güven içinde olduğun, sevgi içinde olduğun gerçeğini taa iliklerinde hissedersin… Anlarsın, bilirsin, görürsün...

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :