Okunma Sayısı: 12101
CANLI YORUMLAR

CONTA NASIL DEĞİŞİR

Güven kendine!

Bazen çok basit işler için bile illa bir tamirciye ya da ustaya ihtiyaç duyarız. Bast işleri nasıl yapacağınızı bilmemiz iyidir.  Ama uğraşacak vaktiniz yoktur ya da canınız istemez tamirci çağırırsınız o size kalmış.Ama nasıl yapacağını bilmek iyidir.

Musluk contası değiştiriyoruz

Musluğun kapağındaki conta eskimiş, yıpranmış, yerine oturmamış ya da uzun süre değiştirilmemişse musluktan sürekli su sızar. Conta değiştirmek hem bataryanın ömrünü uzatır hem de su tasarrufu sağlar. Tornavida ve iki ağızlı anahtar ile bu işlemi en fazla bir saatte tamamlayabilirsiniz.

Musluk başlığının kapaklarını çıkartalım: Düz tornavidayla musluk başlıklarında bulunan musluk kapaklarını çıkartalım ve musluk başlığı üzerinde bulunan vidaları yıldız tornavidayla gevşetelim. Vidaları gevşettikten sonra musluğun başlıklarını elimizle çekerek musluktan çıkartalım.

Salmastrayı çıkartalım: Salmastrayı 17 numaralı iki ağızlı anahtarla musluktan çıkartalım. Çıkartırken salmastraya zarar vermemeye çalışalım (Salmastra musluk başlıklarının musluğa sıkışmasını sağlar. Salmastra zarar gördüğünde musluğun kapakları tam sıkıştırılamaz ve musluktan su sızar).

Contayı çıkartalım: Salmastra üzerinde bulunan eskimiş contayı düz tornavidayla çıkartalım.

Yeni contayı takalım: Yeni contayı salmastranın üzerine elimizle takalım. Ardından çıkarttığımız salmastrayı elimizle musluğun gövdesine takalım. Daha sonra 17 numaralı iki ağızlı anahtarla salmastrayı sıkalım.

Musluğun başlıklarını takalım: Musluğun başlıklarını elimizle musluğa takalım. Musluğun başlıklarına, gevşettiğimiz vidaları yıldız tornavidayla sıkalım ve başlıkları musluklara sabitleyelim. Son olarak, vidayı sıktıktan sonra musluk başlığının kapaklarını elimizle takalım

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
04.11.2011 08:26:53
Günaydın, Kadın isterse herşeyi ama herşeyi yapabilir... Ama evdeki musluğun yıpranmış contasınıda biz kadınlar değiştireceksek.. Evde yemek yemek, televizyon ve uyumak üçlüsünün başrol oyuncusu bir kocişe ne gerek var... Yanlış mı düşünüyorum????
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
BOŞANAN ANNE BABALAR
BASİT MUTFAK TÜYOLARI
AMBULANS HİZMETLERİ
EVDE ÇOCUKLA TEK BAŞINA
BİR KADININ ÇANTASINDA
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :