Okunma Sayısı: 9302
CANLI YORUMLAR

FAZLA KALORİDEN KAÇMAK

İmkansız değil

Modern dünyada değişen şeylerin en başında yaşam tarzlarımız geliyor.

Vardiyalı ya da belli bir saat aralığında olan çalışma şartlarının yerini, daha yoğun mesaili çalışma şartları aldı. Hal böyle olunca koşturmalı ve yoğun tempolu iş hayatımızda, yemek yemek için ara verip iş verimimizi düşürmeyelim, vakit kaybetmeyelim diye aynı çalışma tarzımız gibi çabuk hazırlanıp, çabuk tüketilen fast-food yiyeceklere yöneliyoruz. Bu da beraberinde kilo alma, vücutta yağlanma, mide problemleri, obezite gibi sağlık sorunlarını getiriyor.

Uzmanlar, küçük-büyük, genç-yaşlı demeden her insanda görülebilen bu sağlık sorunlarına karşı pek çok uyarıda bulunuyor ve yine de fast-food tüketilecekse sağlıklı fast-food ürünler (sebzeli dürüm gibi) tüketilmesini öneriyor.

Fast-food yerken fazla kaloriden kaçmak için şunları yapabilirsiniz:

  • Öncelikle işe porsiyonunuzu küçülterek başlayın. Koca bir menü yerine çocuk menüsü tercih edin. Böylelikle daha az kalori alırsınız.
  • Restoranlarda hamburger siparişi verdiğinizde, hamburgerin yanında patates de gelir. Siparişinizi verirken tabakta patates istemediğinizi belirtin.
  • Eğer sağlıklı beslenmek için tercih edebileceğiniz bir restoran yoksa, gideceğiniz fast-food restoranındaki tavuklu,akdeniz yeşillikli, peynirli salatalardan yiyebilirsiniz. Zaten artık tüm fast-food restoranları müşterilerine salata seçeneğini de sunuyor.
  • Bol kalorili bir yemeğin ardından, canınız yine bol kalorili bir tatlı istiyorsa önceden yediklerinize sayın. Yemeğinizin üzerinden bir süre geçtikten sonra yeşil çay gibi bir bitki çayı içmeniz sağlınız ve kilonuz açısından iyi bir tercih olabilir.
  • Yiyeceklerin yağda kızarmış olanları yerine buharda pişmiş ya da ızgara olanlarını tercih edin.
  • Tabii ki bol kalori sadece yemeklerde olur diye bir şey söz konusu değil. Bu nedenle asitli bir içecek ya da bol kremalı bir kahve içmeden önce bir daha düşünün.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
NEDEN YOĞURT YİYELİM?
10 MADDEDE FAYDALARI
HASSAS CİLDİNE ÖZEL BAKIM
HASTALIKLARDAN KORUYUN
SİGARADA REKORTMENİZ
KADINLARDA KORKUTAN ARTIŞ
KALBİNİZ DEFORME OLMASIN
KOLESTROLÜ DÜŞÜREBİLİRSİNİZ
SESSİZ KATİL
ARALIKSIZ ÇALIŞMA ETKİLİYOR
BEBEĞİNİZE YAKIN TAKİP
SEREBRAL PALSİ NEDİR?
YAĞLARI YAKMANIN 10 YOLU
BU BESİNLER İHMALE GELMEZ
GREYFURT ZAYIFLATIR MI?
İŞTE GERÇEK...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
RAMAZAN MENÜSÜ
"MİGRENİM TUTTU!"
YÜKSEK TANSİYON HASTALARI
EGZERSİZDE SUYUN GÜCÜ
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
TOPLAYIN
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :