Okunma Sayısı: 6324
CANLI YORUMLAR

İlk 1000 Gün Zirvesi

Hayaller Fabrikası

İnsan Hayatının İlk 1000 Günü Bu Yıl da Nisan Ayında Mercek Altına Alınacak

 

Bir bebeğin anne karnına düşmesinden, iki yaşın sonuna kadar geçen dönemi kapsayan ilk 1000 günün önemine dikkat çekmek ve bu konuda daha bilinçli bir toplum yaratmak amacıyla her yıl Nisan ayında Hayaller Fabrikası tarafından düzenlenen “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi” nin 4’üncüsü bu yıl 10 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek.

 

Bebeğin bedensel ve zihinsel gelişiminin %85’ini tamamladığı ilk 1000 günün önemine dikkat çekmek amacıyla Hayaller Fabrikası tarafından her yıl Nisan ayında gerçekleştirilen “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi”nin dördüncüsü bu yıl 10 Nisan 2019 tarihinde Point Hotel Barbaros‘ta düzenlenecek. Geçtiğimiz 3 sene boyunca olduğu gibi bu sene de alanında uzman konuşmacıların yer alacağı zirvede, aşıların değeri ve önemi, anne sütünün önemi, anne ve bebek beslenmesi ve bebeklerde ek gıdalara geçiş süreci, bebek bakımı ve hijyen, bebeklerde uyku düzeninin sağlanması, lohusalık sürecinde annenin fiziksel ve ruhsal sağlığı, ebeveynlik yaklaşımı konularını ele alan geniş bir perspektif ile anne ve bebek sağlığı  konuşulacak.

Her yıl daha çok anne ve bebeğin hayatına dokunmak ve geleceğin sağlıklı nesilleri için daha bilinçli bir toplum yaratmak amacıyla zirvedeki konuları genişlettiklerini söyleyen Hayaller Fabrikası Ajans Başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu, “ Üç yıldır

Türkiye'nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight ile birlikte yaptığımız araştırma, bizlere ilk 1000 gün bilinirliğin hızla yaygınlık kazandığını ortaya koyuyor. İlk 1000 gün bilinirliği 2016 yılında yüzde 25 iken 2017 yılında yüzde 35, 2018 yılında ise yüzde 49’lara yükseldi. Alanında uzman kişilerden öğrenilmesi gereken bilgilerle ebeveynler, uzmanlar, markalar, kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek ilk 1000 gün dönemindeki anne ve bebek sağlığına dikkat çekmek ve ilk 1000 günün önemi hakkında farkındalık yaratmak amacıyla çıktığımız bu yolda bu bilinci oluşturabilmekten dolayı çok mutluyuz. Her geçen yıl çok daha yoğun bir katılımla gerçekleşen zirvemizde bu yıl da katılım rekoru bekliyoruz.” dedi.

 

Bilimsel bir yaklaşım ve titizlikle içeriği oluşturulan Zirvenin Danışma Kurulunda  Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Genel Müdürü Dr. Yalım Üner, Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç,  DORinsight Genel Müdürü Ömer Eren, Bilfen Anaokulları Koordinatörü Uzman Psikolog Hande Kızılöz Uluca, Lansinoh Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Derya İşçioğlu ve Expanscience Laboratuvarları Pazarlama Direktörü Gamze Turan yer alıyor.

 

Ebeveynleri, meslekleri gereği anne ve bebeklerle ilgilenen profesyonelleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerini, etkileşimi yüksek sosyal medya kullanıcılarını bir araya getirecek olan zirvede katılım ücretsiz olup, www.geleceginayakizleri.com adresinden kayıt yaptırıp davetiye ile giriş sağlanabilir.

 

Zirve, Bilfen Okulları, Nutricia, Lansinoh Türkiye, Hipp, Mustela, La Roche Posay  gibi sektör öncüsü markaların sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

 

Hayaller Fabrikası –Hayaller Fabrikası, 2016 yılından bu yana “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi“ni düzenlemektedir. İnsan hayatında ilk 1000 günün önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen zirve, bu alanda farkındalık yaratmayı ve her yıl daha fazla sayıda anne ve çocuğa dokunmayı hedeflemektedir. 2009 yılında kurulan Hayaller Fabrikası marka bilinirliğini yükseltip marka değerini artıracak reklam fikirleri geliştirir, sektörler içinde fark yaratacak reklam stratejileri üretir. Kurulduğu ilk günden bu yana; farklı fikirlerle ufukları genişletebilmeyi, yol haritası çizerken fikir alışverişinde bulunmayı, çok çalışmakta sınır tanımamayı, işbirliğine başlarken ki heyecanını hiç kaybetmeyen bir ajans, bir ekip ve bir çözüm ortağı olmak misyonuyla çalışır. Sosyal medya iletişimi alanında uzmanlaşmış ekibiyle stratejik iletişim, sosyal medya iletişimi ve yönetimi, sponsorluk iletişimi alanlarında danışmanlık ve ajans hizmetleri vermektedir.

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HİPERAKTİVİTEYİ TANIYIN
ÇOCUĞUNUZDA VAR MI?
SÜT İHALESİ İPTAL
GEREKÇESİ NE?
MİLLİ ATLET ASLI ÇAKIR
ANNE BOYUTU'NA KONUŞTU
BLOGGER ANNELER BULUŞTU
SİZİN İÇİN İZLEDİK
İNTERNET BAĞIMLISI MISINIZ?
ARTIK TEDAVİSİ MÜMKÜN...
SARI MELEKLER ŞAMPİYON
AVRUPA'NIN EN BÜYÜKLERİ
DİZİDE İKİNCİ KANSER ŞOKU
VAHİDE GÖRDÜM'DEN DESTEK
ANNEMİZ VE ÖĞRETTİKLERİ
ANNELİK BÖYLE BİR ŞEY...
BU OYUNA GELMEYİN
TÜKETİCİYİ BEKLEYEN TEHLİKE
10 İSİMLİ TÜRKİYE
BAKIN HANGİ İSİMLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ASIL DERBİ EVLERDE
LENS KULLANIRKEN
İLAÇ GİBİ BESİN
KARNI BURNUNDA HIRSIZ!
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :