Okunma Sayısı: 9800
CANLI YORUMLAR

BEBEĞİNİZE EN GÜZEL HEDİYE

Sütünüz!

Bebeğinize En Büyük Hediyeniz “Sütünüz”

Anne sütünün en büyük hediye olduğunu söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. BenalBüyükgebiz “ Bebeğinizden ayrı kaldığınız zamanlarda da onu en değerli ve besleyici besin olan anne sütünden mahrum bırakmamalısınız” dedi.

Büyükgebiz; “Anne sütünün yararları ve emzirmenin önemi saymakla bitmez. Anne sütü bebeğin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı ve gelişimi için gerekli olmakla birlikte zorunlu bir besindir. Özellikle doğumdan sonra ilk 6 ayda, bebekler anne sütü haricinde hiç bir ek gıdaya gereksinim duymazlar” dedi.

Emzirmenin son derecede sağlıklı ve doğal bir yöntem olduğunu belirten Büyükgebiz; “Emzirme dönemindeki en büyük engel yanlış emzirme pozisyonlarından kaynaklanan meme başı sorunlarıdır. Bunun yanında anne memesindeki sütün bebek tarafından tam olarak tüketilememesinden kaynaklanan sorunlar da emzirmeyi zorlaştırır. Bu durumda anne sütünü sağarak, oluşabilecek sorunların önüne geçebilir” dedi.

Emziren Anneler Çift Sağımlı Pompaları Tercih Etmeli

Annenin aynı anda her iki memesini de sağmasını mümkün kılan çift sağımlı pompaların kullanımının, anneler için daha rahat olduğunu söyleyen Büyükgebiz; “ Özellikle annenin emzirme sıklığında (günde 10-12 defa) sütünü sağması gerekir. Pompanın annenin her ikimemesini aynı anda sağabilmesi zamandan tasarrufsağlar.Çiftli sağım annede ikiz bebek etkisi yaratarak sütüretimini arttırır.Anne memesi ne kadar etkin boşaltılırsa sütüretimi o kadar bol ve uzun süreli olur. Çiftli sağım annede ikiz bebek etkisi yaratarak süt üretimini arttırır. Anne memesi ne kadar etkin boşaltılırsa süt üretimi o kadar bol ve uzun süreli olur. Çalışmalar annelerin bu yolla daha çok süt sağabildiklerini ortaya koymuştur. Bu etkin sağma sonucunda anne son sütünü de sağabilir. Bu nedenledir ki sağılan sütün enerji yoğunluğu da daha yüksektir. Ben emziren annelere özellikle çiftli göğüs pompası kullanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

  

Ne Zaman Göğüs Pompası Kullanmak Gerekir?

  • Annenin süt üretimi bebeğin tüketebileceğinden fazlaysa, süt üretimini devam ettirmek ve anneyi rahatlatmak için
  • Annenin sütü az ise, emzirme sonrası ve aralarda sağarak süt üretimini arttırmak için
  • Angorjmanı (aşı dolgunluk) ve süt kanalı tıkanmasını önlemek için
  • Bebeğin küvezde olması ya da başka bir nedenle anne ile bebeğin ayrı kalmak durumunda olduklarında
  • Annenin işe geri dönmesi durumunda

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEĞİNİZ SİZİ UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ SAĞLAMAK
KONTROLDE HASTA OLURSA!
DİĞER BEBEKLER HASTAYSA
İLK HAFTALARDA
ÇOCUĞUNUZUN BÜYÜMESİ
BAŞKASI ALINCA AĞLIYOR MU?
BEBEĞİNİZ ÜRKEKSE...
SÜT VEREN ANNELER
İHTİYACINIZ OLAN BESİNLER
ANNE SÜTÜ BANKASI
BUZDOLABINDA SAKLANIYORLAR
1 YAŞINDAN KÜÇÜKSE
BEBEĞİNİZE BAL YEDİRMEYİN
17KASIM'DA KÖPRÜYE MOR RENK
PREMATÜRELER İÇİN...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
YENİDOĞANI BEKLEYEN T...
BEBEĞİM DİŞ ÇIKARIYOR!
15-18 AYLIKKEN
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
YAŞLANMAK GÜZELDİR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :