Okunma Sayısı: 4646
CANLI YORUMLAR

AİLELER İÇİN OKULA DÖNÜŞ

ÖNERİLERİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci çocukların ve gençlerin eğitim sürecini etkilemeye devam ediyor. Özellikle uzun bir tatil döneminin ardından okulların açılacak olmasının açıklanmasıyla birlikte, öğrencileri adaptasyon süreci bekliyor. Bu süreçte çocuklarının psikolojileri ve sağlıklarını korumak ise ailelerin öncelikleri arasında yer alıyor. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, öğrencilerin okul dönemlerini kolaylaştıracak önerileri paylaştı.

Koranavirüs halen aramızda

Anne babaların maske, hijyen, sosyal mesafe gibi konulardaki tutumlarının çocuklar için yol gösterici olduğu unutulmamalıdır. Pandemi sürecinin devam ettiği, koranavirüsün halen aramızda  olduğu çocuklara her daim hatırlatılarak, maske, hijyen ve sosyal mesafe konularında dikkatli olmalarının yanı sıra okulun pandemi ile ilgili belirlediği kurallara uymaları gerektiği de sıkça vurgulanmalıdır.  

Bilgi kirliliğine dikkat

İnternet üzerinde dolaşan ya da sosyal çevrede dile getirilen sahte bilgiler öğrencilerin psikolojisini doğrudan etkilemektedir. Aileler yalnızca yetkili mercilerin ve okul yönetimlerinin yaptığı açıklamaları dikkate almalı, çocuklarını bu bilgiler doğrultusunda aydınlatmalı, akıllarına takılan ve merak ettikleri her konuyu danışmalarını öğütlemelidirler.

Uyku saatlerini düzenleyin

Hem sabahları okula yetişmekte zorlanmamaları hem de fiziksel ve ruhsal gelişimleri özelinde tüm öğrenciler için uyku büyük bir önem taşıyor. Uzun bir tatil ve yaz dönemi ile birlikte yaşanan uyku saatlerindeki düzensizlik ise ailelerin en çok zorlandığı konuların başında geliyor. Ailelerin özellikle okulun ilk aylarında uygulayacakları uyku saatleri konusundaki disiplin ile bu sorunu kolayca aşmaları mümkündür.

Dijital dünya hakkında karar verici olun

Dijital bağımlılık özellikle pandemi ile birlikte daha sık dile getirilen ve öğrencilerin günlük rutinlerini etkileyen sorunların başında geliyor. Bu durumun önüne geçmek ve çocukların okula adaptasyonlarını sağlamak için hem anne hem de babaların tutumları büyük önem taşıyor. Anne babaların, dijital dünyada geçirilecek zaman konusunda iradeyi çocuklarına bırakmamaları ve bu konuda birincil karar verici olmaları, öğrencilerin okula adaptasyonlarını kolaylaştırmaktadır.

Maksimum iletişim

Okula dönüş dönemi her öğrenci için birçok yeniliği, yeni başlangıçları da beraberinde getirmektedir. Ayrıca uzun süredir uzaktan eğitim gören çocuklar için okula yeniden dönüş de kolay olmayan bir süreçtir. Bu gibi dönemlerde çocuk ile ebeveyn arasındaki iletişim büyük önem taşımaktadır. Anne babalar, özellikle okulun ilk haftalarında  çocuklarıyla daha yoğun iletişim halinde olmalı, okula adaptasyon sürecinde yanında olduklarını hissettirmelidirler. Ayrıca öğretmenleriyle de mümkün olduğunca diyalog halinde olmaları, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaları önemle tavsiye edilmektedir. Bu maksimum iletişim periyodu, çocukların kaybettikleri alışkanlıkları yeniden kazanmalarını ve okula adaptasyon süreçlerini kolaylaştıracaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKUL BAŞARISI VE ÖDEVLER
EBEVEYNİN KATKISI
RAPORLA 1YIL ERTELENEBİLİR
OKULA BAŞLAMA YAŞI
OKUL SONRASI ÖDEV KAVGASI
ONA YARDIM EDİN...
66 AYLIKLAR İÇİN ŞARKI
EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER
AİLELERE ÖNEMLİ UYARILAR
ÇOCUKLARA 13 YAŞ SINIRI...
PARASIZ EĞİTİM DÖNEMİ
HARÇ DÖNEMİ BİTTİ
ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ TELEFON
AİLEYLE RAHAT İLETİŞİM
HARÇLAR KALKIYOR
ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
OKUL BAŞARISI VE ÖDEVLER
TATİLDE 4+4+4'E HAZIRLAYIN
ÇOCUKLAR İÇİN DOĞRU KİTAP
ÖĞRENMEDE RENGİN ÖNEMİ
YENİ YILDA DENEYİN
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :