CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

TEMİZ ZİHİN, KOLAY HAYAT

İstemek yerine niyet etmek
07.03.2012

Bir nefes alıyorsun. O nefes tüm hücrelerine yeni bir yaşam anı sunuyor. Bütün hücrelerin zihninin izin verdiği ölçüde yaşamı alıyor içine. Bir nefesin içine biraz duygu biraz da düşünce karıştırıyorsun. Al sana yaşamın ta kendisi. Ve nefesini verirken yenisi için yer açıyorsun. Ve... yine düşüncen ve duygun yaşamın oluyor, tüm bedenine ve enerji alanına karışıyor ve çekim yasan alıp işletiyor. 


Yaratıcılık; her bir nefes anının içine dolan yaşamı kendine mal ederek niyetlerini aktarmaktır. Gün içinde birçok niyetlerimiz dileklerimiz, isteklerimiz oluyor. Kendimiz için, aile bireylerimiz için, sokakta aç kalanlar için, soğuktaki evsizler için, arkadaşlarımız ... ve daha bir çok kişi için ister dururuz. Ama farkında olmadan isterken istemiyoruz.

Bilinçaltı "istemek" kelimesini zihnin gözüyle görmez. İstemek kelimesi eylem içeriği olarak "isteme eylemini" yani isteyedurmayı barındırır. Aslında hareketsiz ve fazlasıyla durağan bir kelimedir. Yaradan'a isteği gönderme ama almak ya da işletmek için bir eylemde bulunmamayı içerdiği için evrensel yasalardan "Hak" ve "Sorumluluk" yasalarına aykırıdır. 

Yaşamın içinde bir şeyler "ol"sun diyorsak "istemek" kelimesi yerine "niyet ediyorum" demek kaliteli bir sonuç verir.

Örneğin,

"Çok para istiyorum." cümlesinde  -çok para isteyeduruyorum-  bilinçaltı anlamı vardır. Oysa ki "Çok para kazanmaya niyet ediyorum." cümlesi  -para kazanmak için gerekeni yapacağım ve Yaradan bana yardım eder-  bilinçaltı anlamını verir. Görüldüğü üzere yaşamsal sonuçları çok farklııdr.

"Huzur istiyorum." cümlesinin  -huzura ihtiyacım var ama huzur beni bulmaz ki-  bilinçaltı anlamı vardır. Onun yerine "Huzurda olmaya niyet ediyorum." cümlesinde -beni huzurdan uzak tutan durumları görüyorum ve çözüm için uğraşıyorum-  bilinçaltı anlamı vardır. Burada da gördüğümüz gibi -istiyorum-  kelimesi sorunun artarak devamını getirirken  -niyet ediyorum-  çözüm üretmektedir.

Yaşamın engelleri ya da çözümleri aynı hızla gerçeklik kazanır. Engel yaratmak da çözüm yaratmak da eşit mesafede. 


Temiz zihin kolay hayattır. Kolay olan güvenlidir. Kolay aşk, kolay para, kolay iş, kolay ilişkiler, kolay anlayış…

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
DERYA 23151
Cevapla DERYA 23151
08.03.2012 16:36:02
MÜKEMMEL BİR YAZI... ÇOOOK ETKİLENDİM SEVGİLİ MÜDÜRÜM.. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM...
Cevap Yaz
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :