Okunma Sayısı: 303101
CANLI YORUMLAR

KADINLAR NASIL SEVER

En sevilen 5 pozisyon

Kadın ve erkek cinselliğine dair haberlerin özellikle internet medyasında çok iş yaptığını, bu başlıkların çok okunduğunu biliyoruz. Ancak ne yazık ki karşınıza çıkan bilgilerin çoğu;

1: Uydurma,

2: Kötü yapılmış (yarısı atmasyon) çeviri,

3: Yazanın kendi aktif seks dünyasına dair beş para etmeyen genellemeler.   

 

Bu durumla epey eğlenmekle birlikte sadece “tık almak” adına yanıltılan okurlara yardımcı olmak gerektiğini düşündük.   İşte yerli ve yabancı 11 ayrı kaynaktan edindiğimiz bilgilerin sonuçlarına göre kadınların en sevdiği 5 pozisyon ve bu pozisyonlar hakkındaki fikirleri:  

 

1) Jokey Pozisyonu: Bu erkeğin sırtüstü yattığı ve kadının ata biner gibi üstte olduğu pozisyon. Burada penis dik bir şekilde, vajinaya giriyor. Kadın (vajinada genişlemesi yaşıyorsa dahi) penisi tamamen hissedebildiği için, bu pozisyonda teknik olarak daha fazla uyarılıyor. Bu pozisyonda aynı zamanda ileri geri hareket ederse, penis başı G noktasını uyardığı için, daha kolay orgazma ulaşıyor. Bu pozisyonda erkek, pubik bölgesini hafifçe yukarı kaldırırsa kadın klitoral olarak da uyarılıyor. Kadının hem vajinal hem klitoral orgazmı aynı anda yaşayabileceği tek pozisyon bu. Ancak kadınlar tamamen görsel sebeplerle bu pozisyonu (istese de) sıklıkla uygulamıyor. Çünkü göğüslerinin sarkık durduğundan, karnının çıktığından, kalçalarının geniş göründüğünden ya da komik göründüğünden endişe ettiği için, erkeğin kendisini rahatlıkla izleyebildiği bu pozisyıondan ya kaçıyor ya konsantre olamıyor. Oysa kadın kendini serbest bırakırsa en zevk aldığı pozisyon bu.  

 

2) Ters Jokey: Bu üstteki pozisyonun aynısı ancak burada kadın (adından da anlaşıldığı üzere) erkeğin üzerine ters oturuyor. Eğer erkeğin diz kapaklarına doğru hafifçe eğilirse, bu G noktasının uyarılmasını sağlıyor. Düz jokey pozisyonu kadar rahat orgazma götürmemekle birlikte, penisin vajina içine ters açıyla girmesi kadının daha fazla tahrik olmasına sebep oluyor. Psikolojik olarak da, karnı ve göğüsleri görünmediği için veya yüzünün girdiği şekillerden endişe etmesi gerekmediği için daha rahat ediyor.  

 

3) Eller-dizler yerde: Kadının elleri ve dizleri üzerinde olduğu ve erkeğin arkada olduğu pozisyonun enteresan bir durumu var. Bu pozisyonda kadın, karnı ve göğüsleri için endişe etmediği, nasıl göründüğü konusunda daha rahat. Ancak psikolojik olarak bu pozisyonun kendisi için aşağılayıcı bir durum olduğunu, sekste “aşk olmadığını” düşünüyor ve huzursuz oluyor. Huzursuz olunca da konsantre olamıyor. Öte yandan partnerinin sevgisinden emin kadınlar, bu pozisyonun hem vajinayı daha darlaştırması ve dolayısıyla penisi daha rahat hissettirmesi açısından çok etkili olduğunu söylüyorlar. Hem de kadın belden yukarısını, 75 derecelik açıyla yatağa doğru eğerse, penisin vajinaya tamamen girmesine imkan tanıdığı için daha fazla zevk alıyor. Psikolojik bariyerler aşılabilirse en zevkli pozisyonlardan biri kabul ediliyor.  

 

4) Misyoner: Kadınların zorlukla orgazm olabildiği bu pozisyon sadece erkekle en yakın iletişimi kurabildiği ve kendisini kötü hissetmeden sevişebildiği için favori. Bu pozisyonda ne karnı, ne kalçası, ne de göğüsleri konusunda endişe etmesi gerekiyor. Partneriyle birbirine sarıldığı bu klasik pozisyon aslında penisin vajinaya tam olarak girmesine izin vermiyor. G noktası uyarılamıyor. Bu kısmı aşabilmenin tek yolu, kadının dizlerini mümkün olduğunca kendisine doğru çekmesi. Bu sefer penisin tamamen girişi sağlansa bile iki yana tamamen açılmış bacaklar yüzünden (özellikle vajina genişlemesi yaşayan kadınlar), penisi tam anlamıyla hissedemiyor. Bu pozisyon psikolojik olarak sevilen ama orgazm olmak için başarısız bir pozisyon olarak kalıyor.  

 

5) Oral Seks: Bu da kafaların çok karışık olduğu pozisyonlardan bir tanesi. Teknik olarak kadınlar oral seksten zevk alıyorlar. Özellikle klitoris bölgesinin bu şekilde uyarılmasını çok heyecan verici buluyorlar. Ancak işin içine psikolojik kısım girince olmuyor. Kadınlar vajinalarından gelebilecek kötü tad ya da koku konusunda çok huzursuzlar. Erkeğin uygunsuz bir tad ya da kokuyla karşılaşmasından o kadar çok endişe ediyorlar ki, oral seks istemiyorlar, yaptırmıyorlar. Bu konuda çok hevesli davranmayan ya da ısrar etmeyen bir partner kadında haklı olduğu inancını arttırıyor. Böylece kadınlar için son derece keyif verici bir pozisyon, sessiz bir sözleşmeyle uygulanamıyor.  

 

Erkeklerin en favori seks pozisyonları için bu linki tıklayın

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUK VE RAMAZAN
ORUÇ TUTMAK İSTERSE
BAYILMA VE DOLAŞIM SORUNU
HAMİLELERE ÖNERİLER
EV ERGONOMİSİ VE CİNSELLİK
BİR ALAKASI VAR ELBET...
KEMAN EŞLİĞİNDE KEMOTERAPİ
SEANSLARDA İSTENEN PARÇALAR
GENİTAL UÇUK
BELİRTİLER VE TEDAVİ
KARMA CİLT BAKIMI
PERVİN BULGAK'IN TARİFİ
TEK TIKLA MUAYENE ÜCRETLERİ
NASIL ÖĞRENECEKSİNİZ?
HAMİLELİKTE İLK YARDIM
YAPILMASI GEREKENLER...
LİSEYE GÖNDERMEYENE CEZA
VELİLER TAKİBE ALINIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TABULAR SALDIRGAN YAPIYOR
VAJİNİSMUS NEDİR?
HER YAŞTA CİNSEL YAŞAM
TERS İLİŞKİ DEYİNCE
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
BİR KADININ ÇANTASINDA
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :