CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

KALPTE SADELEŞME

Sevgi koşullu olamaz
18.04.2012

Sadeleşme konu olunca kalpte sadeleşmeden söz etmeden geçemem. Kalplerde taşıdığınız duygularınızın da çoğu kaos ve karmaşayla ilgili. Kalpleriniz dahi zihnin hükmü altında kaotik ve kuşkucu bir zemin üzerinde çalışmaktalar. Kalpleriniz, nefret, kin, kızgınlık, keder ve acıyla dolu. Dopdolu hem de.

Kalplerimizde sadece ve sadece SEVGİ çağlamadıkça, var oluşun çağlayanlarıyla buluşamayız. Ve unutmayın, koşulsuz sevgi diye bir şey yoktur. Sevgi zaten koşullu olamaz. Koşul ya da koşulsuzluk zihinle ve düşünce ile ilgilidir.

Sevgi, olanı olduğu haliyle kabul etmek ve bunun için kendinize izin vermektir. Kalplerinizden sevginin akmasına ve taşmasına izin verin lütfen. Sadece ve sadece buna layık olduğunuzun idraki ile... Yine unutmayalım ki, var olan herkes ve her şey sevgiye layıktır. Kendinize olanı olduğu haliyle anlama ve yaşama izni verdiğinizde ki bu SEVGİ pınarlarının kalplerinizden taşarak var oluşun çağlayanlarıyla buluşmasıdır, önce siz ve sonra da dünyanız değişip dönüşecektir. Elbette her birimizin dünyası tek tek değişecek ki bildiğimiz anlamıyla dünya dönüşecek.  

Sevgisizliği her nerede, hangi olayda, durumda, duyguda, kimde bıraktık ise bulup dönüştürmeliyiz. Sevgisizliği temizleyip salt sevgiyi yerine yerleştirmeliyiz. Sevmemeyi nerede bıraktık? Hangi olaylar, insanlar sevgisizliğe hizmet etti ve biz onlarla sevginin pınarından ayrılmış sevgisizliği yaşamaya başladık? Kimin gücü sevgiden daha fazla olabilir ki?

Affederek yaşamın iç temizliğini yapabiliriz. Olanı anlamaya çalışarak aynı temizliğe anlayışı aracı edebiliriz. Anlayış ki ne varsa süpürüp sevgiyi kalıcı kılan en kıymetli araçtır. Anlayış ki, Allah’ın kalbine bağlar bizi. Anlayış ki, kalbi zekanın bağlantı noktasıdır. Sevginin olmadığı yerde anlayış, anlayışın olmadığı yerde sevgi gerçek anlamıyla olamaz.

Kalplerimizin anlayışa açılması ve anlayışı yaşaması kalbi zekamızda sadelik sağlayacaktır. Zihnin kaotik yapısından arınabilmek için anlayışı zihnin çalışma sistemine de sevgiyle sunmak gerekir. Zihin üretir, ürettiğinden memnun olunması gibi bir derdi yoktur. Onu anladığımız zaman karmaşaya olan ihtiyacı bitecektir. Kalbi zekanın anlayışı ile çoğalmanız niyetimle.

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :