CANLI YORUMLAR
Mehtap Erel
Mehtap Erel
Yazar

HADİ KADIN OLALIM

Bence hakediyoruz
04.11.2013

Dönem dönem belli şeylere takıp –deli gibi- sonunu bulana dek o konuda her şeyi izleyip okuduğumu biliyorsun sevgili okur. Bir şeye taktım mı olayı öyle bir obsesyon haline getiriyorum ki her boş kaldığım fırsatta o konuyu takip ediyorum.

 

Bir zaman önce DIY denilen “kendin yap” hadisesine takmıştım. Evde konuyla ilgili internette ve amazon.com da ne varsa okuyup, izleyip sipariş verip evde boyamadığım dolap kapağı, kaplamadığım sandalye, yapışkanlamadığım kitaplık bırakmadım.

 

Yeni takıntım ise makyaj...

 

Konuyla ilgili ne varsa izliyorum, takip ediyorum, okuyorum, indiriyorum, sipariş veriyorum. “makyaj teknikleri” konusuna kelimenin tam anlamıyla kitlendim. Makyaj dediniz mi işin içine o yılın moda renkleri, yüz ve göz şekliniz, cilt tür ve renginiz, cildi makyaja hazırlayan ürünler, makyaj temizleyiciler, cildi rahatlatan maskeler ve ojeler yani süs püs noktasında her şey giriyor ki konu derya...

 

Fıttırmış bir şekilde sürekli makyak videoları izleyip hepsini denedikten (ve hayli ürün satın aldıktan) sonra iki kişi buldum ve daimi takibime aldım.

1 numarada; Lisa Eldridge var.

Utube kanalı burada: http://www.youtube.com/user/lisaeldridgedotcom

İnternet sitesi burada: http://lisaeldridge.com/

Pinterest adresi burada: http://www.pinterest.com/lisaeldridge/

Twitter adresi burada: https://twitter.com/Lisa_Eldridge

Facebook adresi ise burada: https://www.facebook.com/lisaeldridgedotcom

 

Lisa’nın makyaj tekniklerini takip etmenizi tavsiye ediyorum çünkü piyasada rastlayabileceğiniz en doğal makyaj önerilerini sunuyor , profesyonel makyaj uzmanı olarak çalışıyor, konusuna hakim ve aksanı çok güzel.

 

2 Numarada ise Goss var.

Utube kanalı burada: http://www.youtube.com/user/gossmakeupartist

Pinterest adresi burada: http://www.pinterest.com/gossmakeupartis/

Twitter adresi burada: https://twitter.com/gossmakeupartis

Facebook adresi de burada: https://www.facebook.com/officialgossmakeupartist

 

Goss’da aynı Lisa gibi İngiliz. Profesyonel makyaj uzmanı olarak çalışıyor. İşe yarar öneriler getiriyor. Ve onun da aksanı harika (sanırım İngiliz aksanına karşı bir hoşlaşma geliştirdim).

 

İngiliz aksanını anlamak zor olabilir ya da İngilizceniz çok iyi olmayabilir hiç dert değil. Her ikisi de o kadar güzel makyaj yapıyor ki (özellikle Lisa) sadece izleyerek bile ne yaptığını, nereye ne uyguladığını ve o uygulamanın neye yaradığını görmek ve anlamak mümkün.

 

Biliyorsunuz yaptığım, ilgilendiğim şeyleri sizinle paylaşmayı seviyorum. Bu ara buna taktım ve ne yapıp ne izlediğimi sizinle paylaşmak istedim. Son zamanlarda çok süslüyüm, çok kokoşum (takma kirpikler falan yani) sanırım yaşla ilgili bir şey. Artık 40 yaşındayım, kırmızı ruj sürerim kürk (sahte elbette hayvanların öldürülmesine karşıyım) giyerim gibi bir yere bağladım ki çok alem.

 

Ancak şunu söyleyebilirim (kadın kadın kendi aramızda sır); Fiyat ya da marka önemli değil. Hoş bir oje, göz kapağınızda derinlik veren bir miktar far, dudaklarınızı daha dolgun ama naturel gösteren bir tonda ruj, kirpiklerinizi belirginleştirmek... Bunlar insanın 5-7 dakikasını alan ama tüm gün kendinizi güzel ve bakımlı hissetmenizi sağlayan şeyler (bana öyle bir etkisi oldu).

 

Kendimizi salmıyoruz hanımlar. Evet yorgunuz, her yere aynı anda yetişmeye çalışıyoruz, dünya kadar sorumluluğumuz var, zamanla, trafikle, Türkiye gündemiyle, hayatla mücadele halindeyiz, ruhumuz, bedenimiz, kalbimiz yorgun, biliyorum (yaşıyorum).

 

Ancak lütfen bu paylaştığım linklere bir bakın. Eğer Lisa ve Goss bende yarattıkları etkiyi sizde de yaratırlarsa gün içinde ne yaşarsanız yaşayın...

 

Allığınızı yüzünüzü genç ve dar gösterecek şekilde sürebilmişseniz daha az canınızı yakıyor ;)

 

Şaka bir yana; hayat bize ne getirirse getirsin, kadın olduğumuzu ve kadın gibi davranmayı unutmayalım. Yaşam mücadelesinin bizi erkekleştirmesine izin vermeyelim.

 

Sağlıklı, mutlu, bakımlı ve yüksek elmacık kemikli günler diliyorum ve kocaman öpüyorum

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :