Okunma Sayısı: 11307
CANLI YORUMLAR

CİNSELLİKTE GERİLİMİN KEYFİ

Maceranın ruhunu koruyun!

Hangi aşamada olursanız olun, çeşitlilik, macera ve doğallık cinsel aşkın en önemli unsurlarıdır. Cinsellikte tekdüzeliğe saplanmak oldukça kolaydır; hele de yaşadığımız kültür, toplumsal cinsiyet stereotipilerinin biçimlerinde çok hızlı bir biçimde yeni roller ve beklentiler oluşturup durdukça... Bu konuda başka alanlarda da, cinsellik dünyasından çok daha fazla kanıt bulabilirsiniz. Cinselliğin başlatılmasının erkeğin rolü olduğunu savunan eski katı inançları bir düşünün. Hâlbuki yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 64’ünün eşlerinin cinsel ilişkiyi başlatmada daha etkin olmalarını istediği ortaya çıkmış.

Bu konuda hiçbir kural yoktur. Bu sizin ilişkinizdir ve bir çift olarak size iyi gelen neyse, doğru olan odur. Bu özellikle cinsel ilişki sıklığı konusuna geldiğinde daha da önemli bir hâl alır. Bu çok değişkendir, ama insanların yüzde 60-70’i, haftada iki veya üç kere cinsel ilişkide bulunurlar. Bir de, erkeklerin cinselliğe daha fazla düşkün olduklarına dair eski bir klişe vardır. Yine yakın zamanda yapılan başka bir araştırmada, görüşülen erkeklerin yüzde 68’i daha fazla cinsel ilişki talep ederken, kadınlarda bu oran yüzde 40’ı bulmuştur.

Bu noktada esas ihtiyacınız olan başkaları için iyi olanın, sizin için tamamen farklı olabileceğini fark etmenizdir. Zorlama ve gerilim, sizin kendine özgü ilişkinizin erotik kodunu parçalar.

Bunları biliyor musunuz?

  • Erkeklerin yüzde 39’u daha fazla oral seks isterken, kadınların yüzde 45’i de eşlerinden bedenlerinin her tarafını keşfetmelerini bekliyor.
  • Kadınların yüzde 27’si, eşleri ilişkileriyle ilgili önemli konular hakkında daha fazla sohbet ettiğinde ve daha fazla sarıldıklarında, çok daha kolay tahrik olabildiklerini söylüyor.
  • Yani rahat olun, ama fırsatları da kaçırmamak için hazırlıklı davranın. Aile yaşamının gerçekliği, uzun tutku nöbetlerine fazla şans tanımayabileceğinden aniden ortaya çıkan durumlar önem kazanır. Böyle şeyler beklemek yerine, kısacık bir zaman diliminde de olsa fırsatları kovalamanız daha uygun olabilir.

Yine de, ilişkinizin erotik yönünü geliştirmek için ara sıra özel zamanlar planlamak da önemlidir. Cinsellik bir maraton olmak zorunda değil, ama kadın ve erkek cinselliği son haddine kadar yaşamak istediklerini söylediklerinde, bu gerçekte ön sevişmeyi son haddine kadar yaşamak istedikleri anlamına gelir.

Hayatınızdaki diğer her şey gibi, cinsellik sizin için önemliyse ona öncelik verin. Gerekirse takvime bağlayın. Bu yöntemle, en azından beklemenin verdiği gerilimin keyfini çıkarmış olursunuz. Böyle bir zamanlama yapmış olmanız, maceranın ruhunu koruyamayacağınız anlamına gelmez. Gerçekte çoğu zaman tam tersi doğrudur. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BİRAZ SOFRA ADABI LÜTFEN!
MUHABBETE KATILAN ÇOCUKLAR
ANNE-BAKICI İLİŞKİSİ
ÖNCELİKLERİ SİZ BELİRLEYİN
İYİ BAKICI NASIL OLUR?
ÇOCUKLARI SEVMELİ
GRUP İÇİNDE VAROLABİLSİN
SOSYAL BECERLERİ ÖNEMLİ
HAMİLELİKTE 39. HAFTA
KİLONUZ ARTMAMALI
ÇOCUKLARINIZ KAVGA EDİYORSA
NASIL BİR YOL İZLEMELİ?
AİLE İÇİ MUTLULUK
O KADAR ZOR OLMASA GEREK...
HAMİLELİKTE 28. HAFTA
BEYİNDEKİ İLK KIVRIMLAR...
BAKICI DEĞİŞTİRME KARARI
YALAN VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
FARKINDA MISINIZ?
BOŞANMA SEBEBİ: İLGİSİZLİK
KOCAMDAN NE ÖĞRENDİM?
2 YAŞ ÜZERİ ÇOCUĞA DOST
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :