Okunma Sayısı: 10944
CANLI YORUMLAR

MUTLU AİLENİN ANAHTARI

Birlikte zaman geçirin

Mutlu bir aileye sahip olmanın yollarından biri de eşinizle birlikte zaman geçirmektir.

Tipik bir çalışma haftasında eşinizle ne kadar vakit geçiriyorsunuz? Birbirinize aynı gemiler gibi, gece karanlığında mı rastlıyorsunuz? Birlikte zaman geçirmeyi planlasanız da, kendinizi televizyonun önünde pineklerken mi buluyorsunuz? Veya en az bir akşamınızı, arabayı servisten kimin alacağı gibi idari sorunlardan çok, birlikte gerçek bir sohbet etmenize yarayacak şekilde geçirmeyi başarabiliyor musunuz?

Aşkın en kesin işareti, kendi isteğinizle, ona birlikte geçireceğiniz zamanlar vermektir. Biriyle zaman geçirmeyi seçmek, onu özel ve önemli bulduğunuzu söylemektir. Tam tersine, her zaman çok meşgulseniz, iş her daim önce geliyorsa veya çocuklarınızın ihtiyaçları giderek fazlalaşıyor gibi gözüküyorsa, eşiniz kaçınılmaz olarak sizin ilgilenmediğiniz mesajını alacaktır. Ve birisi de istenmediğini hissediyorsa, aşkın buharlaşıp gitmesi pek de zor olmayacaktır.

İlişkinin ilk başlarında, cinsel çekimden ve yeni olmanın geriliminden kaynaklanan bir açlık varken, her şey kolaydır.  Fakat birkaç yıl sonra, bu çok daha zor olabilir. Aşkınızı korumak istiyorsanız, ilişkinizi öncelik sıralamasında başa koymalısınız. Bu tabii ki, “bu iş üzerinde” koşturup durmak, ter akıtmak anlamına gelmez; daha çok, ilişkinizi gündelik hayatın baskılarından korumak ve ilişkinin gelişmesi ve büyümesi için alan sağlamak anlamındadır. Bunu yaptığınızda, mutlaka ödülünü alırsınız ve onu büyütmek için daha çok zaman harcamaya çalışırsınız. Ve birlikte zaman geçirdiğinizde, gerçekten önem arz eden şeyler hakkında konuşmaya başladığınızı görebilirsiniz. Ruhsal olarak sizi daha çok neyin motive ettiğini, aileniz hakkında birbirinizin en derin umut ve korkularını kavramaya başlarsınız.

Günümüzün meşgul yaşamlarında, nasıl birlikte zaman geçirmeyi becerebileceğinizi bulmak ve bu zamanı nasıl değerlendireceğinizi seçmek için çok daha fazla yaratıcılığa ihtiyacınız var. Birbirinizi nasıl keşfedeceğiniz ve nasıl birbirinizden keyif alacağınız sizin kişiliğinize bağlıdır. Eşinizin sözünü kesmeden dinlemek bile bazen önemli olabilir.

 

“Hepimiz aşkın hediyesine sahibiz, ancak aşk çok değerli bir bitkidir. Onu sadece kabul edip dolabın üzerinde bırakamazsınız ya da onun kendiliğinden geliverdiğini düşünün. Onu sulamayı sürdürmeli; çocuk gibi bakmalı ve beslemelisiniz.” John Lennon, şarkıcı / söz yazarı (1940-1980)

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İŞKOLİK BİR ANNE MİSİNİZ?
KALİTELİ ZAMANDAN KASIT NE?
SEÇENEKLİ KIDEM TAZMİNATI
11 MİLYON ÇALIŞAN İÇİN...
AYRI YATAKTA MI YATMALI?
YATAK MUAMMASI!!!
KIDEM TAZMİNATI
HANGİ DURUMLARDA ALINIR?
BOĞA BURCU ÇOCUKLARI
HIZ DEĞİL RAHATLIK DÜŞKÜNÜ
DOKSAT, MELEK'İN KONUĞUYDU
ÇOCUĞUNUZA ZAMAN AYIRMAK
O SÜREYE SADIK KALIN!
AYNI FREKANSTA OLMAK
TARAF OLMANIN ÖNEMİ
TÜM BUNLAR BOŞANMA SEBEBİ
EMSAL KARARLAR LİSTESİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ANNE-BABALARIN PİŞMANLIĞI
ÇOCUKLA ALIŞVERİŞ
EYVAH ÇOCUĞUM AŞIK OLDU
ÖNCE STRESİNİZİ YENİN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :