Okunma Sayısı: 14564
CANLI YORUMLAR

GÖĞÜS BAKIMI

Vücut ilgi bekler!

Çoğumuzun aklına ilk anda yüz bakımı ve güzelliği gelse de aslında tüm vücudumuzun ilgiye ihtiyacı var. Biraz egzersiz ve düzgün beslenme ile pek çok şeyin elimizde olduğunu fark edeceksiniz.

 Göğüsler

Beden fark etmeksizin her göğüs bakım ister, çünkü göğüsleriniz vücudunuzun belki de en hassas, en duyarlı organlarıdır. Göğüs derisi ince ve şeffaftır.

  • Bu yüzden temizlik işlemleri sırasında hırpalamamak, kullandığımız suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmek gerekir. Bu aynı zamanda göğüslerin diri kalması için de önemli.
  • Göğüs bakımı için üretilen canlandırıcı ve besleyici özel losyonlardan da kullanabilirsiniz.
  • Sütyen seçimi çok önemli bir konudur. Sütyen ne çok sıkı ne çok gevşek olmalıdır, aksi takdirde göğüsleriniz deforme olabilir.
  • Göğüs bedeniniz fark etmeksizin sütyen kullanmanız önemlidir.

Sağlıklı göğüslere sahip olmanın en emin yolu belki de egzersiz yapmaktan geçiyor. Bu hareketler kuşkusuz göğüslerinizi büyütüp küçültmeyecek ana kaslarınızı kuvvetlendirerek sarkmalarını önleyecek, daha diri bir görünüm kazanmalarını sağlayacak.

  • Eski bir havluyu elinize alıp iki elinizle havluyu çamaşırın suyunu sıkar gibi bükün. Bu hareketi ardı ardına yirmi kez tekrarlayın, zamanla seksen defa tekrarlayacak hale gelin.
  • Bir masanın önüne oturun. Ellerinizi yumruk yapıp masaya dayayın, yumruklarınız arasında 30cmlik bir mesafe kalsın. Bütün gücünüzle yumruklarınızı masaya bastırın ve yavaş yavaş 5'e kadar sayın. Sonra gevşeyin; bir süre durduktan sonra hareketi tekrarlayın. 50 defaya kadar tekrarlayabilirsiniz.
  • Yüzükoyun uzanın. Bütün vücudunuzu gergin tutarak yalnızca ellerinizin ve ayak parmaklarınızın ucuna dayanarak doğrulun, bu hareketi birkaç defa tekrarlayın ama her hareketten sonra birkaç defa nefes alın. Bu hareketi yaparken sakın kollarınızla aşırı hareketler yapmayın, fazla zorlamalar göğüslerinizdeki bezleri zedeleyebilir.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KENDİNİZİ ŞIMARTIN
RAHATLATICI BANYO TARİFİ
SAÇLARINIZA KIŞ BAKIMI
SAÇLAR YÜZÜN ÇERÇEVESİ
ZAYIFLAMAK İÇİN
DÜŞÜNCE GÜCÜ
KARNINIZI YENİLEYİN
HEM ESTETİK, HEM SPOR
MODA DİYETLERE KANMAYIN
ESKİ KİLONUZA GERİ DÖNMEYİN
İNCİ GİBİ DİŞLER İÇİN
GEREKLİ OLAN TARİF MUTFAKTA
TEK TİP BESLENMEYE DİKKAT
BU BESİNLERE ÖNCELİK VERİN
AYAĞINIZ KOKUYORSA
BASİT BİR TARİFLE KURTULUN
BATIK KIL MESELESİ
YOK MU BUNUN BİR ÇÖZÜMÜ
GÜNEŞ LEKESİ Mİ ÇİL Mİ?
HANGİSİNDEN ŞİKAYETÇİSİNİZ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
LEKELERE MAKYAJ HİLESİ
ÇANTADA KORUMA FAKTÖRÜ
7 ADIMDA AYAK BAKIMI
EVİNİZDE SPA KEYFİ!
YAŞLANMAK GÜZELDİR
BİR KADININ ÇANTASINDA
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :