Okunma Sayısı: 65872
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BU GEBELİKLERE DİKKAT
DÜŞÜK RİSKİ YÜKSEK!
RAHİM KÜÇÜLMESİ
DOĞUM SONRASI 6 HAFTA
SORUNSUZ BİR GEBELİK İÇİN
NON STRES TEST (NST) NEDİR?
RUTİN EPİZYOTOMİ GEREKSİZ
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ'NE GÖRE
BASKET TOPU HAMİLELİKLER
"MANKEN GİBİ" HAMİLE KALMAK
İLERİ YAŞTA ANNELİK MÜMKÜN
TÜP BEBEKTE YENİ YÖNTEM
HAMİLE OLMANIN İYİ TARAFLARI
EVET SADECE ŞİŞ AYAKLARDAN İBARE...
HAMİLELİKTE ŞEKER HASTALIĞI
YİNE VE YİNE EGZERSİZ!
HAMİLELİKTE RAHİM AĞRISI
NEDİR, NASIL RAHATLANIR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE VARİSE DİKKAT
GÖZ SAĞLIĞINA DİKKAT
DIŞ GEBELİK SORUNU ARTIYOR
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
BİR KADININ ÇANTASINDA
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :