CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

SUZANNE - DEVAM -

Düşsel uçurtmalar
07.03.2012

30’larının ortasında hafif toplu gözlüklü bir adam. Yanında 30’lu yaşlarının başında uzun siyah saçlı sevgilisi. Mutlu oldukları her hallerinden belli. Sarmaş dolaşlar. Yanlarında da yaşlı bıyıklı gözlüklü bir amca. Muhtemelen kadının ya da adamın babası. Sevgililer pasaport kontrol noktasında kuyruğa girmeden yaşlı amca, el ele yanak yanağa poz veren çiftin fotoğrafını çekiyor. 

Havalimanları günümüzün modern Babil kuleleri. Aynı zamanda hüzün ve mutluluğun iç içe geçtiği yerler. Bu sefer benim payıma hüzün düşüyor. Benim için Fransa, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın pasaport kontrol noktasında başlıyor. Kontrol noktasından ileri gidemiyorum. Aynı yerde olmamıza rağmen kontrol noktası beni sevgilim Suzanne’den ayırıyor. Ama aynı Kanadalı yazar ve şarkıcı Leonard Cohen’ın şarkısında olduğu gibi onunla birlikte seyahat etmek istiyorum. Nereye gittiğimin bir önemi yok.

Zaman su gibi aktı. Ve 10 gün göz açıp kapayana kadar geçti. Oysa Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan onu alışımı daha dün gibi hatırlıyorum. İçim kıpır kıpırdı. Birlikte neler yapacaktık neler. Ama zamanımız yetmiyor. Suzanne’le ne kadar zaman geçirirsem geçireyim kısa geliyor. Galiba her ölüm gibi her veda da erken. Ama gördüğüm her güzellikte hep o var. Ve kokusu hâlâ yatağımda ve yastığımda. Kokusuna tutunup onu İstanbul’da somutlaştırıyorum. Etrafıma baktığımda Suzanne’ı görüyorum. Kadınları ona benzetiyorum.

Yaşlı amcanın fotoğraflarını çektiği çift, pasaport kontrollerini yaptırdıktan sonra kalabalığın arasında gözden kayboldu. Bense aynı yönetmenliğini Tunç Başaran’ın yaptığı 1989 tarihli “Uçurtmayı Vurmasınlar” filmindeki gibi düşsel uçurtmalar uçuruyorum. Yakında bir gün uçurtmadan bir kuşun kanadında uçup Fransa’ya sevgilim Suzanne’nin yanına gelmeyi umarak. 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :