CANLI YORUMLAR
Elvan Yıldız
Elvan Yıldız
Beden Eğitimi Öğretmeni

HAFTADA 3 GÜN 30 DAKİKA

Bölgesel zayıflama
03.05.2012

Bölgesel zayıflama diye bir sey var mı? Yürüyüş yapmak bacakları inceltir mi? Daha çok mekik çekmek karın eritir mi? Evet ama estetik yöntemler ve uygulamalarla belki... Tüm bu sorular, kadınların en çok sordukları konular arasında yer alıyor.

Bu aynı bilmem ne biberi yemenin sizi  zayıflatacağını sanmak gibidir. Hiçbir egzersiz böyle bir mantıkla işe yaramaz. Siz, bir egzersiz üzerinde çalışırken, vücudunuz hangi bölgeden daha fazla incelme sağlayacağına kendisi karar verir.

Genelde,vücutta yağ daha çok nerede depolanmışsa, en son o bölgeyi terkedecektir. Burada devreye kişinin sabrı ve istikrarı girmektedir. Egzersiz, estetik görünümden ziyade, sağlık ve hayat kalitenizi arttırmak adına atacağınız ilk adımdır.
 
Haftada 3 gün 30 dakika egzersiz şart

Burada kastettiğimiz, sizi normalden biraz fazla terletecek kardiyo* egzersizleridir. Ancak bu tempoda yapılan 30 dakikalık bir aktiviteden sonra, bölgesel egzersizler istediğiniz amaca ulaşmada yardımcı olacaktır. Birçok internet sitesi ve televizyonda reklamı yapılan,”Şu alet muhteşem kaslara kavuşturur, şu ilaç harika bir karına sahip olmanızı sağlar” gibi çözüm arayışları, artık insanların oturduğu yerden zayıflamak istemelerine çare olarak geliştirilmiştir. Unutmayın ki; hareket yoksa zayıflamada olmaz. Acı yoksa kazanç da yoktur!!! 

Kişi zayıflamaya karar vermiş ve egzersiz programına başlamışsa, bunun yanında beslenmesini de büyük ölçüde düzene soktuktan sonra amacına ulaşmak için yola koyulmuştur. Bundan sonrası, sporu hayatının her alanına sokmak ve sadece kilo alındığında  zayıflamak için değil, hayat tarzı ve alışkanlık haline getirmesidir.

 Bu yazı, şimdiye kadar bildiklerinizi unutmanızı sağlayacak gibi görünüyor ama gerçek budur!!! Unutmayınız ki doğru yöntemleri ve teknikleri uygulamak, başarıya ve hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Bol aktiviteli günler dilerim:)
 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :