Okunma Sayısı: 10916
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLAR

TEŞVİK VE ÖDÜL

Uslu oldupu anları da görün.


Çocuğunuzu büyütürken hangi "tekniği" kullanmaya karar verirseniz verin, ilk aşamalarda biraz pazarlığa ihtiyaç duyabilirsiniz.

  • Bugün göstereceği iyi davranışa karşılık, yarın ödül vaat eden bir anlaşmanın pazarlığına girmeye pek de yanaşmayın; bu alışkanlık haline gelmemelidir.
  • Çocuğunuz uslu davrandıysa ve onun için belirlediğiniz hedefe ulaştıysa (örneğin gece boyunca uyuduysa ya da kendi yatağında yattıysa) ödül konusunda serbest olun. Sonra yeni hedefler belirleyin ve çocuğunuzun başarısının bilincine varıp bu hedeflere ulaşmaya çalışmasını sağlayın.
  • Bir yıldız tablosu kullanın, böylece çocuğunuz neler başardığını görebilir.
  • Çocuğunuz anlayabilecek yaştaysa yatma vaktinde "Gece Perisi" diye bir masal karakteri uydurun. Bu perinin onun nasıl uyuduğuna baktığını anlatın, güzelce uyuduğunda peri uyku tablosuna bir yıldız daha eklesin.
  • Zaman içinde ilerleyerek oluşan bir ödül vermek istiyorsanız, yatağının kenarına ya da yastığına bir yapboz parçası bırakın. Her sabah bulduğu parçaları birbirine ekleyerek yapbozunu tamamlasın ve ödülünü alsın.


Unutmayın: Çocuğunuzun eylemlerini sizin davranışlarınız etkiler. Çok şükür ki davranışlarını kötü yönde etkileyip değiştirebileceğiniz gibi, iyi yönde de etkileyip değiştirebilirsiniz.

"Çocuğunuza karşı davranışsal bir teknik uygulamayı benimsediğinizde, ilk gece, ikinci gece her şeyin gayet iyi gittiğini, ama sonra her şeyin yine eskiye döndüğünü görebilirsiniz. Bu işin kilit noktası tutarlı olmaktır: Çünkü tutarlı olursanız hangi yöntemi kullanırsanız kullanın işe yarayacaktır".

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÜNAYDIN ÖPÜCÜĞÜ; KAHVALTI
BENAL BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
ÇOCUK ODASINDAKİ TEHLİKE
ÖNLEMİNİZİ ALIN...
ÇOCUK OBEZİTESİNE ÇÖZÜM
ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
İŞTAH ARTTIRAN 12 ÖNERİ
HİÇBİR ŞEY YEMİYOR
SADECE SÜT İÇİYOR
DİFTERİ,BOĞMACA,TETANOZ
ÇOCUKLARI KORUMA YOLLARI
NE ZAYIF OLSUN NE DE ŞİŞMAN
YİYEN VE YEMEYEN ÇOCUKLAR
DİYABET VE ÇOCUK
ÇOCUKLARDA DİYABET HASTALIĞ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ANAOKULU SEÇERKEN...
4 YAŞTA YÜZDE 100 OKU...
KONUŞMA BOZUKLUĞUNA DİKKAT
ÇOCUĞUNUZUN SOSYAL BE...
EN İYİ YAZ KOKULARI
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :