Okunma Sayısı: 4720
CANLI YORUMLAR

OKULLAR KAPANDI

YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI

OKULLAR KAPANDI, YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI

Bu yaz çocuklar için hem keyifli hem verimli olacak

ZEKİcee Yaratıcı Etkinlikler Atölyesi renkli yaz programıyla çocukları bekliyor

Panora AVM’de faaliyete başlayan ZEKİcee Yaratıcı Etkinlikler Atölyeleri, okulların kapanması ile birlikte çocukların yaz dönemlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla yaz atölyeleri programlarına başlıyor.

Üretim odaklı, ‘’çıktısı olan’’ yaratıcı etkinlikler temasıyla 17 Haziran tarihinde başlayan ve belli periyodlar halinde yaz boyunca devam edecek olan atölyelerle çocukları telefon, bilgisayar ve internetten uzakta, keşfetmeye ve üretmeye teşvik etmek amaçlanıyor.

Yaz atölyeleri hakkında bilgi veren ZEKİcee eğitmenlerinden Funda Atıcı ‘’ZEKİcee atölyelerimiz çocukların yetenek, ilgi alanı, beceri kazandırma, nitelikli zaman geçirerek öğrenme gibi kazanımların yanında üretken olmalarını da sağlıyor. Çocuklarımıza farklı alanlarda onların becerilerini ortaya çıkaracak fırsatlar sunuyoruz. Yaz atölyesi programlarıyla da bu tatili dolu dolu geçirmelerini sağlıyoruz’’ diye konuştu.

Yaz Atölyeleri her yaştan öğrencilerini bekliyor

Atölyelerin sabah saat 08.00’dan akşam saat 18.00’a kadar devam edeceğini söyleyen Funda Atıcı ‘’Çocuklarımız için 4 yaştan 12 yaşa kadar farklı gruplar oluşturduk. Sabah tesisimize gelen çocuklar güne sporla başlayacak; bahçede yoga, jimnastik, zumba, pilates, step derslerimiz olacak. Sonrasında çocuklarımız kahvaltılarını ve öğle yemeklerini uzmanlar eşliğinde kendileri hazırlayacak. Burada çocuklarımızın emek vermelerini, bunu yaparken de el becerilerini ve ince motor kaslarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Haftanın 5 günü için farklı program konseptleri hazırladık. Çocuklar program dahilinde bahçeye girecek; kendisi ekip biçecek. Drama Mutfağı’nda kendini ifade etmeyi öğrenecek. Ritimce atölyemizde müzik kulağını geliştirirken, ritim eğitimi sayısal zekaya katkısı olduğu için analitik düşünme, problem çözebilme gibi becerilerini de pekiştirecek. Modern danstan fotoğraf atölyesine, tasarım atölyesinden seramik atölyesine kadar 13 farklı alanda atölyelerimiz mevcut; çocuklarımızın yaz tatilini boşa geçirmemesini, eğlenirken öğrenmesini ve kendini keşfetmesini amaçlıyoruz’’ diye konuştu.

ZEKİcee Hakkında

Çocukların yetenekleri doğrultusunda eğlenerek öğrenmelerini, yaşam boyu etkisi sürecek çocukluk dönemini en iyi şekilde geçirmelerini hedefleyen yaratıcı atölyeler, ebeveynlere de çocukları hakkında yol göstermeyi amaçlıyor. Tasarımdan fotoğrafa, çamur atölyesinden müzik ve resime kadar geniş yelpazede hazırlanan çeşitli atölyeler bitiminde mutlaka bir ürün ve değer ortaya çıkarıyor. Yaratıcılık odaklı atölyeler cesaret, özgüven, paylaşım, analitik ve pratik düşünme yetisi, sanatla yakınlık kurma gibi kazanımlar yanında çocuğun kendi ürettiği ürünün çocukluk hafızasında yer almasını sağlıyor.

Atölyerden bazıları ise “Sen Şarkını Söyle”, “Ritimce”,  “Benim Bahçem”, “Drama Mutfağı”, “Bence Vitamince”, “Dünya Benimle Dönüyor” (Sanal Gerçeklik), “Bu Masalın Kahramanı Benim”, “Sihirli Renkler”, “Hayaller Sınır Tanımaz”, “Masallamaca”, “Çocukça Çamurca” ve “ZEKİcee Atölyeleri’’ gibi isimlerle çok çeşitli alanlarda gerçekleştiriliyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AFRİKA SICAĞI KAPIDA
ÖLÜMLERE YOL AÇIYOR
YENİ KIDEM SİSTEMİ
KENDİ AYRILANA DA TAZMİNAT
BABALARA DOĞUM İZNİ
İSVEÇ'TE TARTIŞMA KONUSU
KÜÇÜK HANIMEFENDİLER
KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYOR
2012 YILINDA BURÇLAR
YENGEÇ, ASLAN VE BAŞAK
KENE SEZONU AÇILDI
PİKNİKLERE DİKKAT!
LİSEDE VEREM SALGINI
12 KİŞİYE VEREM BULAŞTI
KARDEŞ KISKANÇLIĞI
BAŞETME YÖNTEMLERİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MİNİKLERE KARNE VAR N...
YABANCI DOKTOR YASALAŞTI
KAPANAN OKULLAR AÇILI...
ZEHİRLİ ERKEKLER
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :