CANLI YORUMLAR
DERYA KEŞCİ
DERYA KEŞCİ

KÖTÜ ÖRNEK ANNE

Biri Çocuğuma Örnek Olsun!
17.01.2012

Anne babaların öncelikli görevi, çocuklarına rol model olarak doğru örnek olmaktır. Bilakis, her türlü davranışlarımızı sünger gibi çeken bu wifi cihazlarına dikkat etmeli, envai çeşitteki işlemleri her an her saniye doğru bir şekilde uygulamalı ve çocuklarımıza aktarmalıyız.

Bendeniz, yükümlülüklerini ve hükümlülüklerini (bu ne demekse artık?), bilinçli bir şekilde hayatının yürürlüğüne koymuş bir anne olarak, çocuğuma en güzel şekliyle örnek olduğumu düşünüyorum mesela.

Genel olarak agresif bir insan değilimdir. Sakin, sessiz, kendi halinde, uyumlu bir vatandaşım (ay gözlerim yaşardı). Araba kullanırken de öyleyim aslında. Sadece her insanın ihtiyaç duyduğu gibi, bazen ben de animalleşmeye ihtiyaç duyuyor olabiliyorum...

Derya: Öküüüüzzzzzzzzz, öküz, ÖKÜZ! Öküzsün oğlum sen, öküzün öküz, GERİ ZEKALIIIIII 

Şuurumu kaybettiğimde, Selin Su’nun yanımda olduğunu unutuyorum bazen.

Selin Su: Anne?

Ve kendisi her seferinde bana bunu hatırlatıyor!

Derya: Eeee, efendim kızım?

Duydu mu acaba?

Selin Su: Sen öküz mü dedin?

Duymasa şaşardım zaten! “Odanı topla” desem iki saat duymaz ama!

Derya: Haaa, ya şey, evet. Evet annecim, şu tepede sanki öküzler dolanıyordu da, onlara seslendim, hani “aaaa öküz mü varmış burada” gibi, tarzında, yani...

Asena, teeeeyyy teeeeyyyy...

Selin Su: Ama geri zekalı da dedin.

Sana ne kızım, sana mı dedim, alla hallaaaa.

Derya: Şimdi geri zekalı dedim, şöyle yani; kendi kendime zeka geri gidebilir mi diye düşündüm, hani geri ve zeka, geri zeka falan...

Var ya şu dünyada,  bir tek bu minik cadı ne diyeceğimi şaşırtıyor bana!

Selin Su: ANNE ÇOK AYIP!!!

Bazı günler oluyor ki, Selin Su’nun çenesi bir türlü durmuyor. Guiness rekorlar kitabına rahatlıkla girebilecek bir performansa sahip oluyor. Kendisi etrafına verdiği rahatsızlığın farkında olmadığından ve ben de kendisini engelleyemediğimden, bazı günler oluruna bırakmaya karar veriyorum.

Selin Su: Anneeee, valyaaa, şaskdjfaşlskdjfaoısejşlaksdfşlaksdjfşaoıeraskdjfşalsdkjfaşs......

Bu kısmını bende anlamıyorum.

Derya: Hı hııı, evet.

Otomatiğe bağlıyorum.

Selin Su: aşskdjaşlsfuapowıejrşlwaknerkqjwehpoasnfdşaslfndlaksjdfn......

Selin Su hep otomatikte zaten!

Derya: Hııı...

Benim pilotta devreye giriyor bu durumda.

Selin Su: Anne sen beni dinlemiyo musun?

Ayol ne de zoruna gidiyor dinlemediğim zaman, nedir bu kendini dinletme çabası, Tayyip Erdoğan gibi, elinden gelse ulusa sesleniş yapacak!

Derya: Hıııı, evet

Kaçıncı “hıııı” oldu? Sayamadım.

Selin Su: ANNNEEEEEEAAAA

Kulağımın tam içine doğru!

Derya: NE VAAAARRRR???

Etkiye tepki arkadaşım.

Selin Su: Ne var değil anne, “NE VAAAAAARRR” denmez. Efendim, efendim demelisin, ANNE ÇOK AYIP!

Hani televizyonlarda görürüz ya bazı sahnelerde: anneler çocuklarını yataklarına yatırırlar, iyi geceler öpücüğü verirler, kapılarını kapatırlar ve çocuk sabaha kadar uyur. Anne ise huzur içinde, yapması gereken işlerini tamamlar, bazen gider yavrusunu izler o uyurken. Öyle güzel bir sahnedir ki bu, hani “Sadece filmlerde olur” dediğimiz türden. En azından benim için bu böyle.

Selin Su: Annneeeeeeeee, Annneeeeeeeee, Anneeeeeeeee

Beş milyonuncu kez bağırıyor, şimdiki yataktan kalkma bahanesi ne acaba?

Derya: Selin Su, annecim lütfen daha anne deme, anne deme, beni çağırma lütfen, beni çağırmadan sadece gözlerini kapat ve uyu.

Dünyanın en güzel kelimesi diyorlar bir de bu kelimeye!

Selin Su: Ama anne, galiba benim çişim geldi.

Galiba!

Derya: Kızım az önce yaptın ya çişini!

Galiba benim de cinim geldi!

Selin Su: Ama anne, bu seferde kakam geldi.

Israrla kafamı vuracak bir yerler arıyorum.

Derya: Kalk. Kalk çabuk. Kakanı mı yapacaksın ne yapacaksın, git yap. Hayret bir şeysin

Selin Su. Kombine edemiyor musun kızım sen çişinle kakanı, hıı? İç tesisat sistemi arızalı kızım, kalk yürü, hemen yap ne yapacaksan sonra hemen yatıyorsun ve bir daha sesini duymak istemiyorum. İnsanı hasta ettin, delirttin beni yine.

Açık ve net olduğumu düşünüyorum

Selin Su: Anne sen neden kibar konuşmuyorsun benimle? Neden böyle korkunç bakıyorsun bana? Anneler çocuklarıyla böyle mi konuşurlar? Başka anneler çocuklarına‚ “tamam kızım, tamam minik kuşum” derler. Sen çok kibarsız konuşuyorsun. ANNE ÇOK AYIP!

Bu kıza daha ne kadar örnek olabilirim bilmiyorum, yalnız kendisi bana ciddi çok iyi örnek oluyor. Hangimiz hangimizi yetiştiriyor bazen şaşıyorum.

Bu sebepten ben, “Rol model aile’ olayını geçiyorum ve her zaman dediğimi bir kez daha söylüyorum: “Farenin içinde varsa var, yoksa yok! İstediğin kadar rol yap model ol, fayda etmiyor.

Ayrıca, kim ulan bu kızın annesi, hangi kraliyet ailesinin ferdi, diye soracağım yalnız hem iç cephe, hem dış cephe bizi ele veriyor...

Benim kızımdan başkası olamaz...

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
31.01.2012 08:48:47
SELİN SU otomatiğe alınca seninde pilotun devreye girme benzetmesine koptum resmen. :) Yazını ve yorumları okuyunca.. Beni de durmadan tekrarlanan Anne kelimesinin beklediğini ve neredeyse yaptığım her şeyin eleştirileceğine daha da emin oldum... Anne anne nidalarına 1,5 yaşında olmasına rağmen başladık ama en azından arkadan daha birsürü şey saymıyor şimdilik.. :)))) Allah yardımcımız olsun.....!
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 03.02.2012 21:53:04

:))) Nurcan daha dur daha duuur, daha dur daha duuur (bülent ersoyun şarkısını söylüyorum sana:) ), hakikatten Allah yardımcımız olsun, çok cadılar çok:) öptğm canım
DeryaS
Cevapla DeryaS
18.01.2012 09:33:28
:) Ben yazsam, Kerem ile olan ilişkimizi bu kadar iyi tarif edemezdim :)) Eline sağlık bebeğim....
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 19.01.2012 11:24:50

Tesekkürler güzelim! Hep ayni bu cocuklar heppp!! :-))) cok öptüm:-)
BELGİN
Cevapla BELGİN
17.01.2012 18:30:04
Çoğu konuda olduğum gibi,bu konuda da tutarsızım sanırım:(İyi bir rol-model olmak kimmmm,ben kim??Sorsan dünyanın en bilinçli,en doğru bilen annesiyim,ama iş uygulamaya gelince..yokum:((Ve kızımdan''ama sen öyle yapmamıştın anne''cevabını alınca,çılgına dönsemde sükünetle konuyu saptırıveriyorum başka bir yöne:((.Her gece başımı yastağa koyduğumda,yaptığım günlük muasebe eksik çıkıyo,vijdan sızıları da artıyo...Sonsuz sevgi ve maneviyata dair ne verebiliyosam koşulsuz-şartsız ve sınırsız vermeye çalşıyorum bir anne olarak(sadece maneviyatla kalsa iyi(-:)SEVGİ'NİN sihirli gücüne inanıyorum..Benim çocukluğumda LÜX'a girenler ona ''ihtiyaç''olarak sunuluyor,hemde ''altın tepside'':)daha ne yapalım Deryacığım??Bıraksınlar da ,bazen ''öküz''bazen g**i z****ı diyerek deşarj olalım,stresimizi atalım dimi ama??Antenleri gerektiği yerde açmaz bücürler,gerekmediğinde radar kesilirler başımıza...Kaldı ki hayat onlara ıleride herşeyi öğretecek:)) KOcaman öpüyorum seni ve akıllı bücürünü..
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 19.01.2012 11:21:25

Yok Allah var simdi, ben bu kötü örnek olma konusunda inanilmaz tutarliyim! :-)))) yani mesele ne olursa olsun, tutarlilik hersey! :-))))) Di mi ama ya, insan söyle icini bosaltmali, kibarlik ta bir yere kadar! katiliyorum, sevgi vermek mucizevi bir sey... gerisi fasa fiso.... Bende kocamannnnnnnindan öpüyorum Belginim!!!
beyza
Cevapla beyza
17.01.2012 18:07:41
Ve ben bu yazıyı okuyana kadar oğlummm 50 defa anneeeeeeeeeeeeee demiştir kesin...:)))), Allah yavrularımıza uzun ömürler versin ,dünyanın en özel varlıkları hayatımızda....öyle böyle büyüyecekler miniklerimizzz,ama bizde insanız arada zıvanadan çıkma lüksümüz olsun demi ama....:)))),Sende prensese biraz kibarlı konuş ,başkalarının annesi gibi minik kuşum gibi...:))),ya ne kadar çok biliyorlar bunlar ya maşallahları var hepsinin,biz eskiden annelerimizin dizinin dibinden ayrılamazdık ,bunlar bizleri parmaklarında oynatıyorlar ,işlerine geleni sessiz sessiz konuşsan duyarlar ,işlerine gelmeyeni megafonla bağırsan duymazlar ,benim oğluşumda öyle her çocuk gibi...:))),küçük cimcimeyi öp yerime canım,senide en kocamanından öpüyorum...:))
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 19.01.2012 11:13:36

Bende, bendeee! Bende en kocamanindan öptüm! Sorma Beyzacim ya, nefret ediyorum bu durumdan. En sinir oldugum olaydir, cocugun anneden fazla bilmesi! Benim dogurdugum, hayati ögrettigim, bücür kalkiyor "anne sen bilmiyosun" diyor! Hadi simdi cocuk diye bir sey demiyorum da büyügünce "anne sen bilmiyorsun" derse kiyamet kopar herhalde, bu yüzden selin su ne ögreniyorsa bende onunla ögreniyorum. baleye basliyacagim yakidna ahahahahah :-) cok öptüm BALIM!!!
Sevil
Cevapla Sevil
17.01.2012 14:21:23
Çocuklar ahh ahh onlarla sil başdan yeniden yaşamı tadıyor öğrenıyoruz. Benım kızım henüz 5 yaşında ve ben ona kızdığımda bana " Büyüdün artık sabırlı olmayı öğrenmen gerekli" diyecek kadar da bilmiş.. Ben kı gercek den de sabırlıyım dır ( Keza iş yerin de çoğunluk bana sen de Peygamber sabrı var der ! ) lakın kızım benım sabrımı kırıyor ..Bazen kendımı sorguluyorum ben gercek den iyi bir annemıyım ona doğru örnek oluyormuyum diye..Lakın uzmanların ( pedagogların, Doktor ların ) belirlediği ölçüde bir yapıya sahıp değilim .Ben insanım elbetde kızacagım tepkıler verecegım zamanı yerı demeden elde değil ki.. Sanırım doğru yanlış olan aile için de saygı ve sevgi nin var olması ile alaka.. Derya cım ;başda sana ve tüm annelere RABBIM sabırlar versin..şimdiki çocuklar bizi yönetiyor ! Yaşamın tüm güzellıklerı seninle ve miniğinle olsun..
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 19.01.2012 11:09:53

Amin amin amiiiin! Sabir cok mühim bir sey :-) Kizlarimiz ayni yasta sayilir o halde, konusmalari da ayni sanki :-) Bücürler, cenebazlar ama cok güzeller.... Evet, aynen katiliyorum, sevgi ve saygi oldugu müddetce hic sorun degil. Bunlar günlük, anlik olaylar, yada eglenceler. Hayat cocuklarimizla güzel, cocuklarimizla anlamli, her sekli! Cok tesekkür ediyor ve bin sevgi gönderiyorum! Hayatin güzellikleri hepimizle olsun insallah!!!
bûya
Cevapla bûya
17.01.2012 10:35:59
ahahahhha:) "sen çok kibarsız konusuyorsun" yalnız:))) koptum. Prensesi öp benim yerime :)) Anane iyi tembihlemiş onu:)) Aferin:))))
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 19.01.2012 11:05:38

Anneanneyi karistirmiyalim Buyacim ya, kadin cocuga "sevsen sen beni" sarkisini ögretiyor, yani neler cektigimi sen düsün! öptüm bile minik cadiyi, senide kocamanindan!!!
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :