Okunma Sayısı: 4242
CANLI YORUMLAR

GARGARA KULLANIMI

DİABET RİSKİNİ ARTTIRIR MI?

GARGARA KULLANIMI NASIL OLMALI?

 

GARGARA KULLANIMI DİABET RİSKİNİ ARTTIRIR MI?

 

İngiltere'deki birçok insan düzenli olarak gargara kullanıyor. Son zamanlarda, Porto Riko'da, aşırı kilolu ve obez yetişkinleri üç yıllık bir süre boyunca izleyen uzun süreli bir çalışma yapıldı.(periodontal ve oral hijyen değerlendirmeleri dahil) Başlangıçta günde iki kez veya daha fazla gargara kullananların diabet riskinin yaklaşık% 50 oranında arttığı sonucuna vardı. Gargara, ağız boşluğunda anti bakteriyel etkilere sahip ancak oral bakteriler tükürük nitrat-nitrit-nitrik oksit yolunda önemli bir rol oynar ve düşük nitrik oksit seviyeleri, insülin direncinin yanı sıra hipertansiyon ve kardiyo-vasküler sorunlarla da tersiyle de ilişkilidir.

GARGARA KULLANIMI NASIL OLMALI?

Diş hekimi Pertev Kökdemir de cerrahi işlem sonrası gibi mecburi bir durum olmadıkça hastalara gargara reçete etmediklerini, ağız sularının da etkin fırçalama sağlayamayan veya ağız hijyeni düşük olan kişilerde önerildiğini söyledi.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖZ KANLANMASINA DİKKAT
İHMALE GELMESİN
REFLÜDEN KORKUYORSANIZ
BU ALIŞKANLIKLARA DİKKAT
Huzursuz Bacak Sendromu
HAYAT BOYU SÜRER?
ÇOCUKLARDA YUMURTA ALERJİSİ
ARTIK YİYEBİLECEKLER
K2 VİTAMİNİN ÖNEMİ
VİTAMİN TAKVİYESİ
BEBEĞİNİZİN KAŞIĞIYLA
MAMASININ TADINA BAKMAYIN!
YAZ VE GÜNEŞ
KİMYAMIZI NASIL ETKİLİYOR?
MR TETKİKLERİ
"RADYOLOGLAR YAPMALI"

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GEÇMEYEN MİDE BULANTISI
KORKULARINIZ DA KİLO YAPAR
SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI
YAZ VE GÜNEŞ
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :