Okunma Sayısı: 4107
CANLI YORUMLAR

GARGARA KULLANIMI

DİABET RİSKİNİ ARTTIRIR MI?

GARGARA KULLANIMI NASIL OLMALI?

 

GARGARA KULLANIMI DİABET RİSKİNİ ARTTIRIR MI?

 

İngiltere'deki birçok insan düzenli olarak gargara kullanıyor. Son zamanlarda, Porto Riko'da, aşırı kilolu ve obez yetişkinleri üç yıllık bir süre boyunca izleyen uzun süreli bir çalışma yapıldı.(periodontal ve oral hijyen değerlendirmeleri dahil) Başlangıçta günde iki kez veya daha fazla gargara kullananların diabet riskinin yaklaşık% 50 oranında arttığı sonucuna vardı. Gargara, ağız boşluğunda anti bakteriyel etkilere sahip ancak oral bakteriler tükürük nitrat-nitrit-nitrik oksit yolunda önemli bir rol oynar ve düşük nitrik oksit seviyeleri, insülin direncinin yanı sıra hipertansiyon ve kardiyo-vasküler sorunlarla da tersiyle de ilişkilidir.

GARGARA KULLANIMI NASIL OLMALI?

Diş hekimi Pertev Kökdemir de cerrahi işlem sonrası gibi mecburi bir durum olmadıkça hastalara gargara reçete etmediklerini, ağız sularının da etkin fırçalama sağlayamayan veya ağız hijyeni düşük olan kişilerde önerildiğini söyledi.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AZ VE SIK YEMEK FAYDALI
HORMONLARIMIZ ALARM VERİYOR
KADINLARI BEKLEYEN TEHLİKE
İki Anne Bir Mutfak'ta
SAĞLIKLI BESİNLERİ SEVDİR
KİRPİK DİBİ İLTİHABI
NEDİR, NASIL TEDAVİ EDİLİR?
İKRAMLARDAN TADIMLIK ALIN
SAĞLIĞINIZI KAYBETMEYİN
ABUR CUBURUN SAĞLIKLISI VAR
YAZIN CAN DOSTLARI
MEVSİM DEĞİŞİMİNDE
MİGRENDEN KORUNMAK İÇİN
AĞIZDAN NEFES ALIYORSANIZ
SORUN BURUN YERİNE DİŞ Mİ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TOK KARNINA SOĞUĞA ÇI...
MEVSİM GEÇİŞLERİNE DİKKAT
HEDEFE YÖNELİK TEDAVİ
TERMAL STRES
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
KISA SAÇ MODELLERİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :