CANLI YORUMLAR
CAN ÖZELGÜN
CAN ÖZELGÜN
Gazeteci

VEJETARYENLİK

Hayvan mı et mi?
13.04.2012

İster en sağda ister en solda yer alsın, bütün ideolojiler insan hak ve çıkarlarını merkezlerine alıyor. İnsanların hak ve menfaatleri her daim en ön planda. Zaten tanrı da bütün diğer yeryüzü varlıklarını insanlar için yarattığını söylemiyor mu? Hayatın neredeyse her yönünde olduğu gibi bazı filmlerde de yansımasını buluyor. Başka bir dünya mümkün değilmiş gibi gösteriliyor. Yönetmen koltuğunda Stephen Norrington’un oturduğu ve sinema sitesi IMDb’nin 10 üzerinden 7 verdiği 1998 tarihli “Blade” filmini hatırlayın. Filmin başrolünde Wesley Snipes’ın canlandırdığı yarı vampir yarı insan Blade karakteri var. Yarı insan bir karakter, Blade, bile insanların yanında bilfiil savaşıyor. Blade hayatta kalmak için kana ihtiyaç duyuyor. Ama kendi doğasını reddederek, susuzluğunu panzehirlerle gideriyor. Ve vampirlere karşı insanların yanında saf tutuyor.

Bir an için vampirlerin gerçekten var olduğunu düşünelim. Hem bizim kadar zekiler hem de bizden daha güçlü, çevik ve dayanıklılar. Daha güçlü, çevik ve dayanıklı olmaları onlara susuzluklarını bizimle giderme hakkını veriyor mu? Ne de olsa artık vampirler piramidin en tepesinde yer alıyor. Kocaman bir hayır dediğinizi duyar gibiyim. Peki, biz insanlar neden hayvanları yiyoruz? Bizi yenmez hayvanlarıysa yenebilir kılan ne? Onlardan zeki olmamız ve/veya dini inanışlarımız mı?

 

 

 

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :