Okunma Sayısı: 11526
CANLI YORUMLAR

ZAMAN KAZANDIRAN OYUNLAR

Çalışanlara basit tüyolar

Günümüz çocukları çeşitlilikten hoşlanıyor. Oyucaklarının da böyle bir özelliğe sahip olmasını istiyor.

Bir çocuğun bu anlamda beklentisini karşılayacak en favori 5 oyuncağı çubuk, kutu, mukavva boru ve kir ise diğer favori 5 ne olabilir? Buyrun bakalım... 

6. El

İyi tarafı: Birçok çocuğun bir tane var. Hatta genellikle iki tane var. Kolay kolay kaybolmaz, doğduğu andan itibaren yanındadır, tanıdıktır.

Faydaları: El, beceriklidir, çok kullanışlıdır. Hareket eder, kımıldanıp oynar. İki parmak bir araya geldi mi yürür de atlayıp dans da eder. Tüm parmaklar toplanıp gölge oyunu da yapar. Yeri gelir, müzik olur, tempo tutar. Kuş olur, şekilden şekle girer. Okuma-yazma öğrenme sürecinde harf olur.

Kötü tarafı: Küçük kardeşe zarar vermek için de kullanılır zaman zaman.

7. Taş

İyi tarafı: Gezegenin her yerinde bulunabilir. Genellikle yanınızda taşıyabileceğiniz küçüklükte olur, cebinize atabilirsiniz. Bir başkasıyla değiştirmeniz sorun olmaz. Birçok farklı şekil, renk seçenekleri mevcuttur. Islanınca görüntüsü değişir. El ile ve diğer taşlarla bir araya getirilerek oyunlar yaratılabilir.

Faydaları: Sayılar öğretilirken çok işe yarar. Cepte taşınabilir, koleksiyonu yapılabilir. Kertenkele oyununda dekor görevi görür. Saklı hazineyi bulmak için yollara döşenir.

Kötü tarafı: Taş; El, Fırlatma ve Kardeş bir araya geldiğinde tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Aynı tehlike Taş ve Pencere ikilisi için de söz konusudur.

8. Su

İyi tarafı: Hep elinizin altındadır. Kolayca temizlenir. Çoğu kıyafetin üzerinde göze görünmez bir şekilde kurur. Sıcaklığa göre şekil ve form değiştirir.

Faydaları: Bot, Çubuk veya Taşla bir araya geldiğinde saatlerce sürebilecek eğlence kaynağıdır. Dökülebilir. Kışın Kar olur ki, bu da başlıca keyif kaynağı ve eğlenceli bir oyuncaktır. Yazın havuz olur, sevinci anlatılmaz, yaşanır.

Kötü tarafı: Kardeşle bir araya geldiğinde korkmanıza sebep olabilir.

9. Kardeş

İyi tarafı: Bir kez dünyaya geldi mi, her zaman ulaşılabilir olandır. Tıpkı El gibi, o da doğduğundan beri vardır. Hayalgücü de devreye girdiğinde Çubuk, Taş ve Kirle mükemmel oyunlar ortaya çıkar.

Kötü tarafı: Bağırış, çağırış, saç çekişler, bitmeyen dövüşmeler Kardeşin “kötüye kullanım” durumlarında bitmez tükenmez olumsuz yanlarıdır. Kardeşle oynanan oyunlarda çoğu kez anne-babanın gözetmenliği gerekir.  

10. Süpürge

İyi tarafı: Her ne kadar teknik olarak bir oyuncak olmasa da Süpürgenin kullanım alanı geniştir. Farklı farklı modelleri bulunabilir, şanlı bir tarihi vardır. Öyle ya, Harry Potter serisinin baş tacıdır. Ayrıca “Uçan Süpürge” diye bir şey de vardır, malumunuz...

Faydaları: Uçar, cadıların bir numaralı eşyasıdır.

Kötü tarafı: Kardeşle bir araya geldiğinde ufak kazalara, yaralanmalara sebep olabilir. “Uçurma” özelliğinden ötürü tehlike arz edebilir, ebeveyn gözetimi gerektirir. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ARADA KALMIŞ İLİŞKİLER
TAŞLAR YERİNE OTURMUYOR MU?
BOŞANMIŞ BABALARA 5 ÖNERİ
BU SORUMLULUKLAR ÖNEMLİ...
ÇOCUKLAR İLGİDEN HOŞLANIR
BUNUN İÇİN NE YAPMAZ Kİ!
SOĞUKLAR ONA VIZ GELSİN
KIŞ AYLARINDA ÇOCUK MENÜSÜ
KARDEŞİN GELİŞİNE HAZIRLIK
DOKUNMASINA İZİN VERİN
ÇOCUĞUNUZA VAKİT AYIRIRKEN
KALİTE Mİ ÖNEMLİ SÜRE Mİ?
İŞİNİZ ÇOK, VAKTİNİZ YOK
AMA ONU MUTLU EDEBİLİRSİNİZ
ANNE BABA DÜŞMANLIĞI
TEMELİ ÖDİPAL DÖNEMEDAYANIR
ÇOCUK İÇİN ERKEN TANI
KANSERE YAKALANAN ÇOCUKLAR
HADİ BİRLİKTE MUTFAĞA
ÇOCUKLA KEYİFLİ BİR DENEYİM

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇALIŞAN KADININ SEKS ...
ÇALIŞAN ANNENİN KORKUSU
ÇALIŞAN ANNENİN ÇOCUĞU
EMZİRME VE ÇALIŞAN ANNE
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
KISA SAÇ MODELLERİ
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :