Okunma Sayısı: 4348
CANLI YORUMLAR

MOTİVASYONUNUZU ARTTIRAN

5 ÖNERİ

Hayatımızda motivasyon olmadan, başarı ve mutluluk için çabalamak ve içsel mutluluk elde etmek oldukça zordur. Yapılan araştırmalara göre motivasyon, hem iş hem de özel hayata dair amaçları doğrudan etkilemekte, hayata bağlı kalmayı ve yeni amaçlar edinmeyi sağlamaktadır. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, hayatın yoğunluğu içinde kritik öneme sahip motivasyonu günlük hayatlarının bir parçası haline getirmek isteyenler ile 5 öneri paylaştı.

Daima bir amaç ile hareket edin

Bir şeyi neden yaptığınızı ve ulaşacağınız amacın ne olduğuna bilmiyorsanız, enerjinizi ve zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir. Hatta, çevrenizdekilerin ve gerçekleştirdiğiniz eylem içinde yer alan kişilerin de zamanlarının ve enerjilerinin boşa harcanmasına neden olma ihtimaliniz de yüksektir. Yapılacak eylemi gözden geçirerek başlamak ve bir amaç ile hareket etmek ise, atılan her adımı anlamlı kılar. Her eylemin bir amacının olması, yaşam hedeflerinize kolayca yönelmenizi sağlar.

Mükemmel anı beklemeyin

Harekete geçmek için her şeyin mükemmel olması beklemek en önemli yanılgılardan biridir. Gerçek başarı, elde ettiğimiz şeylerden değil, onları başarmaya çalışırken gösterdiğiniz çabalardan gelir. Hayatımızda mükemmel olan tek şey, harekete geçmekte tamamen özgür olmamızdır.

Olumsuz düşünceleri bir kenara bırakın

Olumlu düşünceler, olumlu eylemlere yol açar ve elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olur. Olumsuzlukların geçici olduğunu ve diğer tüm insanların da sizin gibi günlük hayat içinde çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını unutmayın ve yaşadığınız sorunların sadece size özgü olmadığının farkında olun.  

Çevrenizdekilerin davranışlarınızı doğrudan etkilediğini unutmayın

Çok sayıda bilimsel araştırma, çevremizdeki insanların davranışlarımızı doğrudan etkilediğini ortaya koymaktadır. Çevrenizdeki insanlar, neyi "normal" olarak kabul ettiğinizi tanımlarlar ve böylece sizi ya kendi seviyelerine yükseltirler ya da düşürürler. Dolayısıyla çevrenizdekilerin, sizin gibi bir amaç ekseninde hareket eden, başarı ve mutluluk için attığınız adımları yargılamayan ve dolayısıyla da motivasyonunuzu olumsuz etkilemeyen kişilerden oluşmasına çaba gösterin.

Yeni şeyler öğrenmeyi asla bırakmayın

Yeni şeyler öğrenmek hem hayata bağlı kalmanızı hem de yeni amaçlar edinmenizi sağlar. Edineceğiniz bu yeni amaçlar ise hayata dair motivasyonunuzu yüksek tutar. Bu nedenle hangi yaşta olursanız olun, asla yeni şeyler öğrenmekten kaçınmayın ve yeni bir şeyler öğrenmeyi yarına bırakmayın.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEYAZ VE TATLI YALANLAR
SİZİNKİ HANGİSİ
PAMUK İPLİĞİNDEN HAYATA
CAN ATAKLI'NIN YAZISINDAN..
AYRILIK SONRASI....
SAÇI DEĞİŞTİRMEK YETMEZ
DEPRESYONDA MISINIZ?
PSİKOLOG ÜNNÜ ANLATIYOR...
KİTAP OKURSAM UYKUM GELİR
DEMEYİN, UYKUNUZ KAÇABİLİR!
MEVSİMSEL DEPRESYON ÜÇLÜSÜ
2 KİŞİDEN BİRİ DEPRESYONDA
121 MİLYON İNSANIN PROBLEMİ
ONUNLA MÜCADELE EDİYORLAR
DEPRESYONDA KÖTÜ SON
ÜNNÜ ANLATIYOR
İNSANLIĞIN YENİ KORKUSU
KÖTÜ DÜNYA SENDROMU

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EVLİLİK İÇİ TECAVÜZ
"AYNI TAKIMIN OYUNCUSUYUZ"
ANTİDEPRESANDA REKOR RAKAM
GEÇMİŞİ SİLEMEYEBİLİRSİNİZ
ROBOT SEVGİLİLER
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :