Okunma Sayısı: 9419
CANLI YORUMLAR

FAZLA KALORİDEN KAÇMAK

İmkansız değil

Modern dünyada değişen şeylerin en başında yaşam tarzlarımız geliyor.

Vardiyalı ya da belli bir saat aralığında olan çalışma şartlarının yerini, daha yoğun mesaili çalışma şartları aldı. Hal böyle olunca koşturmalı ve yoğun tempolu iş hayatımızda, yemek yemek için ara verip iş verimimizi düşürmeyelim, vakit kaybetmeyelim diye aynı çalışma tarzımız gibi çabuk hazırlanıp, çabuk tüketilen fast-food yiyeceklere yöneliyoruz. Bu da beraberinde kilo alma, vücutta yağlanma, mide problemleri, obezite gibi sağlık sorunlarını getiriyor.

Uzmanlar, küçük-büyük, genç-yaşlı demeden her insanda görülebilen bu sağlık sorunlarına karşı pek çok uyarıda bulunuyor ve yine de fast-food tüketilecekse sağlıklı fast-food ürünler (sebzeli dürüm gibi) tüketilmesini öneriyor.

Fast-food yerken fazla kaloriden kaçmak için şunları yapabilirsiniz:

  • Öncelikle işe porsiyonunuzu küçülterek başlayın. Koca bir menü yerine çocuk menüsü tercih edin. Böylelikle daha az kalori alırsınız.
  • Restoranlarda hamburger siparişi verdiğinizde, hamburgerin yanında patates de gelir. Siparişinizi verirken tabakta patates istemediğinizi belirtin.
  • Eğer sağlıklı beslenmek için tercih edebileceğiniz bir restoran yoksa, gideceğiniz fast-food restoranındaki tavuklu,akdeniz yeşillikli, peynirli salatalardan yiyebilirsiniz. Zaten artık tüm fast-food restoranları müşterilerine salata seçeneğini de sunuyor.
  • Bol kalorili bir yemeğin ardından, canınız yine bol kalorili bir tatlı istiyorsa önceden yediklerinize sayın. Yemeğinizin üzerinden bir süre geçtikten sonra yeşil çay gibi bir bitki çayı içmeniz sağlınız ve kilonuz açısından iyi bir tercih olabilir.
  • Yiyeceklerin yağda kızarmış olanları yerine buharda pişmiş ya da ızgara olanlarını tercih edin.
  • Tabii ki bol kalori sadece yemeklerde olur diye bir şey söz konusu değil. Bu nedenle asitli bir içecek ya da bol kremalı bir kahve içmeden önce bir daha düşünün.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KATARAKT, KALP KADAR ÖNEMLİ
GEÇİŞTİRMEYİN...
HAMİLELİKTE 36. HAFTA
BEBEĞİNİZİN YERİ DARALIYOR
ANNE SÜTÜ BANKASI
BUZDOLABINDA SAKLANIYORLAR
ANNE KARNINDA KAÇ HAFTA?
39. HAFTANIN SIRRI
AİLE HEKİMLİĞİ BİLİNMİYOR
SAĞLIK, İLAÇ YAZDIRMAK MI?
TOK KARNINA SOĞUĞA ÇIKMAYIN
KALBİNİZE YENİLMEYİN
SPOR YAPARKEN DİKKAT
KALBİNİZDEN OLMAYIN!
HANGİ YALAN DAHA BEYAZ?
EN ÇOK SÖYLENEN YALANLAR
KADINLARDA TIBBİ BAKIM:
JİNEKOLOJİK MUAYENE
HASSAS DİŞLERE NE YAPMALI?
YEMEKTEN KEYİF ALMAK İÇİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KALBE YAPILAN 11 KÖTÜLÜK
PİKNİĞE DİKKAT
ORGAN NAKLİ HAFTASINDA
KIŞIN GRİP OLMAMAK İÇİN
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
TOPLAYIN
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :