Okunma Sayısı: 3236
CANLI YORUMLAR

ENERJİ TASARRUFU

MUTFAKTAN BAŞLAYIN

MUTFAKTA ENERJİ TASARUUFU SAĞLAMAK İÇİN ÖNEMLİ İPUÇLARI

 

Mutfakta enerji verimliliği sağlamak ve çevreye mümkün olan en az zararı verebilmek için enerji sınıfı yüksek ürünler seçiyoruz. Peki ama baştan sona teknolojik ürünlerle donattığımız mutfağımızda yüksek verimlilik sağlamak için seçtiğimiz bu ürünleri doğru kullanıyor muyuz? Ocak, fırın ya da davlumbaz kullanırken daha iyi sonuç vermeleri için bizlerin yapabileceği basit ama etkili yöntemler var.  Kullandığı teknolojilerle mutfaklara düşük enerji tüketen ve ekosisteme duyarlı modeller geliştiren Silverline Ankastre, yemek pişirirken daha az enerji tüketmek için önemli ipuçları veriyor.

 

Davlumbaz çalışmadan önce en uygun fan kademesini seçin.

Enerji tasarrufu ve en yüksek performans için pişirme yoğunluğuna uygun fan kademesi seçmelisiniz.

Davlumbazı kullanırken en yüksek performans için pişirme sırasında filtre cam kapağı açık bırakmamak gerekiyor. Bu sayede enerji tüketimini optimize eder, gürültüyü azaltır ve hava çekişini daha etkin bir hale getirirsiniz.

Davlumbazınız çalışırken mutfakta pencere açmayın. Açılan pencere alçak basıncı yok ederek davlumbazın çalışma performansını olumsuz etkiler.

 

Fırını pişirme sonlanmadan 5 dakika önce kapatın.

Yiyecekler pişerken fırın kapağını sık sık açmak her seferinde soğuk havanın fırın içerisine girmesine, dolayısıyla da enerji kaybına neden olur. Bu nedenle pişirme esnasında fırın kapağını mümkün olduğu kadar az açmalısınız.

Birçok yemek için rezistanslı turbo fan fonksiyonu kullanılabilir. Bu fonksiyon sayesinde ısı yemeğin üzerine homojen şekilde yayılır. Ayrıca bu fonksiyon ile birkaç tepsi yemeği aynı anda pişirilebilirsiniz.

Pişirme sonlandırıldığında fırın içerisinde ki ısı bir müddet daha kalacak ve fırın yavaş yavaş soğuyacaktır. Bu ısıyı diğer yemekleri sıcak tutmak için kullanabilirsiniz.

Pişirme sonlanmadan 5 dakika önce fırını sıcaklık derecesi mümkün olan en düşük seviyeye düşürün. Bu sayede fırın içerisinde kalan sıcaklık ile yemeğin pişmesi tamamlamış ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

 

Tencere büyüklüğüne uygun yanıcı göz seçin.

Üründen yüksek verim elde edebilmek için tencere tabanı büyüklüğüne uygun yanıcı göz tercih edilmeli ve kaplar bekin üzerine ortalanmalı.

Enerji tasarrufu için altı düz tencere tercih etmeli ve kapağı kapalı şekilde kullanmalısınız.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YAZIN YENİ SPOR TRENDİ
"KANGURU ADIMLAR"
YİNE Mİ ELEKTRİK KESİNTİSİ?
TEKRARLANMAMA GARANTİSİ YOK
YASTIK ALTINDAN BANKAYA
ALTINLARINIZI KORUYUN?
MANTAR ZEHİRLENMESİ
SONBAHAR DA ARTIYOR
DİKKAT! HIRSIZLAR MESAİDE
EMNİYET YETKİLİLERİ UYARDI
BAYRAMDA DA İŞ BAŞINDALAR
ACİLLER HİZMET VERECEK
TEOGSUZ HAYAT
NASIL OLACAK?
TATİL BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ
BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?
KADIN-ERKEK ARASINDA
ŞAŞIRTAN FARKLILIK
KANSERE KARŞI BİLİNÇLENİN!
"ELLER BU KEZ SAĞLIK İÇİN"

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
18 SORUDA 4+4+4
BAKANLIKLAR ARASI İŞB...
"DOMATESE GEL ABLA"
MEMURLUK İYİCE ZORLAŞIYOR
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
OJENİZ NE RENK OLSUN
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :