CANLI YORUMLAR

OĞLAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

22 ARALIK - 19 OCAK
29.05.2024

Oğlak burcu geleneksel olarak, becerikli ve güvenilirdir. Sağduyu, disiplin, yargı yeteneği ve verimlilik, kendini kontrol etmek,basiret ve adalet duygusu olumlu taraflarıdır.yüksek amaçlar için kendini feda edebilir.sahte ve yapmacık bir idealizm veya romantik bir kahramanlık oğlaklarda bulunmaz. Geleneksel değerlere bağlılık ve bunları korumakla bütünleşir. Mizacında otorite sağlamaya ve uymaya bir meyil vardır. Zihin işlevleri ağir olabilir fakat ayni zamanda mahir ve cesaretlidir.Oğlakların kuruntulu ve depresyona yatkın kişilikleri insanlarla zor ilişki kurmalarına neden olur. Gösterişi sevmezler ve gereksinimlerini karşılayacak şeyleri isterler. Aile sorumlulukları gelişmiştir ve aile bağları güçlüdür. Güvenliği ve düzeni severler ve çabuk zengin olma yollarına pek güvenmezler. Güneş oğlak burcunda kişiye büyük bir canlılık verir. Dışarıdan bakınca kendinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünür, ama içinde özen, sevgi ve ilgiye özlem duyar. Hastalık derecesinde hassastır ve kendini sükunetle diş dünyadan soyutlar. Duygularını göstermek bu burçta doğanlar için zor bir meseledir.Oğlak her şeyi ciddiye alır. Sözlerini vaktinde yerine getiren ve yapılmış anlaşmalarda güvenilebilecek biridir. Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlık ondan uzaktır ve asla kabullenmez. Şüphesiz oğlakla yaşayan kişi onun yapısını çok iyi bilir. Oğlak hoşgörüsü olmayan biridir. Kendisine karşı çıkılmasına hiç katlanmaz. Onun zeka ve mantığına hitap etmek daha akıllıca bir iştir. Eğer oğlak hafifçe gülümsediyse artik tehlikeli değildir.O, alışkanlıkların insanidir ve kendini en çok kat ettiği yolda iyi hisseder. Güven dolu bir rutinlikte hissizleşip, hatalı ve kuruntulu bir iş koliğe dönüşebilir. Toplumda nazik ve hoş sohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir, ancak onu bir arkadaş olarak kazandığınızda zodyakta ki tüm burçlar arasında daha güvenilir birini bulamazsınız.

OĞLAK BURCU KADINI
Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker. Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlar ki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir. Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir.Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister. Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ
Oğlak burcu erkeği çalışkan, azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever.Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar. Duygularını hemen belli etmez. Soğukkanlı bir görünümü vardır.Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.

KİMLİK KARTI
Gezegen : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Renk : Yeşil, Kahverengi
Uğurlu Sayı : 2,8
Uğurlu Taş : Lal
Uğurlu Gün : Cumartesi

TÜM BURÇLAR
(21 Mart - 20 Nisan)
(21 Nisan - 20 Mayıs)
(21 Mayıs - 20 Haziran)
(21 Haziran - 20 Temmuz)
(23 Temmuz - 23 Ağustos)
(24 Ağustos - 23 Eylül)
(24 Eylül - 23 Ekim)
(24 Ekim - 22 Kasım)
(23 Kasım - 21 Aralık)
(22 Aralık - 20 Ocak)
(21 Ocak - 19 Şubat)
(20 Şubat - 20 Mart)
BURÇ YORUMLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :