Okunma Sayısı: 7194
CANLI YORUMLAR

İLİŞKİNİZ NE DURUMDA?!

Hayatınız çocuk mu aşk mı?

Eşinizle aranızdaki ilişkinin, sevgi ve yakınlığı ya da kini ve öfkeyi ifade etme becerinizin çocuğunuzla ilişkinizi, onun gelişimini nasıl etkilediği üzerine bir yazı okuyacaksınız.

Aşağıdaki sorular çocuğunuzla ilişkiniz ve bu ilişkideki rolünüz hakkında da düşünmenizi sağlayacak:

*Çocuklarınızı tek tek nasıl tanımlıyorsunuz?

*Çocuklarınızın her biriyle ilişkinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

*Bir anne baba olarak kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

*Eşinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

*Eşinizle (ya da eski eşinizle) olan ilişkinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

*Bir eş olarak kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

*Siz ve eşiniz birbirinizden ne istiyorsunuz?

*Aile hayatınızda öncelikle neleri değiştirmek istersiniz?

*Sizce istediğiniz değişiklerin önündeki engeller neler?

İki yetişkin arasındaki sevgi dolu bir ilişki son derece kişiseldir ve bireyler geliştikçe birçok değişim geçirir. Kimi zaman insanlar birbirlerinden ayrı düşer ya da birbirine paralel çizgilerde ilerlediklerini ama iletişim kurmayı unuttuklarını fark eder.

Halihazırdaki ilişkinizden memnunsanız, sevildiğinizi biliyorsanız, sevginizi eşinize ve çocuklarınıza ifade edebiliyorsanız olumlu yönde bir değişim yaratmak sizin için daha kolay olacaktır.

Parçalanmış bir ilişki içinde olduğunuzu hissediyorsanız, bu duruma ciddiyetle yaklaşmanın vakti gelmiş olabilir. İlişkinizdeki sorunları anlayıp halletmek için tarafsız bir göze ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

Peri masallarındaki gibi bir mutluluğun hayalini ne kadar kurarsak kuralım, hiçbir aile mükemmel değildir, mükemmel olması da gerekmez. Mükemmel bir ortamda öğrenmeye, gelişmeye ve farklılıklara pek yer yoktur. Fakat bazı insanlar diğerlerinden daha fazla trajedi yaşamıştır; anne babaların hepsi de kendi yetişme çağlarında rol modellerinin en iyisine sahip olmamış olabilirler. Acı verici de olsa, geçmişinizle yüzleşmeniz, geçmişinizin bugününüz üzerindeki etkisini anlayıp kabul etmeniz, geçmişin olumsuz etkilerinden sıyrılabilmeniz için hayati önemdedir.

Hayatınızı çocuğunuzun üzerinden yaşamayın ve kendi hayatınızdaki hayal kırıklıklarını çocuğunuza yansıtarak onarmaya çalışmayın.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KOCAMDAN NE ÖĞRENDİM?
AİLE: DELİLER ORTAMI
YALNIZ BABA ALIŞVERİŞTE
HIZLI VE PRATİK OLUN
BOŞANMA SONRASI İÇİN
15 ADIMLIK YOL HARİTASI
ÇALIŞANLAR DİKKAT
TAZMİNAT NE ZAMAN ALINACAK
ÇOCUĞUNUZA VAKİT AYIRIRKEN
KALİTE Mİ ÖNEMLİ SÜRE Mİ?
RAHMİNİZİN KODUNU
DA VİNCİ ÇÖZÜYOR
ÇOCUK NASIL BİR BABA İSTER?
EN SON BABALAR MI DUYMALI?
TÜM BUNLAR BOŞANMA SEBEBİ
EMSAL KARARLAR LİSTESİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
AŞIRI KONTROLLÜ MÜSÜNÜZ?
MUTLU AİLENİN ANAHTARI
RESTORANA GİTTİK
BABALARIN EN BÜYÜK Şİ...
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :