Okunma Sayısı: 3436
CANLI YORUMLAR

ENERJİ TASARRUFU

MUTFAKTAN BAŞLAYIN

MUTFAKTA ENERJİ TASARUUFU SAĞLAMAK İÇİN ÖNEMLİ İPUÇLARI

 

Mutfakta enerji verimliliği sağlamak ve çevreye mümkün olan en az zararı verebilmek için enerji sınıfı yüksek ürünler seçiyoruz. Peki ama baştan sona teknolojik ürünlerle donattığımız mutfağımızda yüksek verimlilik sağlamak için seçtiğimiz bu ürünleri doğru kullanıyor muyuz? Ocak, fırın ya da davlumbaz kullanırken daha iyi sonuç vermeleri için bizlerin yapabileceği basit ama etkili yöntemler var.  Kullandığı teknolojilerle mutfaklara düşük enerji tüketen ve ekosisteme duyarlı modeller geliştiren Silverline Ankastre, yemek pişirirken daha az enerji tüketmek için önemli ipuçları veriyor.

 

Davlumbaz çalışmadan önce en uygun fan kademesini seçin.

Enerji tasarrufu ve en yüksek performans için pişirme yoğunluğuna uygun fan kademesi seçmelisiniz.

Davlumbazı kullanırken en yüksek performans için pişirme sırasında filtre cam kapağı açık bırakmamak gerekiyor. Bu sayede enerji tüketimini optimize eder, gürültüyü azaltır ve hava çekişini daha etkin bir hale getirirsiniz.

Davlumbazınız çalışırken mutfakta pencere açmayın. Açılan pencere alçak basıncı yok ederek davlumbazın çalışma performansını olumsuz etkiler.

 

Fırını pişirme sonlanmadan 5 dakika önce kapatın.

Yiyecekler pişerken fırın kapağını sık sık açmak her seferinde soğuk havanın fırın içerisine girmesine, dolayısıyla da enerji kaybına neden olur. Bu nedenle pişirme esnasında fırın kapağını mümkün olduğu kadar az açmalısınız.

Birçok yemek için rezistanslı turbo fan fonksiyonu kullanılabilir. Bu fonksiyon sayesinde ısı yemeğin üzerine homojen şekilde yayılır. Ayrıca bu fonksiyon ile birkaç tepsi yemeği aynı anda pişirilebilirsiniz.

Pişirme sonlandırıldığında fırın içerisinde ki ısı bir müddet daha kalacak ve fırın yavaş yavaş soğuyacaktır. Bu ısıyı diğer yemekleri sıcak tutmak için kullanabilirsiniz.

Pişirme sonlanmadan 5 dakika önce fırını sıcaklık derecesi mümkün olan en düşük seviyeye düşürün. Bu sayede fırın içerisinde kalan sıcaklık ile yemeğin pişmesi tamamlamış ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

 

Tencere büyüklüğüne uygun yanıcı göz seçin.

Üründen yüksek verim elde edebilmek için tencere tabanı büyüklüğüne uygun yanıcı göz tercih edilmeli ve kaplar bekin üzerine ortalanmalı.

Enerji tasarrufu için altı düz tencere tercih etmeli ve kapağı kapalı şekilde kullanmalısınız.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
 ÇOCUKLARIN GÖZ SAĞLIĞI
ZARARLI IŞINLARDAN KORUYUN
ERTESİ GÜN HAPI TESPİTİ
BAKANLIK: BİR SAKINCASI YOK
KIRMIZI IŞIKTA DURMAYACAK
OTOBÜSLERE AYRICALIK
TELEFON BORCU OLAN YANDI
FAİZLER NE KADAR ARTTI?
SİM KARTI ÇÖPE ATMAYIN
HER ŞEY OLABİLİR!
ANAYASAYA GİRSİN
ÖLEN OĞLUNU ELMASA ÇEVİRDİ
SON YILLARIN TUHAF İŞ KOLU
HER ŞEYİ ÇÖPE ATMAYIN
İŞTE BAZI ÖNERİLER
EVDEN E-POSTA YANITLAMAK
MESAİYE GİRECEK
FİKRİMİ ÇAL!
"BENİM İZİN VERDİKLERİMİ"

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
2017 İSTANBUL KİTAP FUARI
HAVALAR SONUNDA SERİNLİYOR
İLK RAHİM NAKLİ
ANNELERİN YENİ TERCİHİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :