Okunma Sayısı: 10837
CANLI YORUMLAR

EVLİLİK BİTTİ, YOLA DEVAM

Unuttuklarınızı hatırlayın

Yeni şeyler öğrenin

Hepimizin şu hayatta merak ettiği şeyler vardır. Bazıları eskilere dayanır. Sözgelimi, herhangi bir dans türüne zamanında ilgi duymuş ve öğrenmek istemişsinizdir. Ancak ya fırsat ya imkân olmamıştır. Ya da vaktiniz… Bulmaya gelince bahane çok ne de olsa. İnsanı şu hayatta yenilikler, gelişim ve değişim kadar motive eden çok az şey vardır. Hele ki zaten hayatınızda bir şeyler değişmişse, yenilenmenin tam zamanı. Arkadaş tavsiyelerine açık olun, deneyimlemekten korkmayın, üşenmeyin. Başkalarıyla - arkadaş ya da sevgili - ilişki kurmadan önce kendinizle aranızda bir bağ oluşturun.

Sevdiğiniz şeyler neler, kendinize bunu sordunuz mu?

Listeler yapmak belki çok kere duyduğunuz bir şey. Sevdiğimiz şeyler listesi, yapılacaklar listesi, eksiler-artılar listesi, velhasıl listelerin çeşidi de uzayıp gidiyor… Evet, belki listeleme fikri ilk etapta kulağa sıkıcı gelebilir. Ancak aklımıza gelen ya da gönlümüzden geçen şeyler her zaman hatrımızda olmuyor. Bu anlamda bir yerlere bir şeyle çiziktirmek hiç de fena fikir değil. Hem fikir fikri doğurur. Ofis masanıza, sürekli yanınızda taşıdığınız deftere, telefonunuza, bilgisayarınıza, buzdolabındaki minik not defterine, panonuza iliştirdiğiniz notlar, uzun-kısa metinler kendinizle olan tanışıklığınızı pekiştirecek, sizi sevdiğiniz şeylere bağlayacak, unuttuklarınızı hatırlatacak, kendinize ayırmanız gereken zamana dikkat çekecek ve sizi yaşama konusunda daha heyecanlı ve istekli kılacak. Aslında bu maddenin adını, “Hadi harekete geç ve bir şeyler yap!” koyabilirdik, öyle değil mi? Klişe ama doğru.

Kuralları ve rutini kırmak bazen iyidir…

İşte geldik, en güzel maddeye! Evliyken yapmayı çok istediğiniz bir şey vardı, ama eşiniz istemiyor ya da onaylamıyor diye yapamıyordunuz. Neydi o? İşte şimdi tam zamanı! Bundan daha keyifli bir şey olabilir mi? Artık yapmak istedikleriniz konusunda çok daha özgürsünüz. Çılgın bir saç kesimi ya da saç rengi, dövme, dekorasyon değişikliği, hep gitmek istediğiniz o karaoke bara arkadaşlarınızla yapacağınız ziyaret, vs… maddeleri çoğaltabilir, baskıdan kurtulmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Seyahat… asla küçümsenecek bir deneyim değildir!

Eşinizden ayrıldınız ve belki de küçük bir çocuğunuz, hatta belki iki çocuğunuz var. Onlarla baş başasınız. Ufak bir plan program, azıcık hesap kitapla, kendinize ve çocuklarınıza birkaç günlük seyahat ayarlayabilirsiniz. Bu hem size hem de çocuklarınıza iyi gelecektir. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, hatıra biriktirmek ruhunuza sandığınızdan da iyi gelecektir. Eşinizden ayrıldınız, çocuğunuz da yok, yalnızsınız… Belki tek başınıza belki birkaç arkadaşla çıkacağınız bir yolculuk kafa dağıtmak için de, o ana kadar düşünmediğiniz bazı şeylerin farkına varmak için de iyidir. Yolculuk insanı muhakkak değiştirir!

Size sizin gibi arkadaşlar…

İnsanın etrafında halden anlayan birilerinin olması ihtiyaç meselesidir. Yakın arkadaşlarınız vardır ama bir de sizin gibi evlenip boşanmış arkadaşlar edinmekte fayda var. Sizin yaşadıklarınızı yaşamış biri, kriz dönemlerinizde sizi silkeleyip kendinize getirecek kişidir. İyi ve de kötü zamanlarınızda böyle biriyle konuşmak, dertleşmek size iyi gelecektir.

Kendinize ve ailenize neyin iyi geldiğini bulun

Belki de sizi zehirleyen bir evlilikti ardınızda bıraktığınız… Şimdi hayattan istedikleriniz neler? Ne yapmak size – ve varsa çocuklarınıza – iyi geliyor? Eviniz sizin sığınağınızdır, unutmayın. Orayı ve ailenizi mümkün olduğunca olumsuzluklardan, elalemin saçma veya garip yorumlarından, stresten arındırılmış tutun. Seviyorsanız dostlarınızı ağırlayın. Hem şimdi kadın arkadaşlarınızla daha rahat vakit geçirebileceğiniz bir dönem. Çocuklarınızın arkadaşları gelip gitsinler.  

Hayal kurun, kurmuş olduğunuz hayalleri gömdüğünüz yerden çıkarın…

Evliliğinizde kendinizi kapana kısılmış hissettiğiniz zamanlarda kurduğunuz hayaller nelerdi? İşte şimdi bunları da hatırlama zamanı. Kendinizi acılara, üzüntülere hapsetmeyin. Kendinizi es geçmeyin. Boşanmış olduğunuza üzülüyor bile olsanız, şimdiki durumunuzu başka şeyler gerçekleştirmek için bir fırsat olarak değerlendirin. Bir şeylerin değiştiğini görmek hem olayları kabullenmenizi hem de yolunuza devam etmenizi, hatta her şey konusunda çok daha istekli ve mutlu olmanızı sağlayacaktır.

 

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇANLAR ÇALIYOR
YILBAŞI İNDİRİMLERİ...
BU CÜMLELERİ KURMAYIN
ÇOCUKLARLA DİYALOGDA DİKKAT
EVLİLİĞİNİZDE HEDEFLERİNİZ
HEDEF KONTROLDEKİ ETKİN GÜÇ
EYVAH ALDATILIYORUM
KANITLAYACAK 16 DELİL
HAMİLELİKTE 36. HAFTA
BEBEĞİNİZİN YERİ DARALIYOR
MUTLU EVLİLİK FORMÜLÜ
ESRA EROL'DAN 12 MADDE
İLİŞKİNİZ NE DURUMDA?!
HAYATINIZ ÇOCUK MU AŞK MI?
KORKUYORSA VE UYUMUYORSA
KORKULAR VE HAYALLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YORGUN ANNE
ÇOCUĞUNUZLA BAŞBAŞA TATİL
BASİT MUTFAK TÜYOLARI
YORGUNLUK VE OYUN!
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :