Okunma Sayısı: 12154
CANLI YORUMLAR

AŞKI PERÇİNLEMEK

Ama nasıl? 8 püf noktası!

 

  1. Eşinizde takdir ettiğiniz özelliklerin bir listesi oluşturun (veya zor bir dönem geçiriyorsanız, onu takdir etmek için daha önce kullandığınız her şeyi bir araya getirin). Bir hafta boyunca, yapabileceğiniz ölçüde bunları ona aktarmaya uğraşın. Veya zaman uygunsa ve yalnızsanız, bunların çoğunu ona bir kerede anlatmaya çalışın.
  2. Bunu ne zaman ve nasıl yapacağınız konusunu sakın unutmayın. Kalbinizi koymadığınız bir formülün, istenilen etkiyi yaratmayacağını aklınızdan çıkarmayın.
  3. Eşinizin niteliklerini sergilediği anda, takdir etmeye ve konu hakkında yorum yapmaya dikkat edin. “Gerçekten ……. yapmandan çok hoşlanıyorum”, “O kadar iyisin ki…” “… yapman senin tipik bir davranışın”.
  4. Cüzdanınızda ve işyerinizde, eşinizin ve ikinizin güncel bir fotoğrafının bulunduğundan emin olun. Bunları, eşinizin o anda ne hissediyor olabileceğini düşünmek için bir işaret fişeği olarak kullanın.
  5. Eşinize özel olarak kabul edeceğini düşündüğünüz bir şey alın. Ve bunu yaş günü veya bir yıldönümünde değil, tamamen sıradan bir günde verin. Bu düşkünlüğünüzü ve düşünceliliğinizi biraz olsun gösterir. Yine de, suçlu bir acelecilikle, kapının önündeki çiçekçiden alınmış solgun bir çiçek demeti gibi, tam ters etki yapabilecek hediyeler vermekten kaçının. Bu bir aşk mesajı değil, aşkınıza öncelik tanımadığınız sinyali verir.
  6. Eşinize sıkıca sarılıp onu sevdiğinizi söylemek için çaba harcayın. Bunu, meşgul veya kafası dağınık bir anda yapmayın. Onun hakkında bildikleriniz, doğru zamanı bulmanıza yardım edecektir.
  7. Eşinizin hangi müzikten hoşlandığına dikkat edin ve onlardan bir toplama CD hazırlayın. Veya eşiniz sükûnet ve sessizliği tercih ediyorsa, zaman zaman dinlediğiniz müziği kapatın.
  8. Ona “teşekkür” edin. Hepimiz takdir edilmekten hoşlanırız ve bunun açıkça ifade edilmesi sevgi dolu bir birlikteliği sürdürmeye ve onun tükenmemesine yardımcı olur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÜNCEL AMA ZAMANSIZ
BEKAR ANNE VE BABALAR
İKİNCİ EŞ MEVZUSU
NORMALLEŞİYOR MU?
BU YAZIYI OKUDUĞUNUZDA
5 KİŞİ ÖLMÜŞ OLACAK!
İKİ KOCALI HÜRMÜZ
"BEN BÖYLE MUTLUYUM"
VELİLER İÇİN ZOR GÜNLER
ANLAMAYA ÇALIŞIYORLAR
AĞZINI KONTROL EDİN
NELER YAPILABİLİR?
KAVGALAR EVİN TUZU BİBERİ
PEKİ ÇOCUKLAR NE DÜŞÜNÜYOR?
YARGITAY'DAN PORNO KRİTERİ
HAPİS CEZASI YOLDA
FARKLI KÜLTÜRLERDEN
DOĞUM SONRASI İNANIŞLARI
BEBEKLERDE 18. AYA DİKKAT
KONUŞMUYORSA...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BİSİKLETE BİNMEYİ ÖĞRENSİN
OKUL ÇAĞI GÜVEN OYUNLARI
AYRILMA VE KAYBETME K...
NASIL BİR AİLE İSTERSİNİZ?
İLGİLİ VİDEOLAR
BESLENME ÇANTASINDAKİ MUHTEŞEM DÖRTLÜ
BİR KADININ ÇANTASINDA
23 NİSAN
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :