Okunma Sayısı: 6978
CANLI YORUMLAR

ÖFKE KONTROLÜ

ÇOCUKLUKTAN BAŞLIYOR

ÖFKE KONTROLÜ ÇOCUKLUKTAN BAŞLIYOR

Hayatın her alanında kendinizi iyileştirmenizi sağlayarak başarılı olmak için psikolojik açıdan güçlü olmanın gerekliliğine vurgu yapan GEA City’nin Kurucusu, İyi Yaşam Uzmanı ve Nefes Terapisti Merva Onur, öfke kontrolünün çocukluk çağından başladığına, çocuklukta yaşanan travmaların ve yanlış tutumların kişinin sinirlendiği zaman kontrolünü kaybetmesine neden olduğuna dikkat çekiyor. Daha çocukluk çağında veya yaşadığımız hayat süresince içimize attığımız, biriktirdiğimiz travmaların toksik enerji olarak hücrelere yerleştiğine değinen Merva Onur, geçmişte saklanan duyguların kalıntıları ile hücrelerde bırakılan negatif enerjilerin de zamanı gelince dışavurum gerçekleştirerek öfke patlamalarına neden olduğunu da sözlerine ekliyor. 

 

 

Merva Onur, “Bireyler, öfke patlamalarının önüne geçmek için nefes çalışmaları ile bilinci rahatlatacak düzenli uygulamalar gerçekleştirerek bu ayaklanmalarından kendilerini arındırmalı. Öfke durumunda vücudumuz bazı reaksiyonlar gösterir. Öncelikle öfkelenildiği zaman kan basıncı artar. Kalp atışları hızlanır. Nefes alıp vermede düzensizlik görülebilir, kesik kesik nefes alma durumu oluşabilir. Öfkeli insanda titreme gibi fiziksel belirtiler de meydana gelebilir. Vücudumuzda olanları fark ettiğimiz ilk anda kalp atışımızı düzenlemek için derin nefes almaya çalışarak öfke patlamalarının önüne geçmeyi sağlayabiliriz. Sağlıklı ve güçlü kalabilmek için, hücrelerimizi doğru nefes teknikleri ile nasıl yenilememiz gerektiğini, hücrelerimize pozitif enerji göndererek olumsuz anlardan nasıl uzaklaşabileceğimizi GEA Akademi olarak düzenlediğimiz eğitim programları ile aktarıyoruz. Gerçekleştirilen nefes terapisi eğitimleri, güçlü bir enerji kaynağı olan öfkenin kontrol altına alınması, bu gücün şiddete dönüşmesine engel olmanın yanı sıra öfkenin yıkıcı değil yapıcı bir enerjiye dönüştürülmesi ile bilinç sağlımızı korumamıza yardımcı oluyor” dedi.

 

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUKLAR NELERDEN KORKAR?
YAŞLARINA GÖRE KORKULAR
İYİ ANNE BABA OLMAK
NE DEMEKTİR?
ÖĞRETME YÖNTEMLERİ
NELERDİR? NASILDIR?
ÖFKE NÖBETLERİ
NASIL ÇÖZÜLÜR?
ÇOCUĞUN ÇOCUK OLDUĞU YER
AHMET ONUR ÜNNÜ YAZDI
ASİ ERGENLE İLETİŞİM
DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ERGEN KIZINIZ
ÇOCUĞUN ÖĞRENME YÖNTEMİ
HATA, GÜVEN KAYBI VE SUÇ
"SOHBET BAŞLATMA" CESARETİ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
2013 BAROK DESENLERİN YILI
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :