Okunma Sayısı: 8449
CANLI YORUMLAR

DÖVMEKTEN KOLLARI AĞRIMIŞ

Mağdura değil polise rapor

İzmir’de Karabağlar Polis Merkezi’nde Fevziye Cengiz’i dövdükleri kamera görüntüleriyle ortaya çıkan iki polis memurunun olay gecesi mağdur kadından şikâyetçi olmak üzere gittikleri doktordan rapor alırken traji-komik beyanlarda bulundukları ortaya çıktı. Edindiğimiz bilgilere göre, iki polis memurundan Beyit Sezgen olaydan sonra gittiği Doktor Arpat Kandemir’e, “Saat 00.30’da Karabağlar Çetin Müzikhol’de olağan denetleme görevimi yaparken şahıs tarafından mukavemetle karşılaştım. Sağ kolumda ağrı var” dedi. Doktor Kandemir de bu şikâyeti sonrasında “muayene” ettiği Sezgen’in sağ dirseğinde 2x3 cm hiperemi saptandığını yazdı. Aynı şekilde Tekin Doğan da “Sağ elime darbe aldım” derken, muayene sonrasında rapora sağ el dorsede 0.5 cm yüzeysel sıyrık saptandığı yazıldı. “Sağ kolumda ağrı var” diyen Hakan Yörük içinse sağ kolda 2x3 cm mor ekimoz saptandığı yazıldı. Bu üç polis memurunun ifadelerinde Fevziye Cengiz’in “eliyle kolunu ittiği, elini tırmaladığı ve ittiği” iddiaları vardı. Ancak polis memurlarının karakoldaki feci dayaktan sonra gittikleri doktorda muhtemelen Fevziye Cengiz’i döverken oluşan “kol ağrıları”nı şikâyet olarak belirtmeleri dikkat çekti.

‘İKİ İNCELEME BİR SORUŞTURMA’
Bu arada Vatan gazetesinden Kemal Göktaş’ın ortaya çıkardığı skandalla ilgili 2 ayrı inceleme ile 1 soruşturma başlatıldı. Fevziye Cengiz’in “dövüldüm” şikayetini dinlemeyen ve mağdur kadını muayene etmeden sadece elindeki ve yüzündeki hafif lezyonları raporuna geçirdiği iddia edilen doktor Arpat Kandemir hakkında inceleme başlattı. İzmir Tabip Odası Başkanı Erdener Özer, olayın mutlaka araştırılması ve incelenmesi gerektiğine, ortada doktor tarafından işlenmiş bir suç söz konusuyla disiplin yönetmeliği gereğince işlem yapılacağına işaret etti.

‘MÜFETTİŞLER CENGİZ’LE GÖRÜŞTÜ’
Özer, polislerin doktor üzerinde baskısının olup olmadığı sorusuna “Bizim bu konuyla ilgili, bu durumda bir hastaya nasıl yaklaşılması gerektiği aşikâr. Kanıta dayalı tıp verileri içinde bunu yapıyoruz. Bunun bir protokolü vardır ve bunu uyguluyoruz. Eğer bir hekim Hipokrat Yemini ettiyse bu protokole uymak zorundadır” dedi. HSYK da konuyla ilgili olarak savcılar hakkında inceleme başlattı. İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı idari soruşturma kapsamında göreve başlayan mülkiye müfettişleri de dün Fevziye Cengiz ve avukatı ile görüştü.

BU DURUMA NASIL ‘DARP YOK’ DER?
Raporu veren Dr. Arpat Kandemir’le ilgili konuşan İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdener Özer, olayın mutlaka araştırılacağını söyledi. Görüntüleri izlediğini ve buna ’darp edilmemiştir’ raporu vermenin mümkün olmadığını savunan Özer, “Biz hekimimizin nasıl bir rapor verdiğini bilmiyoruz. Bu konuda yorum yapamayız ama tabii ki görüntülerden darp edilmemiş kişi izlenimi alınmıyor. Soruşturmanın sonucunu paylaşacağız” dedi.

EMNİYETTE İFADE VERDİ
Büyük yankı uyandıran görüntülerin ardından Fevziye Cengiz, açığa alınan polis memurlarıyla ilgili yürütülen idari soruşturma kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi. Genç kadın, eşi Murat Cengiz ile birlikte, öğle saatlerinde, Konak’taki Emniyet Müdürlüğü binasına gitti. Avukatıyla birlikte Hukuk Şube Müdürlüğü’ne giren Fevziye Cengiz’in, açığa alınan polis memurlarıyla ilgili yürütülen idari soruşturma kapsamında ifadesine başvuruldu.

 

ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SON 1 YILDA NELERE KIZDIK?
HADİ BİRLİKTE BAKALIM...
DENİZ UĞUR'DAN İYİ HABER
AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ
BUNALTAN SICAKLAR GİDİYOR
ÖNCE ISINACAK AMA...
GELİNİME İYİ BAKARIM AMA!!!
ALTERNATİFANNE SORDU...
BEBEKLER DE EĞİTİM İSTER!
OYUNLA SOSYALLEŞİR, GELİŞİR
BASKETBOL DERSLERİ HİDO'DAN
18-24 HAZİRAN'DA KAMPA!
EGE'DEKİ SESSİZLİK
HAYRA ALAMET DEĞİL...
BAKAN DİNÇER'DEN AÇIKLAMA
SÜT ZEHİRLENMESİNE YÖNELİK
BU TEDAVİLERE ÜCRET YOK
HANGİ HALLERDE GEÇERLİ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
beyza
Cevapla beyza
14.12.2011 22:01:18
çok yazık ,kime nasıl güveneceğiz artık...
Cevap Yaz
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
14.12.2011 16:08:16
yazıklar olsun....
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
FİRMALAR AÇIKLANDI
ENGELLİ KOMŞU İSTENMİYOR
ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN A...
SGK TAKİPTE!
İLGİLİ VİDEOLAR
ERKEN ERGENLİK
KADINLARA ÖZEL "MUTLULUK" OYUNCAKLARI
ERGENLİKTE UYUM SORUNU
LEYLEK HİKAYELERİ ANLATMAYIN
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :