Okunma Sayısı: 5334
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARIN GÖZ SAĞLIĞI

ZARARLI IŞINLARDAN KORUYUN

ÇOCUKLARIN GÖZ SAĞLIĞINI ZARARLI IŞINLARA KARŞI KORUYUN

ÇOCUKLARI GÖZLÜK KULLANMAYA TEŞVİK EDİN

Fiziksel ve ruhsal gelişime büyük ölçüde katkı sağladığı herkes tarafından bilinen motivasyon ve D vitamin kaynağı olan güneş, yeryüzüne yalnızca yararlı ışınlar göndermiyor. Doğrudan ya da dolaylı olarak yaşam alanına gelen zararlı UV ışınları yetişkinlerin ve çocukların göz sağlığını tehdit ediyor ve çeşitli göz hastalıkların oluşmasına zemin hazırlıyor. Yetişkinler gözlük kullanarak bu büyük probleme karşı tedbir alıyor ancak çocukların göz sağlığı ne derecede korunuyor? Çocuklara yönelik bilinçlendirme ve bilgilendirme programlarında artış yaşanıyor olsa da kaç çocuk güneş gözlüğüyle dolaşıyor? Çocuk doktorları bu konuda aileleri uyarıyor ve çocukların gözlük kullanmayı alışkanlık haline getirmeleri için teşvik edilmeleri gerektiğini vurguluyor.

Birlikte Araştırın

Teknoloji çağındayız, çocuklar eskisi kadar her şeyin uzağında ve gerisinde kalmıyor. Aksine her türlü bilgiye anında ulaşabiliyor ve çok zeki bir şekilde her şeyi kolaylıkla algılayabiliyorlar. Özellikle eğitim çağındaki çocuklar güneşin yararlarını, zararlarını, güneşten gelen yararlı ve zararlı ışınların beden sağlığına olan etkilerini yetişkinlere nazaran daha iyi biliyor. Yine aynı şekilde okul öncesi dönemindeki çocuklar yaratıcı, eğitici çizgi filmler ve hemen her evde bulunan dijital araç gereçler sayesinde bu bilgileri rahatlıkla edinebiliyorlar. Bu nedenle ailelerin çocukları bu konularda bilgilendirmesi fazla zaman almıyor. Ebeveynler küçük bir zaman dilimi ayırarak ve birlikte araştırma yaparak göz sağlığının ve güneş gözlüğü kullanmanın önemini çocuklara anlatabilir. İnternette göreceği güneş gözlükleri bu konuda çocukların ilgisini çekebilir ve çocuğu heyecanlandırabilir.

Alışverişe Birlikte Çıkın

Giyim ve ayakkabı gibi genel alışveriş turlarında ebeveynler alışverişe çocuklarıyla çıkıyor ya da ezber beden ölçüleri üzerinden alışveriş yapıyor. Ancak söz konusu gözlük gibi aksesuar konularında ebeveynler alışverişi yalnız yapıyor, bilindik markaların gözlüklerine yöneliyor ve kendi zevklerine göre tercihte bulunuyorlar. Bunun yerine bir arkadaşla çıkıldığı gibi çocukla birlikte gözlük alışverişine çıkılması ve çocuğa hangi gözlüğü daha çok beğendiği, hangi gözlüğü kendine yakıştırdığı, neden o gözlüğü seçtiği, dilerse farklı mağazalara da bakabileceği, başka gözlükleri görmenin keyifli olabileceği söylenmesi de önem taşıyor. Yine aynı şekilde bilindik markalara gitmek yerine doğru markaların bilinmesi ve çocuğu çocuklara özel gözlük üreten optikçilere yönlendirmesi gerekiyor. Zaten internette fotoğraflarını gördüğü, beğendiği gözlüklerin asıllarını görmek ve kaliteli gözlükler denemek çocukların keyfini yerine getiriyor, yerinde duramayan çocukları sakinleştiriyor.

Çocuk Olduğunu Unutmayın

Alışveriş sırasında yanlış tercihlerde bulunabilir, popüler kültür dayatması olan kalitesiz, desenli ya da çok sevdiği çizgi filmin baskısında bir gözlük tercih etmek isteyebilir. Bu konuda ebeveynler onunla inatlaşmak yerine kaliteli gözlük satan optik mağazalara ve kaliteli gözlüklere yönlendirerek çocuğa yardımcı olabilir. Klasik modellerden ziyade ilgisini çeken farklı desen ve renkteki gözlük tasarımlarını gösterebilir. Bunun için özenli tasarımlar oluşturan ve kaliteli gözlükler bulunduran markaları araştırmak ve bu bilgiyle alışverişe çıkmak ebeveynlerin çocuklarıyla yaptığı alışveriş turunu rahatlatıyor. Yetişkinler için üstün teknolojiyle yüksek kalitede gözlükler tasarlayan ve özellikle outdoor sporlarında dünya markası olan Cebe 0 – 18 aylıktan itibaren her yaş grubuna uygun koleksiyonlar geliştiriyor. Birbirinden canlı renklerin yer aldığı modelleriyle gözlükler çocukların ilgisini çekerek onların eğlenceli dünyasına eşlik ederken yüksek kalitesiyle de ebeveynlere rahat bir nefes aldırıyor.

Çocuklar için gözlük alırken ebeveynler hangi konulara dikkat etmeli?

Her ne kadar alışverişe çocukla çıkılsa da iş ebeveynlerde bitiyor ve ailelerin çocukları için gözlük alırken dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunuyor. Çocuklar için güneş gözlüğü alırken gözlüğün kalitesinin araştırılması ve ürün hakkında bilgi sahibi olunması gerekiyor. Çocukların hareketli yapıları düşünüldüğünde çocuğun gözlüğü kaybetme, düşürme gibi ihtimallerinin göz önüne bulundurulması gerekiyor. Sürekli olarak ismi duyulan zararlı UV ışınlarına karşı ne boyutta koruma sağladığının, gözlüğün hangi materyallerden yapıldığının, cam kalitesinin bilinmesi gerekiyor. Gözlüğün çocuklara ne boyutta görüş netliği sağladığının sorgulanması gerekiyor. Çok az sayıda markanın bulunduğu bu segment içinde Cebe kalitesi ve tasarımlarıyla fark yaratıyor. Çocukların hareket alanını kısıtlamayan tam tur çerçeveler düşme kazalarına karşı önlem sunuyor. Yine aynı hareketli yapıları göz önünde bulunduran markanın polarize camları darbelere karşı dayanıklılık gösteriyor. Tüm modellerinde hafifliğiyle rahat bir kullanım ve iyi bir şok direnci sunan marka; üstün kalite sağlayan, çizilmeye dayanıklı lensler kullanıyor. En uç zorlu hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanan gözlüklerin camları diğer camlara oranla 50 kat daha dayanıklılık gösteriyor. Cebe, çocuk gözlüklerini yetişkin gözlüğü kalitesinde yapıyor ve tüm gözlükleri son teknolojiyle tasarlıyor.

http://antoptik.com/

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MEMURLUK İYİCE ZORLAŞIYOR
KPSS'Yİ KAZANANA 2. SINAV
SÖZ UÇAR
YAZI KALIR...
OYUNCAK MAĞAZALARINA BASKIN
İRAN BATI'YA KARŞI
STENT UYGULAMASIYLA İLGİLİ
MERAK EDİLEN 10 SORU
İKİ ZAM BİR ARADA
ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA ZAM
LİSEDE EVLİLİK TARTIŞMASI
MEHMET TEZKAN ELEŞTİRDİ
ÇOCUKLAR VE OYUN SALONLARI
BÜYÜKLERİN KUMARHANESİ GİBİ
ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ
ÜCRETSİZ GÖRÜLEBİLECEK
AFRİKA SICAĞI KAPIDA
ÖLÜMLERE YOL AÇIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KENEDEN SONRA YENİ TEHLİKE
DÜNYA EĞLENCE DEVİ
GÖRME ENGELLİLERE DER...
GOOGLE GÖZLÜK
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :