CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

MECNUN?KEN KAYS OLMAK

Düşsel uçurtmam düştü
12.03.2018

Mecnun’ken Kays olmak

Düşsel uçurtmam düştü

“Benden ayrılacak mısın? ‘Hayır’. Ayrılmayı düşünsen söyler miydin? ‘Evet’.” Son bir yıl böyle geçti. Ama işin aslı böyle değilmiş.

Sonra “Ölüm gibi bir şey oldu/ Ama kimse ölmedi.”* Suzanne onun için altı yıldır uçurduğum düşsel uçurtmayı vurdu: Hayallerim yıkıldı, güvenim sarsıldı. Oysa o uçurtmanın kanadına takılıp neler yapacaktık neler… Ya da belki kendi açısından uçurtmanın başka göklerde özgürce süzülmesi için onun ipini kesti. Umarım şimdi uçurtma göklerde neşeyle salınıyordur, kim bilir.

Şair Genceli Nizami’nin yazdığı “Leylâ ile Mecnun” eserindeki Mecnun’un gerçek adı, Mecnun değildir. Leylâ’sının uğruna yaptığı o zaman “delice” görülen işlerden –mesela, Leylâ’nın köpeğinin ağzını öpmesinden- ötürü Kays, Mecnun adını almıştı. Ben de benzer ama ters bir süreçten geçiyorum. Mecnun’ken Kays oluyorum.

* Şair Özdemir Asaf’ın “Çizik” isimli şiirinden diziler.

Fotoğraf: “Uçurtmayı Vurmasınlar” (1989) filmi.

Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=ALUi7qz_52g  

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :