Okunma Sayısı: 6387
CANLI YORUMLAR

CORONA

AĞZINIZDAN BULAŞMASIN

CORONA AĞZINIZDAN BULAŞMASIN

Dt.Pertev Kökdemir Corono virüsünün ağızdan bulaşmaması için koruyucu tedbirler hakkında bilgilendirdi.

Corono ve grip, virüs kökenli hastalıklar olup solunum ve ağız yolu ile bulaşmaktadır. Virüs ile temas eden ellerimizi ağzımıza veya dudaklarımıza değdirmemiz ile bulaşma gerçekleşmektedir. Bu bulaşma sonucu vücut sistemimize giren virüsler hastalığa yol açabilmektedirler.

Ağızdan alınan virüslerin kan sistemimize geçmeden önce yok edilmesi yani kan dolaşımımıza girmemesini sağlamanın önemli olduğunu ifade eden Dt.Kökdemir, ellerimizi temiz tutmamız ve kirliyken ağzımıza sürmememiz konusunda uyardı.

Bunun dışında virüslerin hızlı bir şekilde kan dolaşımına katılmaması için diş etlerimizin sağlığının yerinde olması gerekmektedir. Eğer diş eti iltihabı, yara ya da gözle görülmeyen mikro çatlaklar varsa virüslerin çok hızlı bir şekilde kan dolaşımına katılabileceğini açıklayan Dt.Kökdemir, diş etlerinde kanama veya kızarıklık olan kişilerin gargara kullanmasının faydalı olabileceğini açıkladı. Bu gibi şikayetleri olan kişilerin en yakın zamanda diş hekimine giderek tedavi olmasını önerdi.

Virüs ile temas gerçekleştikten sonra ilk 2 saatin önemli olduğunu belirten Dt.Kökdemir, bu süre içinde ağzımızı gargara ile çalkalar ve sık sık su içersek virüsün hastalığa yol açamadan yok edilebileceğini veya midemize göndererek mide asitleri ile yok olmalarını sağlayabileceğimizi belirtti.

Dt.Kökdemir, ağız ve solunum yolu ile bulaşan virüslere karşı korunmanın sağlıklı diş etleri başladığını vurguladı.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖZ SAĞLIĞINIZI KORUYUN
DOĞRU BESLENME ETKİLİ
SİNİR KİLO YAPIYORMUŞ
KARAKTER BASKÜL İLİŞKİSİ
ÇARPIK DİŞ
SORUNUNA DİKKAT
Kansere dair
TÜM SORULAR YANIT BULACAK..
OTURARAK ÇALIŞMAK AĞRITIYOR
YAŞAM KALİTESİ DE DÜŞÜYOR
UNUTKANLIĞINIZI HAFİFLETİN
AKTİVİTELER ÖNEMLİ
ELEKTROMANYETİK ALANLAR
EVDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT
KADINLARDA TIBBİ BAKIM:
JİNEKOLOJİK MUAYENE
SARI NOKTA HASTALIĞI
VİTAMİNLE KORUYUCU TEDAVİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI
SOLUDUĞUNUZ HAVAYA DİKKAT!
ENGİNAR MEVSİMİ
BONZAİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :