Okunma Sayısı: 61236
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAMİLELİKTE ŞEKER HASTALIĞI
YİNE VE YİNE EGZERSİZ!
LOHUSALIKTA SAÇ KAYBI
NEDİR? NEDEN OLUR?
BEBEK GELDİ. PEKİ İŞ?
İŞE DÖNMEDEN CEVAPLAYIN!
LOHUSALIKTA SOLUNUM,DOLAŞIM
BAYILMA HİSSİ VE TANSİYON
TÜP BEBEKTE SON GELİŞMELER
BAŞARIYI ARTIRAN FAKTÖRLER
DOĞRU BAKICIYI SEÇMEK
GELİN ANLATALIM...
YENİ HAYATA RAHAT UYKU
HAMİLELİKTE UYKU POZİSYONU
NORMAL DOĞUMA TEŞVİK
GEBE OKULU AÇILIYOR
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
KADINLARDA KISIRLIK
NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER: DERİ
GEBEYKEN KANSER OLURSANIZ
HAMİLELİKTE ALERJİ
EMZİRME DÖNEMİ ENFEKSİYONU
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
BAZILARI KASLI SEVER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :