Okunma Sayısı: 11139
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLAR

TEŞVİK VE ÖDÜL

Uslu oldupu anları da görün.


Çocuğunuzu büyütürken hangi "tekniği" kullanmaya karar verirseniz verin, ilk aşamalarda biraz pazarlığa ihtiyaç duyabilirsiniz.

  • Bugün göstereceği iyi davranışa karşılık, yarın ödül vaat eden bir anlaşmanın pazarlığına girmeye pek de yanaşmayın; bu alışkanlık haline gelmemelidir.
  • Çocuğunuz uslu davrandıysa ve onun için belirlediğiniz hedefe ulaştıysa (örneğin gece boyunca uyuduysa ya da kendi yatağında yattıysa) ödül konusunda serbest olun. Sonra yeni hedefler belirleyin ve çocuğunuzun başarısının bilincine varıp bu hedeflere ulaşmaya çalışmasını sağlayın.
  • Bir yıldız tablosu kullanın, böylece çocuğunuz neler başardığını görebilir.
  • Çocuğunuz anlayabilecek yaştaysa yatma vaktinde "Gece Perisi" diye bir masal karakteri uydurun. Bu perinin onun nasıl uyuduğuna baktığını anlatın, güzelce uyuduğunda peri uyku tablosuna bir yıldız daha eklesin.
  • Zaman içinde ilerleyerek oluşan bir ödül vermek istiyorsanız, yatağının kenarına ya da yastığına bir yapboz parçası bırakın. Her sabah bulduğu parçaları birbirine ekleyerek yapbozunu tamamlasın ve ödülünü alsın.


Unutmayın: Çocuğunuzun eylemlerini sizin davranışlarınız etkiler. Çok şükür ki davranışlarını kötü yönde etkileyip değiştirebileceğiniz gibi, iyi yönde de etkileyip değiştirebilirsiniz.

"Çocuğunuza karşı davranışsal bir teknik uygulamayı benimsediğinizde, ilk gece, ikinci gece her şeyin gayet iyi gittiğini, ama sonra her şeyin yine eskiye döndüğünü görebilirsiniz. Bu işin kilit noktası tutarlı olmaktır: Çünkü tutarlı olursanız hangi yöntemi kullanırsanız kullanın işe yarayacaktır".

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
3 YAŞ, KEYİFLİ ZAMANLAR
YARATICILIĞI SİZİ ŞAŞIRTIR!
EL, AYAK VE AĞIZ HASTALIĞI
ONU BU VİRÜSTEN KORUYUN
SÜT SEVMEYEN ÇOCUKLAR İÇİN
ALTERNATİF SEÇENEK
HER GÜN 2 BARDAK SÜT
ZEKÂYI GELİŞTİRİYOR
Tembel Olan Çocuğunuz Değil
GÖZLERİ OLABİLİR
HİÇBİR ŞEY YEMİYOR
SADECE SÜT İÇİYOR
YEMEK SEÇEN ÇOCUK
UZMANLAR NE DİYOR?
DOĞRU BAKICIYI SEÇMEK
GELİN ANLATALIM...
ÇOCUKLAR İÇİN ARA ÖĞÜNLER
BU TARİFLERE BAYILACAKLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DEHB TEDAVİSİ
DUR BİR DAHA ÖPEYİM D...
OKUL SEÇİMİ HAZIRLIĞI
ÇOCUKTA SAÇ-TIRNAK KESİMİ
YAŞLANMAK GÜZELDİR
BİR KADININ ÇANTASINDA
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :