CANLI YORUMLAR
Mehtap Erel
Mehtap Erel
Yazar

ANNEN DENGESİZ OĞLUM

Zor iş zor...
08.07.2013

Sizin evde de oluyor mu sevgili okur? Bir tek bizde yaşanıyor olamaz. Gelin-görümce gibi baba-oğul ilişkilerinden bahsediyorum. Nasıl bir şey bu? Evde neredeyse 10 yaşında bir oğlan ve 40 yaşında bir baba var. Ancak olay 4 yaşında bir oğlan ve 5 yaşında ağabeyi tartışıyor gibi ilerliyor.

 

Çocuk gibi kavga ediyorlar.

 

Misal;PS3 denen hadise. Çocuk para biriktirdi, bunu istiyorum dedi. "Büyük çocuk" bunu alırsak ders çalışmazsın kışın dedi. Sonrasındaki 1 hafta boyunca;

 

Atahan: Ama çok istiyorum söz veriyorum saatlerce başında oturmıycam

Sarhan: Hep öyle başlıyor sonra çocuklar antisosyal oluyor, dışarıya oynamaya çıkmıyor, dersler bozuluyor. Wii var zaten. PS3 almıyoruz.

Atahan: Annee, annneee, ama bana söz verdiniz, biriktirdiğin parayla istediğini alabilirsin dediniz.

Ben: Babanla halledin beni karıştırmayın

Sarhan: PS3 alırsam annenin Ipad’ini bir daha ellemiyorsun

Atahan: Hayır! PS3’ü sen almıyorsun ben biriktirdiğim parayla alıyorum

Sarhan: Biriktirdiğin parayı harcayıp harcayamayacağın benim bileceğim iş

Atahan: Annneeee

Ben: Yazın en fazla günde 1 saat. Kışın hafta içi kesinlikle yasak. Cts günleri 1 saat. Ancak bu şekilde olur.

Sarhan: Öyle zor, bir müddet sonra kontrol edemeyiz eve sokmamak lazım

Atahan: ANNNEEEEEEEEEEE

Ben: N'olur baba oğul aranızda halledin ya valla avaz avaz bağırmak istemiyorum ikinize de.

 

Şimdi bu konuşmayı al sevgili okur. Günde kaç sayfa Fransızca kitap okunacaktan tut, tatilde nereye gidileceğe kadar her şeyle çarp. Hatta 3-5 kere çarp. Evde vaziyet bu.

 

En son büyük bir alışveriş merkezinin kitapçısında “Saftirik” almak isteyen oğluma neredeyse “Kafka” okutmaya çalışan kocam arasındaki sonu gelmez tartışma esnasında .....

 

İçerdeki diğer ailelerin ve görevlilerin gözleri önünde fıttırdım.....

 

Ben: Ya yeter, yeter! Bıktım sizden bu ne ya! Kuma gibi birbirinizi yiyorsunuz! Sarhan bana bak! Ben iki çocuk bakacak takatte, sükunette, dirençte olsam doğururdum koçum bir tane daha. Aklını başına al, yetişkin olan sensin, şu çocukla zıtlaşmayı bırak. Sen de eşek sıpası beni dinle, babana car car car cevap yetiştirip durma, alıcam ayağımın altına en sonunda! Yeter beah!

 

Bir baktım etraf bize bakıyor. Çok utandım. Yanımda neredeyse ergen oğluyla gitar bakmaya çalışan kadın gözümün içine bakıp “utanma olur öyle” tadında gülümsedi bana. Biraz rahatladım.

 

Buharlaşamadığım için hızlı adımlarla mağazadan çıkmaya çalışırken kocam ve oğlum da kısa ve seri adımlarla beni takip ettiler, hiç konuşmadan.

 

Dışarı çıktıktan bir müddet sonra;

 

Atahan: Ne vardı ki bu kadar kızacak anne yani

Sarhan: Annen öyle dengesiz oğlum boşver

Ben: .....

 

Vallahi sabrımı deniyorlar...

 

Not: Aldık aleti mecburen... Evet...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
ylzclk
Cevapla ylzclk
12.10.2013 11:32:39
nedense hep de anneler dengesiz oluyor :))
Cevap Yaz
İLKNUR
Cevapla İLKNUR
10.07.2013 09:33:10
Bu ne ki daha neler alacak parasını biriktirip.Oyun konsolu da olsa en azından elektronik alıyor.Kızım ise para biriktirip dolgu topuk ayakkabı,askılı elbise ve çanta almak istiyor.Kız çocuklarda da bu topuklu ayakkabı modası yeni çıktı heryerde satılıyor çocuklar istiyor ve maalesef aileler alıyor.Çünkü çocuklar birbirlerinde görünce çok etkileniyorlar ve resmen aldırmak için psikolojik baskı yapıyorlar.Ortalıkta büyümüş de küçülmüş tipler halinde dolaşıyorlar.Mehtapcım bu konu hakkında lütfen görüşlerini yazmanı rica ediyorum çünkü bu konu gerçekten çok önmeli.10 yaşına yeni basmış çocuklar 20-25 yaşındaki kadınlar gibiler aşırı süslüler ve bu durum beni çok endişelendiriyor.
Cevap Yaz
beyza
Cevapla beyza
09.07.2013 11:09:44
Yine kabak senin başına patlamış hahaha..:))) bizde durum tam tersi ,sürüekli birşey isteyen ve bunu herdefasında kabul eden baba ,hayır ,hayır almıyacaksın diyen cıngar çıkartan bir anne ...:)))) seviyorum seni tatlı kadınnnn...
Cevap Yaz
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
09.07.2013 09:26:19
Allahım orta yolu bulmak, doğru olanı yapmak yada kararını vermek ne zor iş. Ne ince çizgidir. Allah sabır versin (hepimize)
Cevap Yaz
bûya
Cevapla bûya
08.07.2013 09:01:33
Atahan cevabı yapıştırmış:)) ps3'ü sen almıyorsun ben kendi biriktirdiğim parayla alıyorum:))) muhteşem:) dengeyi tutturmak zor ama onlar kendi aralarında bu atışmaya o kadar çok alışmışlar ki sen mudahale edince niye fıttırdıgını anlamamışlar baksana:))
Cevap Yaz
nagehansk
Cevapla nagehansk
08.07.2013 08:36:20
alınır o alet zaten orası kesin daha neler neler ....
Cevap Yaz
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :