Okunma Sayısı: 24432
CANLI YORUMLAR

HOROZ HAMDİ

İkoncan psikiyatri!

Dr. Hamdi Kalyoncu, hem “ilginç” fikirleriyle hem yeni kitabıyla (ki fikirler dediğimiz şehla bakış açısı kitabı sattırmak maksatlı görünüyor) Türkiye’de başka mesele yokmuş gibi gündeme oturdu. Dr. Hamdi Kalyoncu aslında Psikiyatrist ve sosyolojik irdelemeler yaparak kitaplar da yazıyor. “Erkek Aldatmaz, Hakkını Kullanır”, “Erkekler Neden Aldatır”, “Erkek Kadından Ne Bekler”, “Kadın Dövmenin Faydaları”, “Öteki Kadının Dayanılmaz Cazibesi” gibi agresif isimli kitapların yazarı.

Dr. Hamdi Kalyoncu gerek yazılarıyla gerek beyanatlarıyla çok eşliliği tek taraflı olarak kabul ettiğini dile getiriyor. Bunu vermiş olduğu şu örnekle daha açık anlamak mümkün:

“Bir kümese birçok tavuk koyabilirsiniz, fakat başına bir horoz koyarsınız. Birden fazla horoz koyarsanız kavga çıkar psikopatlaşırlar. Bu toplumun erkekleri zaten psikopatik özelliklere sahip. Sen ister misin evde iki tane psikopat? Daha başındaki psikopatla baş edemiyorsun! O yüzden birden fazla erkek olmaz ama kadın olur."

Burada durup (tüm diğer doktorlarımızı kapsamadan elbette) “gündemde olmak telaşındaki” psikiyatristlerimizin durumuna genel bir bakış atalım.

Okuyan Us Yayınları’nın sahibi Cem Mumcu. Bildiğiniz gibi Cem Mumcu da psikiyatrist. Okuyan Us Yayınları’ndan çıkan kitaplara baktığımızda ise genellikle cinsel içerikli yayınlarla karşılaşıyoruz. Okuyan Us Yayınları’ndan çıkan P –Enis Roman adıyla yayınlanan son kitapta da 32.6cm’lik bir penise sahip olan yazarın başından geçenler anlatılıyor. Aynı seriden geçen yıl da “Penisin Katı Gerçekleri” isminde başka bir kitap çıkmış.

2 tane ikoncan olma telaşında ama pareo ile poz veremediği için kadına yüklenen yazılar yazan ya da kitaplar çıkaran psikiyatrist tüm diğer meslektaşları için örnek teşkil etmez. Mesleğini büyük ciddiyetle icra eden diğer hekimlerimize büyük haksızlık olur bu.

Ancak yine de Tıp Fakültelerinin Psikiyatri bölümlerine bir denetleme getirilmeli mi diye düşünmeden edemiyor insan. Ya içeri almadan önce sağlık testinden geçirilmeleri gerekiyor ki Psikiyatrist kimliğiyle zibidilik yapamasınlar ya da…

Sağlık Bakanlığı bu çocukların kantinini falan bir denetlesin. Ya yediklerinde ya da içtiklerinde zihinlerini bulandıran bir şeyler var sanki…

 

Mehtap Erel

 

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
tatlıcadı
Cevapla tatlıcadı
17.08.2011 18:24:46
Bu yazar arap kökenli galiba hani arapların büyük olur diye bir söz dolaşırya ortalıklarda yazar arap galiba :D reklam yapabilmek için kişiliklerini ve hem cinslerini bir kalemde harcamak bu olsa gerek
Cevap Yaz
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
09.08.2011 15:01:43
Fazla horozlanmasınlar :))) iyi olmaz belki... ;)
Cevap Yaz
ŞULE GEZER
Cevapla ŞULE GEZER
04.08.2011 20:52:36
Bu yazı mükemmel.Hatta bence dahada ileri giderdinde neyse..Dün akşamki programda deliye döndüm seyrederken..Bu kadar futursuz insanları algılayamıyorum...Elinize sağlık...
Cevap Yaz
dalındakielma
Cevapla dalındakielma
04.08.2011 11:54:23
kesin küçüktür.... :)))
Cevap Yaz
bûya
Cevapla bûya
04.08.2011 11:21:42
:)) ana sayfada haber başlığını gorunce "aaa bu ne" dedim:)) gerçekten adamlar kitaplarını sattırabilmek ve reklam yapmak için bayağı bir zahmete girip saçmalamışlar:))) Mehtap Erel'in konuya bakışını ayrıca çoook beğendim, tebrik ederim:)))
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
TUHAF EVLİLİK REHBERİ
YÜKSEK TANSİYONUN NEDENİ
GEÇİCİ EVLİLİK LİSANSI!
ŞİDDETE SİYAH ÇELENK
BİR KADININ ÇANTASINDA
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
YENİ YILDA DENEYİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :