CANLI YORUMLAR
DERYA KEŞCİ
DERYA KEŞCİ

PARANORMAL AKTİVİTİ

Nohut mu yapsam?
27.03.2012

Her yerde duyar ya da okuruz: Anneler melektir, anneler güzeldir, anneler biriciktir, birtane anneler, cennet kokulu anneler, cenneti ayağın altında anneler, anneler de anneler.

Ne de çok seviniriz, gözlerimiz dolar, burnumuzun direği sızlar, bunları duyunca. Hem annelerimizi düşünürüz, hem de anne olmanın gururunu bir kez daha yaşarız!

Ancak gel gelelim ki, "Anneler melektir, anneler cennet kokar’ olayı her zaman, her yerde geçerli bir tanımlama olmuyor kanımca.

Örneğin ben annemin‚ "melek" gibi olduğunu pek görmedim açıkca.

Ben annemin daha çok paranormal aktiviteler peşinde olduğunu düşünüyorum ki, sizlerle paylaşacağım olaylardan sonra, bana hak vereceğinizi biliyorum.

Benim malesef şöyle bir olayım var. Telefonumun sesi kısık olur ya da telefonumun şarjı bitmiştir ve ben onu yine bir yerde unutmuşumdur. Aksilik bu ya, tam o sırada annem beni defalarca arar ve ulaşamaz haliyle. En sonunda benim taş devrinde tekerleği bulmuşcasına telefonumu bulduğumda‚ "aaaa annem aramış’ derken tesadüf o ya annem arar:

"KIZIIIAAAAAMMMMMMMMM NIIIIIEEEEEYYYYYYYEEEE AAAAAAÇÇÇÇMIIIIIEEEOOORRRSUUUUNNN ŞUUUUUU TEEEEEAAAALLAAAFFOOONUUU

Artık öyle bir cırlama modundadır ki böyle‚ "Allahım ya benim canımı al ya da şu kadının ses tellerini’ diye ağlayasım gelir. Her seferinde de aynı soru; "Niye açmıyorsun telefonu?"

Yahu anne niye açmıyor olabilirim ki telefonu?

A. Sana garezim var.

B. Sesini seksi bulmuyorum.

C. Duymuyorumdur?

Ama yok! Annem aradı mı ulaşacak bana! Çünkülük (Selin Su’yun dediği gibi), düğüne giderken, hangi Savarovski yüzüğünü takması gerektiğini sorması lazım! Büyük olay!

Başka bir mekan, aynı hikaye:

İş yerimi her gün arar ve her gün ben ona‚ "Anne Allah aşkına, beni bu yüzden mi aradın?" diye sorarım.

O da; "Ne var? Arıyamaz mıyım? Ayyychh kıymetli hanım, rahatsız mı ettim" diye alay eder.

Sorduğu şey ise genellile şu tarzdır: "Akşama nohut yapsam mı diye düşünüyorum, şimdiden çıkarsam mı acaba?"

Yahu kadın, ben karnından nohut pişirme programı yüklü falan mı çıktım? Hani kime soruyordun bugüne kadar nohut pişirmek istediğinde? Bana mı? Ne güzel akşam geliyorduk eve, evde nohut var, yaşasın. Bu kadardı yani. Niye komplike hayatın destekçisi oluyoruz ki?

Nohutu geçiyorum. Bazen öyle kaptırıyor ki kendini telefonda, Fransa'da bir deniz kıyısında, karşılıklı kahve içerken dedikodu falan yapıyoruz sanıyor.

Ben: Tamam anne tamam, bak toplantıya giricem, beni bekliyorlar kapatmam gerekiy....

Annem: Ben de dedimki ona sonra....

Ben: Deme anne, daha bişi deme bak kapatmam lazım....

Annem: ......Ama ben biliyorum artık, ben ne yapacağımı biliyorum....

Ben:  Anne YEEEETTTTEEEEEERRRRRR, kapatmam lazım diyorum Allah aşkına.

Annem: Tamam be öfff, seninle de konuşulmuyor. TRANK (telefon kapanır.)

Ya da annemle birlikte aynı yere davetliyizdir. Örneğin bir düğüne. Oh may gad... Annem inanılmazların inanılmazı olmak üzere giyisisinden, takısına, takısından, ayakkabısına, her şeyini organize etmiş ve "Bugün Ne Giysem"in en şıkı olmak üzere yola çıkmış olur. Ben ise her zamanki gibi geç kalmış bir vaziyette, genelde geç kalmadan bi 10 dakika önce hazırlanmaya başlamış, bütün kıyafet dolabımı yatağın üstüne sermiş, annemle aynı arabada gidecek olmamı unutmuş bir şekilde, elbiselerimden herhangi birini giyimiş olurum.

Annem: Hiç yok dimi başka bir şeyin? Başka bişi bulamadın, o mağara gibi dolabında? Giye giye bunu giyidin dime!

Ben: Anne, ben senin noel ağacı kılığına bişi demiyorsam sende bana deme, ben gayet mutluyum bu halde.

Annem: Onca, Savarovski aldım ettim, onca altınlar dursun bi kenarda, sen git sarıkızın (Anneannemin bir ineği idi kendisi) bakırlarını tak boynuna. Yazık yazık, bari ver takan birilerine de sevaba gir.

Ben: Sana versem? Sen taksan, Allah aşkına, her gün tak, çamaşırları asarken, camları silerken, yemek yaparken, her gün başka birtanesini takarsın, ne güzel olur!

Annem: Takarım tabii, ben senin gibi  pasaklı mıyım? Genç olacaksın, iyi tırnaklarına oje sürebildin,  onu becerebildin bravo, o gözlerini de fazla karartma bir daha, hortlağa benziyorsun. Yazık yazık...

Bilmiyorum daha başka bir şey yazmam gerekiyor mu, yalnız ne demek istediğimi az biraz anlamışsınızdır umarım.

Bu arada kendisini sosyetenin suzanı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hacca gitmiş, şimdi de Umre'ye gidecek olan bir vatandaş ama kokoşun önde gideni. Hacca kaşık büyüklüğünde bir yüzükle gitmişti bu kadın. Anlatılmaz, yaşanır cinsten gerçekten.

Torunu ayrı, kendisi ayrı hayatım paranormal bir ayrıntı... Sanki...

"Köpek evlat, kıracam senin o ağzınıııı....."

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
ahududureceli
Cevapla ahududureceli
07.05.2012 11:48:12
Derya,,, Süper yaaaaaaaa! :D Gerçi okurken süper, yaşarken eminim tüylerin diken diken oluyordur :D Annenin ve dolayısıyla kızının da kokoş oldugunu biliyordum :D Ama bu kadar oldugunu bilmiyordum sanırım :P öperim, lale
Cevap Yaz
BELGİN
Cevapla BELGİN
29.03.2012 16:29:37
Telfonunu açmazsın,iki laf anlatçak anacuğun dinlemezsin,itinasız giyinirsin(:P)fikir danışırlar kabahat :((eee evladım sen de bi uyumlu,annenin istediği gibi bir evlat olamadın ki be yavrum, bende olsam cinlenirim ama yaa:-)Eee gidiver biraz suyuna bakalım senden iyisi olacakmı??Çok mu zor ??Deryaacığıımmm,canım benim yaaa...Desene iki nesil kokoş arasında kaldım:))işin zor be gülüm:)allah kolaylık versin sana...
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 30.03.2012 11:47:33

ahahahaha Belginiiiim cok güldüm yorumuna! :-)))) Evet yaa, hic anneme uygun bir evlat degilim gercekten. Cocuguma da pek uygun anne degilim galiba, sen böyle iki kokosun arasinda kaldin deyince, gercekten dogru söylüyorsun diye aklimdan gecirdim. Hmm cefa mi bu bana Allahim? Neden benim bana uygun bir annem ve benim gibi bir kizim yok? Bir tek inadi ve dikkafaliligi ve tabii ki güzelligi bana cekmis galiba kizimin? gerisi Anneanne! Belginim ya ama konusmak istiyor da, annem herkesle konusmak istiyor, bak bir gün onuda yazayimda, neler cektigimi gercekten anlayin! Cok öpüyorum cok cok cok! hala gülüyorum :-)
Eda Kirac
Cevapla Eda Kirac
27.03.2012 14:43:09
benim annem o zaman kesinlikle bir melek Derya Hanim. Hep kendime sabir dilerdim sanirim artik kendime sükredip sana sabir dileyecegim. Gönül Teyze hic öyle görünmüyor ama sanki burdan bakinca. :)
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 29.03.2012 10:26:14

Hic bir sey göründügü gibi degildir Eda :-) yu nov:-) canim Gönül Teyzen daha gecen yil kemeri agzima patlatan kadin. Sagi solu belli olmuyor, terminatörün:-)
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
27.03.2012 13:48:51
Hacca kaşık büyüklüğünde yüzükle gitme olayına koptum resmen.... :)
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 29.03.2012 10:18:29

Cok kokos Nurcan, inanki bazen bu kadin benim annem olamaz diyorum! Eger annem ise, niye parasi yok madem? Fakir sosyetede hic güzel olmuyor :-))))))) öptümm!
ŞULE GEZER
Cevapla ŞULE GEZER
27.03.2012 13:34:44
Cami duvarına işemek bu olsa gerekk:)))
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 29.03.2012 10:15:14

Annem tikandi baba türbesi gibi bisi oldugundan türbeye isedim gibi... ama bisi olmadi, demekki sahteymis :-)))))))))))))))
bûya
Cevapla bûya
27.03.2012 13:05:06
bütün anneler mi benzer be Derya.. benimki de evde sürekli ev işi yaptığım için hizmetçi ruhlusun sen diyordu bana bir ara:)) kendisi mi? zamanında (yani önceki hayatında mısır prensesi falan oldugunu düşünüyor:)))
Cevap Yaz

Cevaplar

Derya Keşci 29.03.2012 10:14:31

Pahahahahah senin annen benlikmis ya Buya! Bende kendimi bazen prenses falan saniyorum da sonrasinda ki evin halini görmece olunca hayal kirikligina ugruyorum :-)))) Degiselim mi? :-)
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :